ye-logo.v1.2

Нові фейки про Зеленського та іноземних найманців: підбірка дезінформації роспропаганди

Суспільство 1181
Чергова підбірка фейків роспропаганди
Чергова підбірка фейків роспропаганди. Фото: ілюстративне pixabay.com

В мережі поширюють нові фейкові обкладинки з зображенням Зеленського.

У країнах Балтії російські пропагандисти активізували поширення меседжів нібито про масове залучення іноземних найманців для війни в Україні.

Фейк про найманців з Латвії

Російські пропагандисти за допомогою своїх ресурсів продовжують поширювати наративи нібито про іноземних найманців в Україні.

Так, фактчекери видання euvsdisinfo.eu зафіксували поширення наративу пропагандистами, що нібито Латвія відправляла своїх солдатів як гарматне м'ясо в Україну.

“Можна було передбачити, такою була воля західних господарів Латвії. Латвію підштовхували відправляти власних громадян на розправу в Україні”, -йдеться у повідомленнях.

Фактчекери відмічають, що цей повторюваний дезінформаційний наратив про війну в Україні представляє Латвію як маріонетку західних держав. Латвійські підрозділи не беруть участь у бойових діях в Україні.

У Міноборони Латвії пояснили, що частину військових відправили в Україну для допомоги в охороні посольства Латвії та вантажу. Вони виконують лише допоміжні функції.

Латвія та інші країни Заходу не є сторонами війни в Україні. Захід підтримує Україну військовою та фінансовою допомогою для ефективної самооборони країни, відповідно до статті 51 Статуту ООН, для припинення загарбницької війни росії проти України.

Фейкові листи для литовців

Подібні фейки поширюють і в Литві.

Як пише “Інститут масової інформації”, жителі Литви отримали на пошту фейкові листи від імені міністерства оборони Литви. У них зазначається, що литовське населення нібито вербують до тристоронньої литовсько-польсько-української бригади ім. Великого гетьмана Костянтина Острозького.

"Зловмисники використовують для поширення цієї інформації спеціально створений домен kariuomene[.]com, вони розсилають листи, у яких вказують, що відбувається заклик громадян Литви до армії, а після служби їх пошлють воювати в Україну", – йдеться в повідомленні міністерства.

Відомство спростовує інформацію, що поширюється, і закликає жителів країни бути пильними.

У міноборони також наголосили, що громадян Литви на службу до тристоронньої литовсько-польсько-української бригади ім. Великого гетьмана Костянтина Острозького не закликають, ця міжнародна бригада діє за окремим мандатом.

За даними відомства, останнім часом дезінформацію про тристоронню литовсько-польсько-українську бригаду поширювали пропагандисти на російських порталах, схожі листи також отримували жителі Польщі.

Раніше сайт “Є” вже писав, що Урядовий центр безпеки у Польщі попереджав своїх громадян про брехливі наративи кремля. Мова йде про звинувачення Польщі та НАТО в участі у військових діях в Україні.

Фейки про Зеленського

Видання “Вокс Чек” за тиждень повідомило відразу про три фейка, які поширюються у закордонних медіа та соціальних мережах і які стосуються Президента України Володимира Зеленського.

Наприклад, у мережі поширюють кадри з сюжету телеканалу CBS про новий тип унітазів для офісів, на якому люди не зможуть проводити багато часу через його специфічну форму. Після цієї інформації на екрані з’являються кадри з візиту Володимира Зеленського на фронт, а ведуча починає сміятися.

У повідомленнях в мережі йшлось, що нібито ведуча ведуча також сказала фразу «На унітазах економлять, а в Україні зливають мільйони».

Утім, в оригінальному відео CBS від 19 грудня 2019 року, як перевірили журналісти “Вокс Чек”, немає кадрів із Володимиром Зеленським, відео відредагували.

Крім того, продовжується збільшуватись кількість фейкових обкладинок з зображенням Володимира Зеленського.

Минулого тижня сайт “Є” писав, що пов’язані з росією медіа почали тиражувати обкладинку французького тижневика Courrier International, на якій нібито зображено Президента України Володимира Зеленського, який зі словами «Україні потрібніше» викрадає Великдень у французів.

Цього тижня у мережі поширюють нібито нову обкладинку турецького сатиричного журналу LeMan із Папою Римським та президентом України Володимиром Зеленським, які спалюють православних священників. У заголовку зазначено: «Воїн хоробрих католиків. Хто наступний?». Над Папою Римським вказаний напис: «Це добре».


Утім, це — фейк, журнал LeMan не публікував таку обкладинку.

Також пропагандисти поширюють, що нібито The New European» опублікували журнал, на обкладинці якого Зеленський просить гроші.


На зображеннінібито Зеленський сидить на руках у Далай-лами та говорить, що він може зробити, аби отримати кошти. Збоку на це все незадоволено дивиться прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак. Він нібито роздумує, як багато потрібно витратити коштів для вирішення «української кризи». Насправді журнал не випускав номер із такою обкладинкою, її підробили і це можна легко перевірити на сайті видання, пишуть журналісти “Вокс Чек”.

Підбірка фейків світових медіа

Центр протидії дезінформації опублікував основні фейки, що просували світові медіа цього тижня.

Так, наративи стосуються постачання зброї в Україну. Наприклад, просувається дезінформація, що нібито “Берлін озброює нацистів в Україні, яка була позбавлена суверенітету в результаті державного перевороту, спланованого США у 2014 році”

Такою метою просування наративів є нав’язування думки, що санкції проти росії є неефективними.


“ Масштабні санкції проти росії після її вторгнення в Україну стали найбільшим прорахунком Заходу в сучасній історії”, - один з меседжів, на який звернули увагу аналітики Центру.

Ще кілька меседжів стосуються Володимира Зеленського.

Окрім того, російські пропагандисти намагаються просувати ідею перемовин.

“Вашингтон ініціює переговорний процес, завдяки якому росія звільнить весь Донбас і коридор до Криму, а решта України буде аморфною буферною зоною”, - йдеться у повідомленні пропагандистів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую