ye-logo.v1.2

Не розв’яже проблему: в Хмельницькобленерго прокоментували накладення штрафу

Суспільство 7603

Кажуть, що це питання є заполітизованим і необхідним лише для зняття соціальної напруги.

Днями державний регулятор оштрафував АТ «Хмельницькобленерго» на 85 тисяч гривень. Зокрема, через недотримання графіків відключення електрики й відсутність у них певних вулиць. Сьогодні ж, 2 лютого, під час пресконференції накладення штрафу прокоментував технічний директор АТ «Хмельницькобленерго» Олексій Філіпчук. Він не заперечив, що порушення є. Однак переконаний, що такі санкції не допоможуть розв’язати проблему.

За його словами, єдиним винуватцем відключення світла є росія. Через ракетні удари по енергетичній інфраструктурі є значний дефіцит електроенергії. Загалом по Україні він складає близько п’яти тисяч мегаватів. Тому Укренерго визначає для кожної з областей ліміти, які вони можуть використати.

Наприклад, з огляду на нинішній температурний режим станом на 2 лютого Хмельниччині потрібно орієнтовно 500 мегаватів електроенергії. Цей об’єм може задовольнити потреби населення, критичної інфраструктури та промисловості. Натомість передбачений для нашої області ліміт становить лише 250-260 мегаватів. АТ «Хмельницькобленерго» лише розподіляє цю величину.

Тому Олексій Філіпчук вважає, що накладення штрафу є заполітизованим питанням. Це не розв’язує проблему низької генерації електроенергії. Штраф необхідний лише для «зниження соціальної напруги». Втім, технічний директор не заперечує, що порушення графіків дійсно були.

«Соціальна напруга зросла й нам дали мінімальний штраф. Однак адмінпротокол не виписували, адже не було підстав, — пояснює Олексій Сергійович. — Порушення є. Достатньо було однієї не вказаної в графіку адреси. Так поступово штрафуватимуть усіх операторів розподілу електроенергії».

Він розповів, що є важливіші речі, на які можна було спрямувати ці кошти. Наприклад, на відновлення мереж після ожеледі, яка вирувала з 13 січня, АТ «Хмельницькобленерго» витратило близько чотирьох мільйонів гривень. Крім того, зростає кількість аварійних ситуацій. Обладнання виходить з ладу, адже воно не передбачене для такої кількості перемикань черг.

«Ситуація в компанії досить складна. Щоб виплачувати зарплатню, нам доводиться залучати кредитні кошти. А дивлячись на цю бурю ненависті в соціальних мережах, я хочу лише подякувати нашим працівникам. Вони працюють і вдень, і вночі», — наголосив Олексій Філіпчук.

Однак є пропозиції не штрафувати обленерго, а шукати шляхи розв’язання загальної проблеми. Цьому буде й присвячена нарада, яку Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг призвичила на 3 лютого.

Нагадаємо, представники НКРЕКП досліджували, як АТ «Хмельницькобленерго» проводило погодинні відключення з 15 листопада до 27 грудня минулого року. У графіках виявили відсутність деяких вулиць. Наприклад, у Славуті не були вказані вулиці Славна, Нова, Будівельників, Зелена, Молодіжна, Весняна, Східна, Шепетівська, Привокзальна, Ганнопільське шосе…

Також комісія зафіксувала 73 перерви електропостачання на понад дві з половиною години та 17 перерв електропостачання на понад шість годин. Виявлені випадки вказують, що АТ «Хмельницькобленерго» перевищувало максимальну тривалість відключення електрики.

Як наслідок, АТ «Хмельницькобленерго» оштрафували на 85 тисяч гривень. Втім, це не остання перевірка, яку проводить державний регулятор.

Читайте також: Житло для переселенців: у Хмельницькому планують побудувати новий мікрорайон

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую