ye-logo.v1.2

Як китайська пропаганда допомагає окупантам поширювати фейки про Україну

Суспільство 3325
Китайська пропаганда працює на користь росії
Китайська пропаганда працює на користь росії. Фото: ілюстративне dw.com

Китайська пропаганда допомогає поширювати російські наративи

Російській пропаганді, яка поширює фейки про війну в Україні, за кордоном активно допомагає Китай. Це небезпечно, адже китайські державні ЗМІ мають сотні мільонів читачів по всьому світу.

Сайт "Є" вже розбирав тактику російської пропаганди у країнах ЄС, а також маніпуляції у білоруських ЗМІ. Але варто зазначити, що активно поширювати неправдиву інформацію про Україну за кордоном окупанту допомагають і в Китаї.

Як пише видання theguardian.com, низка китайських урядових ЗМІ та проросійських акаунтів у соціальних мережах поширюють прокремлівські настрої в китайському Інтернеті, неправильно перекладаючи або маніпулюючи міжнародними новинами про війну в Україні. У відповідь анонімні волонтери – наприклад, у Твіттері Great Translation Movement – почали викривати китайську проросійську пропаганду, висвітлюючи неправильні переклади, за допомогою яких маніпулюють та звинувачують українських війсьих у бомбардуваннях та звірствах, вчинених російськими військами проти мирного населення.

Як, приклад, 21 квітня у статті, опублікованій Guardian, розповідалося, як мирних жителів, які загинули під час російської окупації українського міста Буча, вбивали крихітними металевими стрілами, які називаються флешетами, від снарядів російської артилерії. Однак South Review, офіційне державне ЗМІ та дочірня компанія Комуністичної партії Китаю, що належить групі газет Guangzhou Daily, неправильно переклала статтю, стверджуючи, що флешетні патрони були випущені українськими силами.

Про використання окупантами флешетів у Бучі активно писало видання Міноборони “Арміяінформ”.

Про те, що Китай поширює проросійські вигадки про Україну через численні канали по всьому світу, йдеться у аналізі, проведеному NewsGuard, організацією, яка займається відсіюванням пропаганди в Інтернеті.

Експерти попереджають про широкий вплив китайських каналів новин на соціальні мережі. Незважаючи на заборону в Китаї, більше півмільярда користувачів Facebook зараз підписалися на державні видання, пов’язані з Комуністичною партією Китаю.

Дослідження NewsGuard включало публікації в соціальних мережах China Xinhua News, в яких стверджується, що “Україна експериментувала з коронавірусами кажанів за підтримки США”.

Це сталося після попередніх заяв російської пропаганди, що Україна отримала підтримку від Вашингтону для виробництва біологічної зброї в лабораторіях. Інформаційне агентство, яке, як стверджує NewsGuard, розповсюджує проросійський контент серед китайських спільнот по всьому світу, має понад 92 мільйони підписників у Facebook, що майже в чотири рази більше, ніж, скажімо, населення Австралії.

Подальші дописи китайських ЗМІ також повторювали позицію кремля про те, що російські війська не несуть відповідальності за вбивства мирного населення в Бучі та, зокрема, спростування бомбардування маріупольського пологового будинку. Аналітики вважають, що масовий поштовх з боку підтримуваних державою ЗМІ є спробою спотворити глобальний наратив на користь Росії.

Те, що Китай поширює російські наративи, помітили у Європейському Союзі.

Агентство Європейського Союзу проти фейкових новин EUvsDisinfo намагається протистояти китайській пропаганді, особливо коли це стосується війни в Україні.

За останні кілька тижнів, проект Європейської служби зовнішніх дій EUvsDisinfo опублікував два звіти китайською мовою про дезінформацію щодо російського вторгнення в Україну, повідомляє Euronews.

«Серед безлічі брехні, яку росія розповсюдила про свою війну в Україні, особливо підступною є дезінформація про те, що Україна розробляє біологічну зброю», – йдеться в перекладеному твіті Європейської служби зовнішніх дій, опублікованому китайською мовою, пише видання TheHill.

Китайська пропаганда не тільки намагається виправдати жорстоке вторгнення росії, але й принижує законні біологічні та епідеміологічні дослідження в усьому світі, ставить під загрозу глобальне суспільне здоров’я.

Ці звіти стали першим випадком, коли організація опублікувала контент китайською мовою, оскільки, зазвичай, публікує свої звіти європейськими мовами.

Речник Комісії ЄС сказав Euronews, що ці звіти мають на меті «надати китайськомовній аудиторії інформацію, що ґрунтується на фактах, щоб допомогти підвищити обізнаність про дезінформацію навколо війни в Україні».

«У минулому EUvsDisinfo повідомляв про узгодження між прокремлівськими та китайськими державними та контрольованими державою джерелами, наприклад, щодо COVID-19, порушення прав людини в Сіньцзяні, Афганістані та Україні. У ньому також висвітлювалися повідомлення Китаю щодо військової агресії Росії проти України», – додав речник.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую