ye-logo.v1.2

Нагороди від президента й нова марка: як у Хмельницькому пройшов волонтерський сніданок

Суспільство 2927
Під час волонтерського сніданку відбулося спец погашення марки «ПТН ПНХ»
Під час волонтерського сніданку відбулося спец погашення марки «ПТН ПНХ». Фото: автора

Шестеро волонтерів отримали відзнаки «За оборону України».

Сьогодні, 24 лютого, у Хмельницькому пройшов другий волонтерський сніданок. Обласна військова адміністрація присвятила його річниці масштабного вторгнення російських окупантів. Тож волонтери й представники влади могли обговорити реалізовані та потенційні проєкти, які зможуть наблизити перемогу над ворогом. В межах заходу кількох волонтерів нагородили президентськими відзнаками, а також презентували нову марку Укрпошти.

За словами начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Гамалія, волонтерські сніданки дають свій ефект. Вже після першого вдалося реалізувати багато корисних ініціатив.

«Наприклад, тоді виникла ідея створити пересувну лазню, щоб наші воїни могли помитися та випрати свої речі. Думаю, протягом місяця ще десять поїде на фронт», — зазначив Сергій Гамалій.

Сергій Гамалій вручив волонтерам президентські відзнаки

Сергій Гамалій вручив волонтерам президентські відзнаки

Власне за подібні ініціативи Володимир Зеленський нагородив кількох волонтерів з Хмельниччини відзнаками «За оборону України». Серед них:

  • Геннадій Годний, керівник ГО «Валіза добра» — за ініціативу створити пересувні лазні;
  • Костянтин Кордонський, керівник ГО «Віра нації» — за стоматологічний батальйон;
  • Олена Полянська, керівниця БО «Захисти Хмельниччину» — за ініціативу благодійної організації «Захисти Хмельниччину» зібрати іграшки для дітей звільненого Херсону до Дня Святого Миколая;
  • Михайло Скоропад, підприємець і волонтер — за те, що передав приміщення свого бізнесу для зберігання великих обсягів гуманітарної допомоги;
  • Степан Танасійчук, підприємець — за створення мобільного застосунку «Повітряна тривога», яким нині користується уся Україна;
  • Олег Осіян, підприємець і волонтер — за багі (невеликий легкий автомобіль високої прохідності з відкритими колесами — авт.), який передали «Азову».

Степан Танасійчук вважає створення застосунку «Повітряна тривога» напевно найкращим проєктом у його житті

Степан Танасійчук вважає створення застосунку «Повітряна тривога» напевно найкращим проєктом у його житті

«До створення застосунку долучилося понад сто людей. Це було неймовірно, — ділиться Степан Танасійчук. — Напевно це найкращий проєкт у моєму житті. Ми працювали в ритмі 24 на 7. За перший тиждень проробили чимало роботи. Як наслідок, створили застосунок, який нині рятує життя».

Хоча лише кілька місцевих волонтерів отримали президентські відзнаки, внесок решти присутніх у майбутню перемогу над рашистами — не менший. Зокрема, благодійного фонду «Волонтери Поділля», який працює з 2013 року й відомий низкою важливих проєктів: «Волонтерська пошта», «Зігрій солдата», «Богдан Хмельницький на коні, а хлопці зі ЗСУ ще ні». Як розповів голова правління «Волонтерів Поділля» Юрій Смаль, війна не застала їх зненацька.

На подібних заходах волонтери спільно з владою можуть обговорити нові ініціативи, які зможуть допомогти нашими захисникам

На подібних заходах волонтери спільно з владою можуть обговорити нові ініціативи, які зможуть допомогти нашими захисникам

«Наша організація заздалегідь готувалася до масштабної війни. Тож після 24 лютого збільшили масштаби роботи. Ми періодично підлаштовуємося під нагальні потреби наших захисників, які виникають в ході війни. Спершу була велика потреба в бронежилетах. Особливо для спецпідрозділів були необхідні полегшені плити захисту. Теж стосується тактичних аптечок. Далі почали привозити для наших захисників автомобілі, зокрема вантажні. Загалом вже передали військовим близько 150 машин. Зараз плануємо оголошувати збір коштів на квадрокоптери, бо вони дуже потрібні на фронті», — розповів Юрій Смаль.

Також під час волонтерського сніданку відбулася презентація та спецпогашення марки «ПТН ПНХ». Під абревіатурою мається на увазі заклик до диктатора путіна йти за напрямком російського корабля. Крім цього напису, на марці зображено хлопчика, який перекидає через плече лідера рашистів.

На новій марці зображено хлопчика, який перекидає через плече лідера рашистів

На новій марці зображено хлопчика, який перекидає через плече лідера рашистів

За словами директора Хмельницької філії акціонерного товариства «Укрпошта» Миколи Громова, це вже 13-а марка тематична марка, впущена Укрпоштою за рік масштабної війни. Вона отримала назву «ПТН ПНХ». Загалом було випущено 250 тисяч поштових блоків.

«Для його створення було використано зображення графіті британського художника Бенксі, який таємно приїхав в Україну та зробив кілька малюнків. Саме цей з Бородянки. У вартість кожного блоку, кожної марки закладено сім гривень, які йдуть на благодійність. В нас раніше були пророчі марки й сподіваюся ця теж буде такою: все станеться так, як на ній написано», — зазначив Микола Громов.

До речі, нагадаємо, попередня марка Укрпошти отримала назву «Воїни світла. Воїни добра». Її присвятила працівникам критичної інфраструктури: дорожникам, водопостачальникам, зв’язківцям, енергетикам і газовикам. Презентували її у Хмельницькому 15 лютого.

Читайте також: Чи були ми готові до масштабної війни: висновки першого року Незламності

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую