ye-logo.v1.2

Скільки чоловіків з Хмельниччини виїхали за кордон як волонтери й не провернулися

Суспільство 6778
Найбільший відсоток неповернення зафіксовано у Харківській, Тернопільській і Волинській областях
Найбільший відсоток неповернення зафіксовано у Харківській, Тернопільській і Волинській областях. Фото: ілюстративне з фейсбуку Держприкордонслужби України

Загалом по Україні зафіксовано понад дев’ять тисяч подібних випадків.

В умовах воєнного стану військовозобов’язані мають право виїхати за кордон, щоб привезти в Україну гуманітарну допомогу. Наприклад, для потреб Збройних Сил. Втім, дехто видає себе за волонтерів, щоб втекти від мобілізації. Наразі відомо, що понад 11 відсотків таких громадян так і не повернутися з-за кордону. Серед них є 80 жителів Хмельницької області. Така статистика наведена у проміжному звіті Тимчасової слідчої комісії, яка займається питанням постачання та розподілу гуманітарної допомоги.

Згідно з цим звітом, Тимчасова слідча комісія проаналізувала період з 24 лютого до 31 грудня минулого року. За цей час загалом по Україні 96 тисяч 442 водіїв отримали дозвіл виїзду за кордон для перевезення гуманітарної допомоги. З них цим правом скористалися 66 тисяч 374 чоловіків.

Однак 9 тисяч 373 військовозобов’язаних або ж 11,17% не повернулися в Україну після завершення терміну перебування за кордоном. Найбільше відсоток таких випадків зафіксовано у Харківській (23,49%), Тернопільській (20,66%) і Волинській (18,03%) областях.

Щодо Хмельницької області, то за кордон для перевезення гуманітарної допомоги виїхали 3 тисячі 264 чоловіків. З них не повернулися 80 військовозобов’язаних. Тобто 7,07% від загальної кількості.

Інфографіка: зі звіту Тимчасової слідчої комісії

Інфографіка: зі звіту Тимчасової слідчої комісії

«Недоліки законодавчого та організаційного регулювання надходження та розподілу гуманітарної допомоги могли вважатися допустимими або принаймні виправданими на початковому етапі повномасштабної війни. Однак зважаючи на відновлені чи сформовані нові логістичні ланцюги надходження гуманітарної допомоги, набутого досвіду на всіх етапах процесу, має бути здійснене належне законодавче врегулювання таких правовідносин», — зазначено у звіті Тимчасової слідчої комісії.

Нагадаємо, у вересні минулого року тодішній голова Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій створив комісію, яка опікується питання видачі водіям дозволів для виїзду за кордон.

Читайте також: В селі на Деражнянщині віряни моляться у дворі храму

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую