ye-logo.v1.2

НМТ: особливості здачі різних предметів 2023 року На правах реклами

Суспільство 8346
Головна відмінність від ЗНО – мультитест складається одразу з трьох предметів
Головна відмінність від ЗНО – мультитест складається одразу з трьох предметів. Фото: images.pexels.com

Навчання в Україні зазнало чималих змін за останні кілька років.

Спочатку через коронавірус учні перейшли на онлайн-навчання, а війна, яку розпочала росія проти України ще більше внесла корективи. Відтепер випускники не складають ЗНО – замість нього ввели НМТ (національний мультитест).

Тест з’явився у 2022 році та проходив у онлайн-форматі. Головна відмінність від ЗНО – мультитест складається одразу з трьох предметів. Перший НМТ містив питання з української мови, історії України та математики. Кожен блок містив по 20 завдань з кожного предмета, а на виконання відводилось 120 хвилин.

У 2023 році НМТ зазнав змін. Тепер учні складатимуть два обов’язкових предмети – українську мову та математику – та ще один на вибір: історія України, англійська мова (або французька, німецька чи іспанська), біологія, хімія чи фізика. Екзамен проходитиме в ТЕЦ – тимчасових екзаменаційних центрах, які будуть створені в Україні та в інших країнах, в яких найбільше наших переселенців.

Вже відомо, які предмети найчастіше обирають випускники як третій – більше половини обирають історію України. Чимало зробили вибір на користь іноземної мови (здебільшого – англійської), а найменш популярною виявилась хімія.

Підготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/tutors/nimetska-mova/lviv/

Підготовка до НМТ – чим відрізняється від ЗНО?

Перша різниця між НМТ і ЗНО – НМТ проходить в 1 день, тоді як ЗНО учні складали за принципом 1 день – 1 предмет. Наразі заплановані дві сесії НМТ: основна відбудеться у червні, а додаткова – у червні-липні. У додатковій можуть взяти участь ті, хто через поважну причину не зміг скласти тест під час основної.

Цікаво, що кількість завдань не рівноцінна. Так, українська мова містить 30 завдань, в математиці 22 завдання, в історії України – 30, а іноземні мови – 32. Виконуються вони приблизно однаково: необхідно обрати одну правильну відповідь, встановити послідовність або з короткою відповіддю.

Сама підготовка до НМТ мало чим відрізняється від ЗНО. Учню необхідно повторити весь матеріал, який був у шкільній програмі. Це можна робити самостійно, на шкільних уроках (вчителі зацікавлені в тому, аби краще підготувати учнів, а тому чимало займаються саме по темам, які можуть бути в НМТ) або ж з репетитором.

Планування часу на здачу НМТ – як уникнути можливих негараздів?

Складання іспиту – завжди стрес для людини, незалежно від готовності. Необхідно все підготувати, що вам знадобиться на іспиті. Якщо на ЗНО потрібно було взяти ручки, листок-чернетку, то на НМТ учням не треба нічого, адже іспит проходитиме на комп’ютері. Втім, лишається ще одне питання: як розрахувати час, аби все встигнути?

  • Якісна підготовка до іспиту – якщо ви знаєте відповіді на більшість питань, відповідно матимете змогу більше часу подумати над тим, що викликає сумніви.
  • Не зациклюватись на чомусь одному. Часта помилка учнів, які можуть почати згадувати відповідь на одне питання та не встигнуть відповісти на п’ять, у яких могли б відповісти правильно.
  • Спокій. Так, іспит – це стрес, але варто заспокоїти себе. Нерви ще нікому не допомагали в навчанні.

Як скласти НМТ на 200 балів: поради учнів

Здавалося б, отримати найвищу оцінку на НМТ нереально, однак це далеко не так. Процедура здавання іспиту дає більше шансів набрати вищий бал, аніж на ЗНО, оскільки абітурієнтам треба просто вирішити тести (в ЗНО треба було писати твір або розв’язувати задачу з детальним розв’язанням). Тож що дозволить отримати найвищу оцінку – розглянемо поради від студентів, викладачів та знавців.

  • Не покладатись на везіння, адже підготовка до іспиту – це праця. На везінні можливо відповісти на кілька питань, які ви не знаєте, але більшість відповідей все одно будуть невірними.
  • Проходити торішні тести. Чимало питань беруть з попередніх іспитів (ЗНО чи НМТ), тож якщо проходити минулорічні тести, то є шанс натрапити на питання, яке пізніше дістанеться на реальному екзамені.
  • Розвивати пам’ять – це необхідно, аби втримати в голові усі масиви інформації, які вам знадобляться під час складання іспиту.
  • Якщо маєте проблеми в підготовці – зверніться до репетитора.

Як зрозуміти, що вам потрібен репетитор?

Чимало з нас стикались з репетиторами під час навчання – більшість сміливо може сказати, що завдяки цьому їм вдалось успішно скласти іспит. Ухвалити рішення щодо занять варто, якщо ви:

  • Не можете самостійно концентруватись на вивченні чи повторенні матеріалу.
  • Маєте питання по темі предмета, а пояснення в інтернеті досить розмиті.
  • Маєте різні предмети, до яких треба підготуватись – заняття з репетиторами дозволять розділити навчальний процес.

Звичайно, що до вибору репетитора слід поставитись відповідально. Деколи фахівця можуть порадити знайомі, а якщо таких нема, то є ресурси, на яких ви оберете собі викладача, спираючись на відгуки інших учнів. Це дозволить вам підібрати ідеального репетитора, який якісно підготує до вас до НМТ.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую