ye-logo.v1.2

Рейтинг хмельницьких дитячих садочків

Суспільство 33965
Дошкільний навчальний заклад №50 «Лелеченька»
Дошкільний навчальний заклад №50 «Лелеченька». Фото: Євгенія Дорофєєва

Про те, який дошкільний навчальний заклад у місті найкращий, у працівників Міського управління освіти випитати виявилося не так просто. І начальник управління освіти Юрій Курманський, і його заступники в один голос повторювали, що усі 43 дитячі садочки, що діють у місті – чудові!

Проте, врешті-решт вони погодилися виділити 7 дитсадків, які цьогоріч будуть відзначені на педагогічній конференції, як «най-най-най». Розповісти ж про своє дітище ми попросили завідувачів цих установ.

Дошкільний навчальний заклад №25 «Калинонька»
Пров. Маяковського, 17.

Це дитсадок комбінованого типу, який відвідують звичайні діти і такі, що мають особливі потреби. «Про те, що наш садочок фольклорного напрямку зрозуміло уже з його назви, - наголошує завідувача закладу Валентина Сидорчук, – тому величезну увагу педагогічний колектив «Калиноньки» приділяє, перш за все, творчому розвитку підростаючого покоління.
Прилегла територія, групи, в яких проходять заняття, коридори і спортивний зал (із сухим басейном) – в усьому відчувається естетика. А ще цього року вихователі власними руками зробили і розмістили по подвір’ю прекрасних казкових героїв, які привертають увагу не лише малечі, але і дорослих.
Малювання, хореографія, англійська мова – спецкурси, відвідувати які, маленьких бажаючих теж аж ніяк не бракує. Особливо популярна – англійська, адже у більшості шкіл її вивчають уже з першого класу”.
Дошкільний навчальний заклад №50 «Лелеченька»
Вул. Пілотська, 125/1.

Потрапивши на територію цього дитсадка, в першу чергу вражає продуманий до дрібниць ландшафтний дизайн. Каміння різних розмірів і видів, кольорові казкові герої з дерева, кераміки і автомобільних шин, пеньочки-грибочки, на яких можна сидіти, як на стільчиках... „Уся територя „Лелеченьки” поділена на окремі зони, - розповідає завідувач дитсадка Ніла Попик – До прикладу: «Кенгуру» – спортивна, «Дивосвіт» – з казковими героями, «Ромашка» – для ігор з піском, мушлями і водою, «Моргайко» – зона вивчення правил дорожнього руху. Нещодавно облаштували фізкультурними драбинками, лавочками і пісочницями новий дитячий стадіон. Маємо багато самокатів і велосипедів. Тому наших дітей до приміщення завести не так просто!”.
Дошкільний навчальний заклад №38 «Світанок»
Вул. Свободи, 12б.

«У нашому садочку 11 груп, - розповідає про свій дошкільний навчальний заклад завідувач Ірина Тарасюк, - в п’ятьох з яких займаються діти з вадами зору. Особливу увагу приділяємо фізкультурі, адже здавна відомо: в здоровому тілі – здоровий дух. Маємо дві спортивні кімнати з сухим басейном, гідромасажем і баскетбольним майданчиком. Не думайте, що це гра для дорослих. Шестирічки із задоволенням грають у баскетбол. У нас навіть діє такий гурток. А ще наші діти рано навчаються читати. Ми працюємо за методиками Зайцева і Монтесорі, тому наші випускники до школи йдуть уже з солідним багажем знань”.
Дошкільний навчальний заклад №15 «Червона шапочка»
Вул. М. Трембовецької, 23.

«Сумлінний колектив, – головна родзинка нашого закладу, – стверджує завідувач Євгенія Станіславівна Максимчук. - А ще - домашній затишок. У нас всього шість груп, тож всі один одного знають і за потреби - допомагають по-сімейному. Цього року ми суттєво впорядкували прилеглу територію: поставили новий паркан, збудували яскраві дитячі будиночки, облаштували нові пісочниці - малеча має де гратися. Але окрім розваг величезну увагу приділяємо розвитку мовлення, знайомству з художньою літературою, природознавством. Всього у нас працює 17 педагогів, серед яких - музичний керівник і фізкультурник. За бажанням можна брати додаткові уроки хореографії або англійської мови».
Дошкільний навчальний заклад №20 «Білочка»
Вул. Шевченка, 29.

«Головна наша особливість – те, що у нас дітям добре. А це – найголовніше», - стверджує завідувач дитячого садка „Білочка” Антоніна Драч. У цьому солідному за площею дитсадку розміщені 14 дитячих груп, 8 з яких відвідують дітки, у яких виявлено схильність до захворювання на   туберкульоз. „Завдяки батькам і міській владі ми маємо добре укомплектовану матеріально-технічну базу, - розповідає пані Антоніна, - іграшки, навчальні посібники, спортивний інвентар... Кожна з груп має свій ігровий майданчик. Але найбльша наша гордість – город та квітник. Саме тут дітки знайомляться з городиною, допомагають її саджати і обробляти, а потім вживають на обід. Приміром, цього року гарно вродили помідори».
Навчально-виховне об’єднання №1
Cтарокостянтинівське шосе, 3б.

На відміну від звичайних дитсадків, де за звичай займаються лише дошкільнята, або – разом з першокласниками, цей заклад дає дах над головою і міцні знання одночасно і вихованцям садочку і учням 1-4 класів. Заступник директора по початковій школі НВО №1 Таїса Волинська розповідає: „Ми працюємо у фізкультурно-оздоровчому напрямку, акцентуючи увагу на спорті. Окрім спортзалів, маємо фізіотерапевтичний кабінет і басейн. А ще у нас добре налагоджена власна система роботи. Першачки після навчання не йдуть додому, як це здебільшого прийнято, а займаються, як дошкільна група. Вони мають вихователів, сон, ігри та цікаві заняття – все те, до чого звикла малеча у дитсадку. Дуже популярні серед дітей гуртки хореографії. Хоча вони в нас і співають, і створюють власними руками оригінальні речі...”.
Дошкільний навчальний заклад №54 «Пізнайко»
Просп. Миру, 51/2.

Це ще один садочок фізкультурно-оздоровчого напрямку, але - з реабілітаційними групами вихідного дня. „У нас прекрасно укомплектована спортивна база, розвиваюче ігрове обладнання, а ще ж – цікаві спецкурси, - перераховує завідувач дитсадка „Пізнайко” Ганна Карапозюк, - школа м’яча для малюків, ритміка і логіка для старших діток, англійська мова, комп’ютерна грамота і підготовка до школи – для п’ятирічок...”.
Цей заклад не був першим, з якого ми довідалися про масажні кабінети, але аромо- і фітотерапія для малечі – нас таки вразили!
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую