ye-logo.v1.2

Китайська пропаганда у Польщі та підроблені обкладинки світових видань: як проти України працюють російська пропаганда

Суспільство 1433
Підбірка про поширення фейків за кордоном
Підбірка про поширення фейків за кордоном. Фото: espreso.tv

Пропаганду за кордоном поширюють за допомогою підроблених обкладинок відомих газет.

Російська пропаганда активно працює і проти Польщі, яка підтримує Україну у боротьбі з агресором.

Фактчекери “Детектор медіа” відмічають, що пропагандисти в анонімних телеграм-каналах поширюють інформацію, буцімто на одному з найбільших польських новинних порталів Onet Wiadomoci опублікували статтю, згідно з якою нібито 95% українських біженців уже не повернуться додому. Мовляв, у виданні прогнозують три сценарії розвитку демографічної ситуації в Україні на найближче майбутнє, згідно з якими в Україні залишиться 20-30 млн населення. Це — фейк.

Хоч автори дописів і додають посилання на портал, проте воно веде на його головну сторінку. Крім того, при пошуку цього матеріалу на Onet Wiadomoci знайти його неможливо. Ба більше, на запит польською мовою «Українці не хочуть повертатись додому» пошуковик Google показує лише низку статей польських видань на тему того, як сильно українці хочуть повернутись до своєї країни, що суперечить головній ідеї фейку. Якби згадана стаття справді існувала, її точно можна було б знайти у польському медіапросторі.

Поширюючи подібні фейки, пропагандисти і далі намагаються дискредитувати українських біженців і створити хибне враження того, що за кордоном більше не хочуть підтримувати Україну саме через їхню поведінку, а Польща є основною «мішенню», бо прийняла найбільшу кількість біженців.

Варто зазначити, що нерідко до поширення фейків росіянам допомагають і у Китаї.

Сайт “Є” раніше писав про приклади поширення дезінформації китайськими виданнями. Тепер про це кажуть й у Польщі.

Китайська пропаганда продовжує російські наративи проти Польщі

Урядовий уповноважений з питань безпеки інформаційного простору Республіки Польща Станіслав Жарин заявив, що китайська пропаганда повторює російську наративи проти Польщі, пише видання Букви.



Жарин наголосив, що китайська пропаганда все більше співпрацює з російською індустрією брехні.

Зокрема нещодавно було підписано угоду про створення організації “Дому польсько-китайських журналістів”, який, за його словами, відкриває перед Пекіном більші можливості діяти проти Польщі. Це може становити загрозу безпеці польського інформаційного простору.

Станіслав Жарин зазначив, що Китай і росія поширюють однакову брехню проти Польщі. За його словами, вони стосуються, зокрема, звинувачення США та Заходу у розв’язанні війни проти України або того, що Польща планує напад на Білорусь та Україну.

“Контрольовані китайським режимом засоби масової інформації та соціальні мережі представляють нас як “русофобську” країну, яка сподівається втягнути Захід у війну проти росії”, — наголосив представник уряду, і додав, що це повторення брехні, яку Москва поширює протягом тривалого часу.

Нагадаємо, що дія пропагандистів є небезпечними, адже китайські державні ЗМІ мають сотні мільйонів читачів по всьому світу.

Фейковий твіт про смерть 20 мільйонів українців

Російська пропаганда активно поширюється і англійською мовою.

Так, у Твіттері поширюється допис нібито зі скрішотом статті видання Politico із заголовком: «20 000 000 життів заради свободи». Мова йде про те, що нібито смерть 20 мільйонів українців необхідна для деокупації України.
Фактчекери видання Reuters дізнались, що Politico не опублікувало подібної статті як це поширювалось на оманливому зображенні в Інтернеті.


Публікацію такого матеріалу спростувала й редактор із розвитку аудиторії видання Емма Крстіч. Вона зазначила, що текст на зображенні не відповідає стилю Politico, додавши, що були граматичні та пунктуаційні помилки. Статтю неможливо переглянути й під час пошуку на веб-сайті Politico.

Поширення фейкових обкладинок журналів або підроблених скрінів є поширеною практикою пропагандистів. Особливо для іноземної авдиторії, яка не довіряє анонімним джерелам, а довіряє класичним ЗМІ. Тож в такому випадку пропагандисти намагаються вплинути підробляючи фейки під стиль мирових видань.

Подібні приклади маніпуляцій опублікував й Центр протидії дезінформації.

Підроблені обкладинки

Зокрема, у телеграм-каналах почали поширювати фейкову обкладинку іспанського сатиричного журналу El jueves, на якій нібито зображені Президент України Володимир Зеленський та екоактивістка Ґрета Тунберг.


На підробленому зображенні екоактивістка нібито сварить Президента України через великі втрати під час контрнаступу.

У ЦПД відмічають, що згідно з офіційними сторінками видання в соціальних мережах, номера з такою обкладинкою не існує. Останній випуск журналу вийшов 28 червня під №2.389 — 03, на обкладинці якого зображені президент рф путін і ватажок ПВК «вагнер» є. пригожин.

“Видаючи бажане за дійсне, російська пропаганда намагається замовчувати той факт, що сміються саме з їхньої країни, в той як Україну підтримує весь цивілізований світ”, - відмічають у Центрі протидії дезінформації.

Ще один приклад. В мережі поширюють фейкову обкладинку французької щотижневої газети Courrier International, на якій нібито зображені Президент України Володимир Зеленський і лідер Франції Еммануель Макрон.

На обкладинці президенти нібито закликають зупинити протести у Франції, які їм не вигідні. А Зеленський начебто говорить: «Припиніть заворушення! Всі гроші підуть на ремонт, а повинні – на допомогу Україні!»



Це дезінформація.

Згідно з офіційними даними видання, номера з такою обкладинкою не існує, а останній випуск газети вийшов 29 червня під №1704, на обкладинці якого стверджується, що заколот пригожина підкреслив слабкість влади путіна.

Подібними фейками рф вкотре намагається дискредитувати Україну та її союзників.

Російська пропаганда постійно створює підроблені обкладинки газети Courrier International.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую