ye-logo.v1.2

На Хмельниччину евакуювались понад три тисячі жителів Херсонщини

Суспільство 1399
Евакуаційні потяги з Херсону у Хмельницький курсують майже щодня
Евакуаційні потяги з Херсону у Хмельницький курсують майже щодня. Фото: з архіву редакції

Більшість з них залишилися на території області.

Сьогодні, 5 січня, у Хмельницький прибув черговий евакуаційний потяг з Херсона. Вони курсують майже щодня з 26 листопада минулого року, щоб жителі деокупованих територій могли врятуватися від постійних ворожих обстрілів. Власне такими потягами в нашу область вже прибули кілька тисяч мешканців Херсонщини.

За інформацією начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Гамалія, з 26 листопада евакуаційними потягами з Херсону на Хмельниччину приїхали 3 тисячі 107 людей. З них жити в нашій області залишилися понад дві тисячі людей.

«Зокрема, 865 херсонців поїхали до родичів, а 1 тисяча 170 поселенні у місця компактного проживання», — зазначив Сергій Гамалій.

Нагадаємо, евакуйованих херсонців у Хмельницькому зустрічають місцеві рятувальники та медики. Надзвичайники допомагають людям перенести їхні речі. А також — спуститися з вагонів тим, хто цього не може самостійно зробити. З людьми також працюють психологи.

За словами заступника начальника управління з питань цивільного захисту Хмельницької ОВА Юрія Закурдаєва, евакуйованих людей поселяють у закладах освіти, у приватному секторі, гуртожитках. Серед них також є маломобільні люди: з інвалідністю і похилого віку. Якщо вони потребують додаткової медичної допомоги, їх спершу госпіталізують у лікарні. Опісля — розміщають у будинках-інтернатах і геріатричних закладах.

«Згідно з постановою Кабміну, усі люди, які приїжджають евакуаційними потягами, отримують одноразову допомогу на території залізничного вокзалу. Далі за місцем свого проживання вони йдуть в органи соціального захисту населення. Там вони стають на облік як внутрішньо переміщенні особи. Після цього вони можуть отримувати належні їм соціальні виплати», — пояснив Юрій Закурдаєв.

Він додав, що внутрішньо переміщенні особи на Хмельниччині також отримують місячний запас продуктів. У нього входять макаронні вироби, крупи, цукор, кава, чай, олія та м’ясні консерви.

Читайте також: Втрати ворога на ранок 5 січня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую