ye-logo.v1.2

Давні надгробки виявили в погребі на Кам'янеччині

Суспільство 3199
Одна з плит була призначена для поховання професора Гончарного колегіуму Алекса Ледцера
Одна з плит була призначена для поховання професора Гончарного колегіуму Алекса Ледцера. Фото: скрін з відео

За словами істориків, надмогильні плити мають чималу мистецьку цінність.

Давні надгробки, які мають вагому мистецьку цінність виявили у селі Довжок на Кам'янеччині. Натрапили на них випадково в одному з господарств під час розчищення старого погреба. Як і коли вони туди могли потрапити – наразі невідомо.

Утім, як з'ясували історики – надгробки унікальні. Їх вже перевезли до Національного історико-архітектурного заповідника «Кам'янець».

Науковий співробітник заповідника Руслан Нагнибіда розповів у сюжеті телерадіокомпанії «Кам'янець-Подільський», що надгробки виявили на початку весни. Це чотири надгробні плити, на які натрапили під час розширення льоху. Плити оглянули спеціалісти та зробили висновок, що вони мають мистецьку цінність.

«Одна з них датується 1782 роком. Це одна з найбільших плит, висотою близько 2-х метрів, - каже Руслан Нагнибіда. – Інша, датована 1863 роком, має напис німецькою мовою. На ній вказано, що плита була призначена для поховання професора Гончарного колегіуму. Хоч букви прочитуються складно, можна зрозуміти, що це був Алекс Ледцер, який помер у 42 роки у 1863 році та похований у Кам'янці-Подільському».

За його словами, найбільшу цінність має саме плита 1782 року. Основна її частина – списана, текст достатньо великий. Хоч самі букви слабко прочитуються, але чітко вказана дата. Цілком можливо, що вона призначена для поховання досить відомої на той час людини або групового поховання.

У заповіднику планують провести дослідження разом з польськими колегами та мають надію встановити і відновити весь напис на плиті, щоб з'ясувати, кому вона була призначена.

Читайте також: Факт в історії: як викуплена кам'янчанином бранка стала графинею Потоцькою

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую