ye-logo.v1.2

Продукти без ГМО?..

Суспільство 3666
Тридцять відсотків промислового виробництва Хмельницької області припадає на харчову промисловість.
Тридцять відсотків промислового виробництва Хмельницької області припадає на харчову промисловість.. Фото: з архіву

Представники харчових підприємств Хмельниччини стверджують, що продукція, яку вони випускають, – найкращої якості, без ГМО та шкідливих добавок

Задумуючи цю статтю, ми планували вкластися у рамки звичайного опитування. Здавалося, що може бути кращим для керівників підприємств, як на сторінках газети похвалити свою продукцію, розповісти про заходи, які вживають на підприємствах, аби продати нам, споживачам, хороші, смачні та корисні хліб, ковбасу, масло, сметану... Однак, поставлене запитання чомусь схвилювало деяких заступників керівників, головних технологів, економістів. Про те, що якість своєї продукції вони гарантують, запевнили усі. А от назватися чомусь дехто побоявся.

Натуральні булочки та тістечка мають невеликий термін придатності

ГМО, емульгатори, покращувачі смаку, барвники, ароматизатори... Чого лише не придумали, щоб зробити продукцію привабливою на вигляд, смачною та... шкідливою для нашого організму. Адже більшість харчових добавок справді негативно впливають на різні людські органи, а деякі – навіть можуть спричинити серйозні захворювання. І все більше українців уважно читають етикетки та намагаються купувати продукти без сумнівних добавок. Як кажуть, своя сорочка – ближча до тіла, тому часто у крамниці віддаємо перевагу тому, що виросло чи виробили у нашій області. Й хочеться думати, що подільські виробники все-таки не труять своїх земляків сумнівною продукцією. Щоправда, перевірити одразу усі ковбаси, копченості, сметани, масла та булочки у лабораторіях просто нереально. З часом деякі продукти ми таки піддамо дослідженням. А поки що повіримо товаровиробникам на слово. Заодно й з'ясуємо, чого воно варто – слово підприємця.

“Я вживаю хліб та хлібобулочну продукцію тільки власного виробництва, - запевняє директор волочиського “Агробізнесу” Василь Заболотний. - Було би дивно, якби директор хлібокомбінату купував хліб у сусіда. Щодо якості продукції, то вона залежить від кількох складових. По-перше, це – хороше обладнання. Нещодавно ми замінили обладнання заводу на найсучасніше, і воно нас не підводить. Друга складова – високопрофесійні фахівці. У нас, на щастя, залишився кістяк старих спеціалістів, які знають технологію та зберегли рецепти. А молоді у них вчаться, переймають досвід. Про сировину я вже не кажу, вона має бути лише високої якості. Я не хвалюся, але наш хліб справді смачний, ми не використовуємо ніяких добавок – печемо справжній домашній хліб. Не хочу нікого ображати, але є батони, які після того, як ви його стиснули, розправляються, мов губка. Вони й не черствіють по два тижні. Наш же і черствіє, і цвіте. А це – свідчення того, що у ньому немає ніяких добавок”.

Про те, що у свою продукцію не додають ніяких консервантів, емульгаторів та стабілізаторів, а використовують лише натуральну сировину, запевняють на Деражнянському молокозаводі та у хмельницькій “Насолоді”. “Нашою перевагою є те, що маємо власну лабораторію, - каже маркетолог “Насолоди” Олена Полякова. - Тому маємо можливість перевіряти і сировину, і готову продукцію. Крім того, ми маємо мережу власних магазинів, куди продукцію доставляємо двічі на день – зранку та після обіду. Це гарантія того, що покупці куплять свіжі торти, тістечка, печиво. Доказом того, що усі інгредієнти нашої продукції - натуральні, є термін реалізації продукції: від 36 годин до п'яти днів. Ну, і, мабуть, перевага ще й у тому, що сировину беремо лише українського виробництва, і не веземо здалеку – користуємося продукцією нашої та сусідніх областей”.

Начальник виробничої лабораторії Деражнянського молочного заводу Надія Дубілей пояснює, що система контролю якості продукції починається з підбору сировини: її перевіряють за якісними показниками. Продукція контролюється на усіх стадіях виробництва. Крім того, проходить контроль у лабораторії ветеринарної медицини. За результатами аналізів на кожну продукцію виписується якісне посвідчення. І його може побачити кожен покупець, запитавши у продавця. “Ми не використовуємо консервантів, стабілізаторів, не додаємо нічого зайвого, - каже Надія Василівна. - Усе виготовляємо традиційним способом, перевіреним нашими мамами й бабусями”.

“Виходячи з назви, ідея створення нашого підприємства базувалася на основних вимогах споживача, - пояснює керівник торгової марки “Мамин хліб” Олег Білявець. - Це смакові якості на основі традиційних рецептур, відсутність у продукції будь-яких поліпшувачів ненатурального походження, ГМО тощо. Тобто, ставимо завдання постачати споживачам таку продукцію, якою б мама годувала своє дитя. Це свіжість, постійне оновлення асортименту. Щоб забезпечити стабільну якість, ми пішли шляхом наших колег із Німеччини - відмовилися переробляти старі пекарні, а створили підприємство нового сучасного зразка. У технологічному процесі використовуємо обладнання найкращих виробників світу. Відбираємо найкращу сировину. Для цього створено систему вхідного контролю та контролю за всіма критичними точками безпеки продукту на всіх технологічних потоках. Велике значення приділяємо санітарному та гігієнічному стану виробничих приміщень та виробничого персоналу. Торік придбали спеціальне обладнання для приготування житніх заквасок. А в 2012 році плануємо запровадити шокове замороження слойоних та булочних виробів. Це дасть нам можливість доставляти нашу продукцію до торгової мережі в замороженому стані, на очах у споживачів випікати її і продавати абсолютно свіжою”.

Ковбасу й молоко перевіряють ветеринари
На Хмельницькому приватному підприємстві “Агропродукт” теж запевняють у високій якості продукції. Однак, підписатися під схвальними відгуками ніхто не забажав. Кажуть, що неякісну продукцію випустити просто неможливо, адже її контролюють і управління ветеринарної медицини, і санстанція. “Зразки продукції щодва тижні ми здаємо на аналізи в лабораторію ветеринарної медицини, - пояснює технолог підприємства. - Сировина, яку використовуємо, обов'язково має усі документи, що засвідчують якість. Це і є запорукою якості”.

Продукцію торгової марки “Вершковий рай”, яку випускає ЗАТ “Хмельницька маслосирбаза”, знають як в області, так і за межами України, адже експортують її в країни СНД вже не один рік. Проте деякі хмельничани не дуже задоволені якістю того, що пропонує своїм споживачам підприємство на полицях магазинів. Хоча й доводилося чути схвальні відгуки від споживічів з Росії, та й була нагода скуштувати те, що експортують за кордон - різниця, скажу я вам, досить відчутна. Але на підприємстві в один голос запевняють, що неякісна продукція не виходить за ворота маслосирбази.
Як зазначила заступник директора, яка побажала не називатися, на підприємстві з 2001 року діє міжнародна система контролю якості та безпеки харчової продукції. Усі критичні точки щоденно перервіряються та контролюються, все записується та аналізується. “Ми працюємо без вихідних та святкових днів. Щодня о восьмій ранку кожну партію виготовленої продукції дегустують під особистим контролем директора. Якщо є якісь зауваження щодо якості, то продукція в жодному разі не покине територію підприємства, - зазначає заступник директора. - Проте, згідно певних затверджених норм, частина продукції підлягає переробці, тому ми її переробляємо. Решту списуємо та утилізуємо”.

Асортимент продукції дочірнього підприємства закритого акціонерного товариства “Оболонь” “Красилівське” налічує більше 25 найменувань. “Усю сировину ми закупляємо в найкращих вітчизняних та закордонних виробників, - розповідає директор підприємства Валерій Пейко. - Кожна складова продукту проходить жорсткий контроль як за хіміко-технічними, так і бактеріологічними показниками. Воду для напоїв готуємо за спеціальною рецептурою, аби краще розкривати їх аромат та смак. Завдяки багатостадійній водопідготовці забезпечується стабільність якості напоїв на заявлений термін споживання. ДП ЗАТ «Оболонь» «Красилівське» сертифіковане у двох системах якості ІSО та НАСР. Щорічні міжнародні перевірки завжди визначають нас як абсолютно сучасне європейське підприємство. Продукція виготовляється тільки на натуральних складових. Створено спеціальні умови для забезпечення надійного її зберігання”..

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую