ye-logo.v1.2

Не пустили до церкви на молитву: на Теофіпольщині релігійні громади продовжують покидати московський патріархат

Суспільство 21704
На загальних зборах релігійної громади церкви Свято-Покровської парафії більшістю голосів було вирішено, що храм має отримати статус ПЦУ
На загальних зборах релігійної громади церкви Свято-Покровської парафії більшістю голосів було вирішено, що храм має отримати статус ПЦУ. Фото: з фейсбуку Теофіпольської селищної ради

На зборах релігійної громади села Поляхова було затверджено рішення про перехід, проте діючий священник відмовився відкривати двері храму для спільної молитви.

У суботу, 24 червня, відбулися збори релігійної громади церкви Свято-Покровської парафії у селі Поляхова, що на Теофіпольщині.

Присутні на зборах жителі села більшістю голосів підтримали перехід з упц мп до помісної Православної Церкви України.

Як повідомляють на сторінці Теофіпольської селищної ради, свої дії жителі громади пояснили неприпустимістю бути з тими, «хто благословив солдатів і зброю на війну проти України». На загальних зборах релігійної громади церкви Свято-Покровської парафії більшістю голосів було вирішено, що храм має отримати статус ПЦУ.

Присутні на зборах жителі села Поляхова більшістю голосів підтримали перехід з упц мп до помісної Православної Церкви України

Як розповідають в селищній раді, неред ініціаторів проведення таких зборів була жителька села Людмила Цимбалюк. Зараз її чоловік та син знаходяться у лавах ЗСУ, боронячи Україну від російських загарбників. На думку жінки, поки найрідніші люди виборюють Перемогу зі зброєю в руках на передовій, ті, хто залишилися в тилу, мають також робити все можливе, щоби викорінити ворога.

«Ми не проти віри! Ми не змінюємо Бога! Він в нас один і назавжди залишиться з нами! Але молитимемось йому рідною мовою в єдиній Православній церкві України», - зазначила Людмила Цимбалюк на зборах.

Рішення про перехід було прийнято шляхом відкритого голосування та закріплено протоколом. Крім того, парафіяни обговорили питання, пов’язані зі зміною статуту, вибором ради та подання необхідних документів на перереєстрацію церкви. Проте, діючий настоятель храму – отець Іван вибір своєї релігійної громади не підтримав. Після закінчення зборів священник відмовився приймати участь у спільній молитві та не відчинив двері храму.

Діючий настоятель храму – отець Іван вибір своєї релігійної громади не підтримав та не відкрив двері церкви

Тож люди просили у Бога захисту для бійців на подвір'ї церкви. А наступного дня, у неділю, знову ж таки на території храму, відбулося перше богослужіння. Його провів, на прохання громади, священник Православної церкви України - отець Зіновій. І молитися парафіяни планують на подвір’ї храму допоки перехід не відбудеться офіційно.


Читайте також: На Хмельниччині ексдиректора оборонного підприємства підозрюють у розтраті пів мільйона гривень

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую