ye-logo.v1.2

Ситуація з укриттями на Хмельниччині: два місяці перевірок та впровадження нового чат-боту

Суспільство 2024
На Хмельниччині презентували чат-бот для пошуку найближчого укриття
На Хмельниччині презентували чат-бот для пошуку найближчого укриття. Фото: автора

Про результати перевірки та наступні етапи у роботі над захисними спорудами в області розповів Сергій Тюрін.

В області продовжуються роботи з укомплектування та доступності захисних споруд для населення. Учора, 2 серпня, під час брифінгу перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін розповів про отримані результати, відповідно до рішення ради оборони області. Нагадаємо, що згідно з постановою, керівники районних військових адміністрацій та громад мали привести в належний стан наявні укриття в громадах до 31 липня поточного року.

Тепер розпочався другий етап: протягом серпня та вересня представники місцевої влади разом із фахівцями ДСНС та поліції проведуть їх перевірку.

За словами Сергія Тюріна, зараз в області залишається близько двадцяти об'єктів, які недоступні для населення під час повітряних тривог з різних причин. Перевірку почнуть саме з них. Також особливу увагу будуть звертати на доступність та облаштування укриттів освітніх, медичних та соціальних закладів.

Для проведення капітальних та поточних ремонтних робіт захисних споруд у 2023 році з місцевих бюждетів області було виділено близько п'ятнадцяти мільйонів гривень. Крім того, до кінця року буде залучено ще додатковий бюджет у сто мільйонів гривень.

«Дев'ять проєктів по ремонту та будівництву укриттів в освітніх закладах області фінансуються з державного бюджету, - розповідає Сергій Тюрін. – Наразі спеціальна комісія вже розподілила 47 мільйонів гривень, за які мають бути проведені відповідні роботи до кінця цього року».

Під час брифінгу посадовець також звернувся до хмельничан з проханням повідомляти адреси укриттів, які недоступні під час повітряної тривоги або недостатньо укомплектовані, на лінію 102.

Додатково контролювати стан та роботу укриттів Хмельницька обласна військова адміністрація зможе і завдяки проєкту "Укриття!"

Додатково контролювати стан та роботу укриттів з поміччю громади Хмельницька обласна військова адміністрація зможе і завдяки новому проєкту, який впроваджено на території всій області. Чат-бот «Укриття!», розроблений хмельницькими ІТ-фахіцями, не тільки допоможе вам знайти безпечне місце з вашим домом під час повітряної тривоги, але й залишити свій відгук з доступності укриттів або їх технічного забезпечення.

Чат-бот «Укриття!» наразі працює тільки для двох міст України – Києва та Одеси. В масштабах області застосунок першою впроваджує Хмельницька. Представник місцевої ІТ компанії «Stfalcon» Степан Танасійчук під час брифінгу подякував за долучення в провадженні проєкту на офіційному рівні. Адже максимальну інформацію по існуючим укриттям розробники отримали саме від них.

Представник місцевої ІТ компанії «Stfalcon» Степан Танасійчук під час брифінгу подякував за долучення в провадженні проєкту на офіційному рівні

«Маю надію, що саме приклад Хмельницької області стане вирішальним для інших обласних військових адміністрацій. На цей час у додатку доступні адреси більше півтори тисячі укриттів, - говорить Степан Танасійчук. - Це доступний канал комунікації між владою та людьми – він зручний, простий та максимально ефективний. За два тижні плануємо закінчити повний перелік укриттів по області, адже вже зараз отримуємо від людей не тільки схвальні відгуки по роботі чат-боту, але й невідповідні адреси чи координати вказаних захисних споруд для цивільного населення».

Чат-бот «Укриття!» інтегрований в застосунок «Повітряна тривога». Як це працює? Під час сигналу повітряної тривоги на екрані застосунку з'являється іконка «показати найближчі укриття». За її допомогою користувач в кілька кліків може знайти адресу найближчого укриття: одноразово чат-бот запросить вашу геолокацію, та надасть три варіанти доступних адрес в радіусі трьох кілометрів. Як зазначають розробники, ви зможете побачити рейтинг та додаткову інформацію про об'єкти. А також за необхідності скористатися функцією навігатора, якщо ви знаходитеся не в своєму місті чи районі.

Читайте також: Двом школам Хмельницького присвоїли імена загиблих захисників

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую