ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

В селі на Деражнянщині віряни моляться у дворі храму

Суспільство 1597
Через закритий храм люди змушені молитися біля стін храму
Через закритий храм люди змушені молитися біля стін храму. Фото: Леоніда Герасименка

Ключі від церкви не віддає московський батюшка.

Від лютого 2023 року віряни села Слобідка  Деражнянської громади не можуть потрапити до своєї церкви. Ключі від храму не віддає священнослужитель Української православної церкви московського патріархату, бо громада вирішила перейти до Православної церкви України. Про це розповів староста села Олександр Щесняк.

«У лютому цього року відбулися збори релігійної громади, на яких селяни майже одноголосно прийняли рішення про перехід до православної церкви України, – розповів сайту «Є» Олександр Йосипович. – Відтоді відбулося вже декілька богослужінь, які провів новий священник ПЦУ. Утім, до церкви люди потрапити не можуть, бо попередній отець не віддає ключі».

За словами старости, аби не провокувати проблеми, віряни вирішили дочекатися, поки оформлять всі необхідні, передбачені законом, документи. Їх вже почали виготовляти. І ламати міцні, добротні двері храму – не є цивілізованим вирішенням питання.

«Нині багато людей приходять на богослужіння під стіни місцевого храму, – каже Олександр Йосипович. – До мене, як старости, люди не зверталися по допомогу з розв’язанням проблеми. Але, якщо буде потрібно, коли вони матимуть всі необхідні документи, я також долучуся, можливо, залучимо й дільничного, інших уповноважених для того, щоб перехід громади до ПЦУ та доступ до нашої церкви був з дотриманням закону».

До речі, як повідомила сайту «Є» директорка Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОВА Інна Михайлова, станом на сьогодні, від початку повномасштабного вторгнення російських окупантів на нашу землю, вже 166 релігійних громад Хмельниччини вийшли з-під порядкування УПЦ мп. З них 135 перейшли до ПЦУ, а 31 – до незалежних православних громад.

Читайте також: Через спалювання сухої трави на Волочищині ледь не згорів будинок

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую