ye-logo.v1.2

Як хмельничанам допомагають відновлювати пошкоджене житло після обстрілу

Суспільство 4539
Після прильоту ракети в п
Після прильоту ракети в п'ятницю на прилеглих вулицях у житлових будинках повилітали вікна. Фото: pixabay.com

Щоб отримати допомогу від міської ради, потрібно звернутися з відповідною заявою.

У Хмельницькому продовжують ліквідовувати наслідки ракетного удару, який відбувся минулої п’ятниці, 10 лютого. Під час чергової масованої атаки окупантів частину ракет збила українська ППО, проте одна з них влучила в об’єкт комунальної інфраструктури Хмельницької громади. На щастя, поранених через авіаудар не було, водночас завдані суттєві матеріальні збитки.

Як повідомляв міський голова Олександр Симчишин, є руйнування приміщення освітнього закладу, пошкодження в багатоповерхових житлових і приватних будинках на прилеглих вулицях. Йдеться про десятки вікон, які повилітали з рамами, пошкодження даху. Того ж дня управляюча компанія взялася одразу склити пошкоджені вікна, або ж закривати їх плівкою. Нині ремонтні роботи тривають.

«У п’ятницю управляюча муніципальна компанія «Південно-Західна» виїхала в приватний сектор. До вечора п’ятниці замінили скло в 31 вікні. Також надали людям поліетилен, а десь закрили поліетиленом пошкоджені пластикові вікна. У під’їздах, в яких вилетіли вікна, управляючою муніципальною компанією проводяться роботи. Також постраждали комунальне підприємство «Електротранс», там велика частина вікон вилетіла, та професійне училище», - розповідає заступник міського голови Василь Новачок.

Як отримати відшкодування за пошкоджене житло хмельничанам

У Хмельницькому створено робочу групу, яка проводить обстеження пошкоджених будівель внаслідок ворожих обстрілів. Вони, за заявою, виїжджають на об’єкт та оглядають його після кожної терористичної атаки . Після того власнику пошкодженого майна видають акт про обстеження, в якому зафіксовано що сталося, які є руйнування. Цей документ мешканці можуть прикріпити в «Дії», щоб подати заявку на компенсацію від держави. Проте процедури, за якою відбуватиметься фінансове відшкодування, держава поки що не погодила.

Також хмельничани можуть отримати частково допомогу від міста – деякі пошкодження допомагають відновити силами комунальних підприємств.

«Після атаки Хмельницького 31 грудня у всіх дерев’яних вікнах, які були пошкоджені, управляючими компаніями було замінене скло. Міська рада з матеріального резерву виділила скло і безкоштовно їх засклила. Де були зруйновані пластикові вікна, у співпраці з міжнародною організацією ми замінюємо на нові. Британська благодійна організація взялася замінити майже сто пластикових вікон. Люди, в основному, витрат не несли, – зазначає Василь Новачок. – Якщо не вдасться відпрацювати варіант з цією організацією, то будемо давати людям матеріальну грошову допомогу. Для того, щоб отримати допомогу, варто спочатку листом звернутися на ім’я міського голови. Ми будемо бачити людей і зможемо шукати варіанти, як їм допомогти в межах розумного».

Додатково:

Як правильно зафіксувати руйнування житла, щоб подати заявку на компенсацію?

Зробити це можна на порталі Дія, через Центр надання адміністративних послуг чи нотаріуса. При фіксації пошкоджень або руйнувань слід дотримуватися кількох важливих правил:

  • Намагайтеся зробити фото або відео хорошої якості, за можливості попередньо увімкніть на телефоні геолокацію. 
  • Під час зйомки прокоментуйте своє місцезнаходження, дату, час, деталі пошкодження (за можливості зафіксуйте відомості від третіх осіб, які попередньо мають представитися).
  • Фіксуйте руйнування великим і малим планом, знімайте всі зовнішні та внутрішні пошкодження. Покажіть прилеглу територію й об’єкти, які знаходяться поруч.
  • Збережіть відзняте у первинному вигляді: без використання графічних редакторів, написів тощо.
  • Зробіть копії результатів зйомки та збережіть їх на різних носіях: флешці, файлообміннику тощо.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую