ye-logo.v1.2

Читають, розмовляють англійською й ліплять з тіста

Суспільство 8413
Фото: Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції

Такими вміннями володіють хмельницькі першокласники – випускники центрів раннього розвитку дитини

Центр раннього розвитку дитини – це щось середнє між дитячим садком, позакласним гуртком і шкільними заняттями.
«Розвиток успішної та гармонійної особистості починається з перших років життя», – запевняють психологи. Протримавши дитину вдома шість років, навіть в оточенні всебічної любові й уваги, не варто сподіватися, що, пішовши до першого класу, вона схоплюватиме все на льоту, як ластівка комах. Принаймні, проблем з однолітками точно не уникнути. Розуміючи це, більшість мам і тат намагаються навчати та готувати малюка до дорослого життя у найсприятливіших для нього умовах. Саме це головна мета раннього, хоча доречніше сказати, – своєчасного розвитку дитини.

Клуб сімейного розвитку «Диво-вишня»
Адреса: вул. Івана Франка, 4/1.
Кількість дітей у групі: не більше п’яти.
Ціна: годинне заняття – 30 гривень.
За словами керівника хмельницького клубу сімейного розвитку «Диво-вишня» Наталі Шмурікової, одна з головних переваг популярності закладу – те, що усі заняття проходять у творчій атмосфері та за участі батьків. Адже дуже часто дітки, які звикли постійно бути поруч із мамою, просто не можуть зосередитися, коли вона кудись іде. У свою чергу, мами мають змогу поспілкуватися між собою на теми, які їх хвилюють, завести нових подруг для себе та друзів-однолітків для своїх чад.
«Ми запрошуємо до нашого клубу діток від 1 до 6 років, – каже пані Наталя. – Пальчикова гімнастика, ігри з літерами, найпростіші саморобні іграшки – разом з неньками та досвідченими педагогами, але у той же час в компанії таких же непосид, малюки з користю і цікаво проводять час. Кожне заняття не прив’язане до попереднього. Адже часто буває: дитинка встала не з тієї ноги, погано поснідала або захворіла, і урок доводиться пропускати».
Дитяча студія «Планета дітей»
Адреса: вул. Герцена, 10.
Кількість дітей у групі: не більше п’яти.
Ціна: півторагодинне заняття – 35 гривень.
Заклад працює не лише з малюками, але й – з їхніми батьками. «Індивідуальні заняття для дітей та дорослих дуже важливі, особливо, коли хлопчику або дівчинці важко влитися в колектив, дитина знервована або капризна», – розповідає одна з засновниць дитячої студії «Планета дітей» Наталя Шевчук. На відміну від більшості подібних організацій, котрі розпочнуть свою роботу лише з вересня, ця студія навіть у передшкільне затишшя активно займається з маленькими клієнтами. «Декотрі батьки наполягають, аби заняття не припинялися навіть з початком роботи дитячих садків, – розповідає Наталя Сергіївна, – просять про зустрічі у суботу чи неділю».
«Ми працюємо за методикою Марії Монтесорі, – підключається до розмови інша співвласниця дитячої студії Наталя Хропун, – головна ідея котрої – допомогти дитині розвиватися самостійно. Тому ми дозволяємо дітям поводитися так, як їм цього хочеться. Тобто немає раптової зміни їхнього усталеного життя, коли замість звичних ігор потрібно різко концентрувати увагу на навчанні».
Заняття у студії відбуваються двічі на тиждень, кожне з них триває близько півтори години. Дітки до 3-х років вчаться граючись. Приміром, на момент нашого візиту вони розфарбовували власноруч зроблені фігурки з тіста. А ось для дошкільнят вже суворіші вимоги. Батьки бажають, аби збираючись до першого класу, їхнє чадо вміло читати, рахувати, малювати, правильно тримати ручку (підготовка руки до письма).
Доки триває заняття, батьки вирішують свої справи, або чекають у іншій кімнаті. «Атмосфера повинна бути максимально наближеною до шкільної, аби для першачка відсутність поряд мами не стала справжнім шоком», – пояснюють педагоги.
Студія розвитку дитини «Надія»
Адреса: вул. Зарічанська, 34.
Кількість дітей у групі: не більше п’яти.
Ціна: годинне заняття – 25 гривень.
Працівники цієї студії на літніх канікулах також не відпочивають – школа ж на носі! З дітьми 5-6 років педагоги повним ходом проводять комплексну підготовку до першого класу: вивчають цифри й літери, і вже навіть читають по складах.
«Навчання читанню здійснюється по кубиках Миколи Зайцева, – розповідає директор студії розвитку дитини «Надія» Оксана Мазур, – граючись ними, дитина самостійно складає різні слова. На додаток до кубиків пропонуються плакати з намальованими складами для читання і зіставлення. Тому багато малюків починають читати досить рано: у три, а то й – у два роки.
Заняття з малечею 1-3-х років спрямовані на розвиток пізнавальної сфери, сенсорики, моторики, із застосуванням психогімнастики, а також – ігор для раннього розвитку за системою сім’ї Нікітіних. Головне завдання виховання за цією методикою – максимальний розвиток творчих здібностей дитини та підготовка до майбутнього дорослого життя. Такі інтелектуальні ігри розвивають у дитини логічне мислення і вчать приймати рішення».
Художня дитяча школа мистецтв «Райдуга»
Адреса: вул. Курчатова, 9.
Кількість дітей у групі: не більше десяти.
Ціна: приблизно 150 гривень за місяць (2 заняття на тиждень).
Естетичне виховання підростаючого покоління, а саме так педагогічний колектив називає свої заняття, відбувається у вечірній та ранковий час. Адже до обіду найкраще навчається діткам, які не відвідують дитячого садка, а після – малечі, яка це робить. Завуч художньої дитячої школи мистецтв «Райдуга» Олена Бондар розповідає, що за 8 років існування школи вчителі й психологи так відкоригували естетично-виховний процес, що діти чимчикують сюди, як на свято. «Музика, образотворче мистецтво, логоритміка, талановиті пальчики і казкова терапія, – перераховує Олена Борисівна, – це п’ять напрямків, у яких ми розвиваємо наших вихованців. Займаються у нашій школі дітки 3-5 років. Звісно, молодша і старша групи – окремо. Адже малятам більше хочеться гратися, а інколи – вередувати. А цілеспрямованим п’ятирічкам вже треба готуватися до школи».
Групи дошкільної підготовки «Малюк».
Адреса: вул. Свободи, 2/1.
Кількість дітей у групі: не більше п’ятнадцяти.
Ціна: 70 гривень за місяць (4 заняття на тиждень).
Ці групи дошкільної підготовки, що у хмельницькому Палаці творчості дітей та юнацтва, на присутність батьків також не розраховані. Та, схоже, і без них діти почуваються чудово, а кількість бажаючих займатися невпинно зростає. Як розповідає директор Марина Пилипак, 7 груп на 2011/2012 навчальний рік були сформовані ще в лютому. Однак, у Палаці творчості продовжують записувати дітей у так звані «додаткові списки», і якщо хтось передумує – звільняється місце для іншого.
«У нас займаються діти 5-6 років, – розповідає пані Марина. – Ці групи створюються для тих, хто з якихось причин не відвідує дитячого садка. Програми розроблені відповідно до державних норм. Маємо ми і розвиток мовлення, англійську, знайомство з комп'ютером, ритміку, читання, малювання... За потреби заняття проводять психолог або логопед».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую