ye-logo.v1.2

Активні та завзяті: на Хмельниччині до створення власної справи залучили внутрішньо переміщених жінок

Суспільство 2024
За час проєкту жінки та дівчата різного віку пройшли  дев
За час проєкту жінки та дівчата різного віку пройшли дев'ять навчальних тренінгів, які допомогли їм у створенні власної справи. Фото: автора

Проєкт «Рівна участь» стартував у квітні цього року, а через два з половиною місяці з’явилися 11 готових бізнес-проєктів, які вже можна втілювати в життя.

Проведення такого заходу ініціювала громадська організація «Заходи» - це команда з Маріуполя, яка в Хмельницькому займається допомогою внутрішньо переміщеним особам. Серед основних її направлень – допомога в соціалізації на новому місці, розвиток молоді та підтримка бізнесу, який переїхав на Хмельниччину. А також залучання до створення нових бізнес-проєктів, які допоможуть не тільки підтримувати економіку держави у воєнний час та створювати нові робоці місця, а й дадуть змогу знайти свою власну справу.

З квітня цього року проєкт «Рівна участь» реалізовувався спільно з неурядовою організацією «Рада жінок Донеччини» одночасно у двох містах України – Хмельницькому та Мукачево. Перед його початком було проведено опитування серед людей, які вимушено переїхали до цих міст з інших областей нашої держави. Основні запити стосувалися на відсутність спілкування, професійного розвитку та натхнення.

«Ці запити ми повністю намагалися задовольнити в нашому проєкті, - розповідає Інна Хмільовська, координаторка проєкту. - Тому ми і зібрали таке ком’юніті та зробили акцент саме на жінках. Серед учасниць ті, хто вже мав свої власні справи, наприклад, у Харкові та хочуть їх розширяти тут, у Хмельницькому. Є ті, хто тільки хоче відкрити власну справу та отримати необхідні знання для цього».

Серед учасниць ті, хто вже мав свої власні справи, наприклад, у Харкові та хочуть їх розширяти тут, у Хмельницькому. Є ті, хто тільки хоче відкрити власну справу та отримати необхідні знання для цього

За час проєкту жінки та дівчата різного віку пройшли дев’ять навчальних тренінгів. Крім того, організатори провели три зустрічі у форматі «бізнес-ланчу» з жінками, які змогли вдало релокувати власний наявний бізнес на Хмельниччину.

«На таких невимушених майстеркласах жінки ділилися з нашими учасницями секретами вдалого ведення власної справи, а також розповідали про свій шлях та розвиток», - зазначила координаторка проєкту.

Фінальний захід, на якому і були представлені створені бізнес-плани, відбувся минулого тижня, 22 червня, у Хмельницькому. Серед одинадцяти проєктів - відкриття арткафе і дитячого ігрового простору, а також виробництво пилочок для манікюрної справи та розширення власної справи з виготовлення крафтового зефіру. Не оминули й створення декількох просторів для розвитку і навчання дітей.

Дар’я Пугачова успішно реалізує крафтовий зефір власного виробництва, харків'янка бажає розширии власні можливості та відкрити магазин у Хмельницькому

Анна Пунтус переїхала до Хмельницького на постійне проживання з родиною у квітні минулого року. Розповідає, що за цей час вже звикла до міста, подобається його компактність та турботливі люди навколо. Про запуск такого проєкту для жінок дізналася з місцевих соціальних мереж, і довго вирішувала для себе, чи варто брати у ньому участь. У жінки є власний інтернет-магазин з продажу екологічного пакування, цим напрямком вона займається з 2018 року.

«На мою думку, у всіх внутрішньо переміщених осіб є спільна проблема, – відмічає Анна Пунтус. – Це проблема з комунікацією. При чому і тих, хто працює на роботі, і тих, хто веде хатнє господарство. Всім нам хочеться знайти для спілкування однодумців, які опинилися в такій самій ситуації, як і ти сам».

Як зазначила під час зустрічі операційна директорка громадської організації «Заходи» Галина Семеніхіна, ще однією метою проєкту було розповісти жінкам про наявні можливості для розвитку власної справи, які надаються міжнародними партнерами, а також державою безпосередньо.

«Тепер у вас з’явилися конкретні напрацювання, які можна буде використати в подальшому розвитку своєї справи. Саме головне на початковому етапі – максимально продумати та зібрати в єдине всі деталі майбутньої справи, це посприяє у швидкому отриманню необхідної грошової допомоги для відкриття своєї справи», - розповіла Галина Семеніхіна.

Читайте також: Російські пропагандисти запустили фейк про знищення складу з крилатими ракетами на Хмельниччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую