ye-logo.v1.2

Мороз у домі

Суспільство 2496

На що варто звернути увагу, вибираючи морозильник, дізнавалися кореспонденти «Є Поділля»

Звісно, багато з нас не відмовилися б їсти свіжі фрукти, зелень і овочі цілий рік. Але купувати взимку, приміром, помідори чи полуниці - задоволення не з дешевих. Проте, користуючись сучасною технікою, улюблені фрукти і овочі, наприклад, можна заморозити, зберігши усі поживні речовини. Однак, перш ніж іти до магазину побутової техніки з наміром придбати собі морозильник, варто дати відповідь на одне питання: «чи потрібен він вам?". Бо, можливо, морозильна камера холодильника чудово справляється з тим об'ємом продуктів, якими ви запасаєтеся на тривалий час? Але якщо частина городини пропадає, а в квартирі чи будинку достатньо місця для морозильника, можна подумати саме про таку покупку. Заморожувати можна ягоди, овочі, гриби, рибу, м'ясо... Заморозивши овочі «в сезон», взимку не доведеться купувати в супермаркеті. А це — вже економія. А ще, заморожені продукти набагато корисніші, ніж, скажімо, консервовані.

Економний і з суперзаморожуванням

Наразі в магазинах побутової техніки вибір морозильників чималий. Цінують їх майже як холодильники, в середньому від півтори до шести тисяч гривень. На сьогоднішній день виробники випускається два типи морозильників: вертикальні і горизонтальні. Вертикальні ще називають морозильними шафами. Вони зовні дуже схожі на звичайнісінькі холодильники, а в середині мають декілька морозильних відділень у вигляді висувних ящиків і полиць з дверцятами. За розміром такі морозильники бувають різні: від маленьких, висотою 65 сантиметрів, до 180-ти сантиметрових. Горизонтальні морозильники нагадують ті, з яких ми купуємо в магазині морозиво.

Вибираючи собі морозильник, консультанти радять обов'язково звертати увагу на клас енергоспоживання. У морозильників він представлений класами: А+, А і В. Два перших — це досить економічні моделі. Якщо за модель з дещо вищою витратою електроенергії (клас В), під час покупки ви заплатите менше, згодом це відчутно позначиться на рахунках за електроенергію. Іноді морозильник може бути укомплектований акумуляторами холоду. Якщо, наприклад, в будинку зникне електрика, вони зберігатимуть мінусову температуру ще протягом пів доби. В сучасних морозильниках, як, власне, і в холодильниках, дуже популярна система розморожування no frost ("без інею"). А ще, радять консультанти, бажано, щоб морозильник був з функцією «суперзаморожування» - спеціальним режимом, при якому температура повітря всередині камери опускається нижче - 24ºС. Навіщо це потрібно? Для того щоб швидко заморозити велику кількість нових продуктів і при цьому не втратити цінних вітамінів.

Який «бренд» обрати?

У хмельницьких магазинах побутової техніки представлені морозильники таких брендів, як Beko, Bosch, Siemens, Атлант, Ardo. Electrolux, Snaige, Whirlpool, Liebherr. Якщо у вас вже є холодильник якоїсь фірми, і він вам подобається, ви можете підібрати і морозильну камеру того ж виробника та виконану в тому ж стилі і тій же кольоровій гамі.

Як довго зберігаються продукти?

Тривалість зберігання продуктів в морозильнику залежить від класу заморозки. Для цього використовують спеціальні умовні позначення у вигляді символів *. «Під час покупки на це варто звернути особливу увагу, - розповів нам консультант одного з магазинів побутової техніки Сергій Квасницький. - Як правило, ця характеристика позначена на дверцятах у вигляді "зірочок" або навіть "сніжинок". Кожна відповідає температурі - 6° С, тому порахувати максимальну температуру камери можна за "сніжинкам". А ще варто знати, що одна сніжинка (*) гарантує, що ваші продукти будуть в цілковитій безпеці протягом 7 днів, а ось дві сніжинки (**) зберігатимуть продукти до 30 днів, при трьох сніжинках (***) - до трьох місяців, а чотири сніжинки (****) з температурою, що досягає - 24° С, дозволяться зберігання продуктів протягом півроку і навіть до одного року. В наших магазинах, серед морозильників, пропонованих виробниками, найпоширеніші з максимальною температурою - 18° С, тобто трьома сніжинками (***).

Декілька порад

* Не варто «набивати» морозильник під зав'язку: це перешкоджатиме вільній циркуляції повітря, що забезпечуватиме рівномірне охолодження на всіх полицях і у всіх відділеннях.

* М'ясо краще зберігати порізаним на шматочки потрібної величини, а рибу — очищеною. Не можна заморожувати продукти, які містять желатин.

* Не рекомендується заморожувати огірки, банани, редис, салат-латук, джем, яйця, молочні продукти, нежирні сири.

* Не ризикуйте поміщати в морозильник напої в скляних ємностях - вони можуть лопнути. Охолоджуйте всі продукти до кімнатної температури, перш ніж закладати їх до камери.

* Морозильник не любить сусідства з кухонною плитою та впливу прямих сонячних променів.

* Після того, як режим швидкої заморозки впорається зі своєю роботою, обов'язково переведіть морозильник в нормальний робочий стан. Інакше компресор не витримає і згорить.

Чи є там вітаміни в заморожених продуктах?

Якщо вибирати між різними способами зберігання продуктів, то послідовність виходить така: свіжі, заморожені, консервовані. Щоправда, свіжі корисні лише «в сезон», адже, наприклад, зимові помідори можуть містити більше нітратів, оброблятися засобами для тривалого зберігання. Маринади та соління не всі можуть вживати за станом здоров'я: комусь шкідливо вживати багато солі (при гіпертонії, наприклад), комусь погано від оцту (проблеми зі шлунком). А от за своєю користю заморожені овочі й фрукти практично не поступаються свіжим. Це оптимальний спосіб збереження продуктів, для якого не використовуються консерванти чи якісь інші добавки. Для цього овочі піддають шоковій заморозці - швидкому впливу низьких температур (мінус 30-40), яка дуже швидко сковує плоди. В результаті вони залишаються цілими, і продукт при розморожуванні тримає форму.

Дієтологи кажуть, що швидке заморожування - один з найсприятливіших способів збереження вітамінів в продуктах. Однак, аби не втратити вітаміни, заморожені овочі варто правильно готувати. Наприклад, їх не можна мити - вода вимиває вітаміни і псує смак. Якщо заморожені фрукти і ягоди ви плануєте подаватися в "свіжому" вигляді, їх треба розморожувати в упаковці або виклавши на тарілку і закривши її від світла. Можна скористатися мікрохвильовою піччю. Якщо ви збираєтеся використовувати ягоди і фрукти як начинку, їх взагалі не можна розморожувати. Не варто піддавати їх розморожуванню, якщо ви маєте їх варити або смажити. До речі, заморожені продукти варяться вдвіччі швидше. Крім того, варто пам'ятати: чим менше води, в котрій готуються овочі, тим більше у них зберігається вітамінів і мікроелементів. Тому ідеальний спосіб приготування заморожених продуктів - використання пароварки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую