ye-logo.v1.2

Хмельничанин відсудив рекордну суму за тортури в міліції

Суспільство 4896
Фото: Андрій Соколовський

Захисники Івана Нечипорука переконані, що тепер у в’язницю повинні сісти правоохоронці.

29-річний Іван Нечипорук, довів у Європейському суді, що зізнання у вбивстві жінки міліція отримала у нього силою, б’ючи й катуючи струмом. У результаті суд зобов’язав Україну виплатити Нечипоруку рекордну суму - 48,6 тисяч євро. Це компенсація за психологічні та фізичні травми плюс судові витрати. Про це повідомляє газета «Сегодня» з посиланнями на правозахисника Тетяну Яблонську, яка представляє інтереси Нечипорука (він зараз перебуває у в’язниці). За її словами, тепер очікується перегляд справи, після якого за гратами можуть виявитися міліціонерів, які катували Нечипорука. Адвокат засудженого Галина Берегова розповіла газеті «Сегодня», як з невинного, на її погляд, хлопця зробили вбивцю і засудили до 15 років в’язниці. «Все почалося з того, що навесні 2004 року невідомими особами в масках було вбито жінку. Через два місяці її син побачив знайомого Нечипорука (дружина останнього працювала у швейному цеху, яким керувала убита жінка). Пізніше син убитої заявить, що у нього спрацював «шосте почуття», і він відчув, що цей чоловік скоїв злочин. У результаті Іван був затриманий за незаконне зберігання речовини рослинного походження. «Її підкинули, щоб був привід затримати чоловіка, – розповіла адвокат Галина Берегова. – Експертиза пізніше встановить, що це був не наркотик». Далі його вагітній дружині погрожували, що вона буде народжувати прямо в Південно-Західному відділенні міліції. Івану так і говорили: «А твоя дружина витримає такий біль, яку відчуваєш ти?». Медики підтвердили, що його катували струмом. Проти Нечипорука було порушено кримінальну справу за статтею «Заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть». За словами Берегової, в травні 2005 року Нечипорук був виправданий, а пізніше, після апеляції сина загиблої жінки, він був визнаний винним, і суд засудив його до 15 років ув’язниці. «Ніхто з правоохоронців відповідальності не поніс», – резюмує Берегова.
У Хмельницькій облміліції про рішення Євросуду вже чули. «Компетентна інспекція з особового складу, в тому числі і представники ГПУ, проводили своє розслідування. Наскільки нам відомо, факти тортур не підтверджувалися. Співробітник міліції, який, на думку адвокатів, бив Нечипорука, продовжує працювати. А Нечипорук міг отримати синці поза відділення міліції», – розповів газеті «Сегодня» один з керівників УМВС Микола Підгаєцький.

До речі: 

Звертатися до Європейського суду потрібно після того, як вичерпані всі правові можливості в Україну. Як стверджують юристи, Європейський суд з прав людини може прийняти питання протягом шести місяців з дати винесення остаточного рішення на національному рівні. У зверненні до Європейського суду потрібно слідувати чітким інструкціям, викладеним на сайті www.minjust.gov.ua.

До речі, згідно статистики, в Європейський суд станом на весну 2011 року від українців надійшло більше 10 тисяч позовів, їх кількість зростає з року в рік. У середньому задовольняють 20% позовів. Найбільше скаржаться на неправомірні рішення судів у справах про ДТП та вбивствах.
 

Джерело: Газета "Сегодня"

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую