ye-logo.v1.2

Рідкісну знахідку з Хмельниччини, вилучену в «чорних археологів», покажуть в музеї історії України

Суспільство 24776
Це оздоблений сріблом мідний пояс середини ІІІ століття, пов
Це оздоблений сріблом мідний пояс середини ІІІ століття, пов'язаний з військовою культурою давніх германців. Фото: Національний музей історії України

В українських музеях немає аналога такого скарбу.

У Національному музеї історії історії України на загал виставлять рідкісний артефакт, знайдений на Хмельниччині «чорними археологами» та вилучений правоохоронцями під час спроби його продати. Це оздоблений сріблом мідний пояс середини ІІІ століття, пов'язаний з військовою культурою давніх германців.

Як повідомляють в музеї, установа сьогодні, 8 серпня, отримала цю рідкісну знахідку на зберігання. Цей пояс та багато інших врятованих пам'яток можна буде побачити в Національному музеї історії історії України на виставці «День археолога: врятовані скарби», яка відкриється в музеї для загального огляду з 16 серпня.

«Пояс був знайдений на Хмельниччині так званим «чорним археологом» та вилучений правоохоронцями при спробі його незаконного продажу. Пам'ятку передали до музею», - розповідають в установі.

І додають, що в українських музеях немає аналога такого скарбу.

«Аналогії пояса, знайдені на півночі Європи, є найвідомішими експонатами в головних музеях Швеції та Данії, наприклад, у Музеї Мозґорд. Цей скарб підтверджує контакти пізнього римського періоду між Скандинавією та Північним Причорномор'ям на найвищому соціальному рівні. Переміщення германських племен у середині – другій половині 3 століття в писемних джерелах відображені фрагментарно. Тому будь-яка нова археологічна знахідка дає змогу перевірити або уточнити наші знання і має велику вагу», - зазначають в музеї.

А також нагадують, що згідно з чинним законодавством України, приватні особи не можуть продавати та колекціонувати предмети археології. Також такі артефакти не можна вивозити за межі держави.

Фрагмент пояса, оздоблений сріблом. Фото: Національний музей історії України

Залишки шкіри та ниток на накладці на знайденому поясі. Ці фрагменти є надзвичайно інформативними, для цього періоду відомо вкрай мало таких знахідок. Фото: Національний музей історії України

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую