ye-logo.v1.2

Житло для переселенців: у Хмельницькому планують побудувати новий мікрорайон

Суспільство 5266
В обласному центрі та навколишніх селах проживає зараз близько 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб
В обласному центрі та навколишніх селах проживає зараз близько 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Фото: з архіву

Також у місті реконструюють існуючі приміщення.

У Хмельницькому розглядають кілька варіантів забезпечення житлом вимушених переселенців. У місті взялися реконструювати старі приміщення, а ще планують збудувати нові будинки. Про це у сюжеті ТРК «Місто» розповів міський голова Олександр Симчишин.

«Перший проєкт, який у нас наразі реалізовується, ми плануємо до середини осені завершити, а під зиму заселити людей. Це реконструкція двох наших існуючих будівель: гуртожиток на Інститутській, 12/1 і на Кам’янецькій, 74 приміщення, які були нежитлові, але тепер переведені в статус житлових», - говорить посадовець.

У результаті мають бути облаштовані так звані «старт-кімнати» гуртожиткового типу, розраховані приблизно для 230 людей. Роботи з реконструкції відбуваються за ґрантові гроші ЄС.

Другий проєкт забезпечення житлом вимушених переселенців передбачає будівництво нових будинків. Фінансуватиме будівництво теж ЄС.

«Європейський Союз підтримав нашу ідею і проєкт, який ми презентували. Це виділення ґрантових коштів для будівництва капітального житла. Між Гречанами і Олешином є вільні земельні ділянки. По суті, ми там бачимо новий мікрорайон, який можна розбудовувати», - зазначає Олександр Симчишин.

У цьому проєкті місто відповідає за проведення комунікацій до земельної ділянки: воду, каналізацію, організацію системи теплопостачання, будівництво окремої котельні.

«В суботу ми мали спілкування тут, в Хмельницькому, з керівниками проєкту. Їх повністю влаштовує співпраця з нами. З їхніх слів, на квітень-травень вже будуть кошти. І, можливо, в травні-червні розпочнеться саме будівництво. Все житло буде соціальним , воно буде обов’язково в комунальній власності», - додає очільник громади.

Додамо, всього від початку повномасштабної війни 220 тисяч українців із різних міст тимчасово зупинялись у Хмельницькій громаді. Наразі у місті та навколишніх селах проживає близько 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З них в черзі на соціальне житло перебуває 241 сім’я.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую