ye-logo.v1.2

Від початку повномасштабного вторгнення 228 релігійних громад Хмельниччини перейшли до ПЦУ

Суспільство 805
За півтора року війни в області було зареєстровано 257 нових Статутів релігійних громад
За півтора року війни в області було зареєстровано 257 нових Статутів релігійних громад. Фото: з фейсбук-сторінки ГО «Заслав'є»

Про поточну ситуацію щодо релігійних питань в регіоні розповіли під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.

У Хмельницькій області триває процес переходу релігійних громад до Православної церкви України. І процес по зміні Статуту особливо активізувався після початку повномасштабного вторгнення. Про це під час брифінгу розповіла начальниця відділу аналітики та комунікацій обласної військової адміністрації Людмила Черевченко.

За її словами за півтора року війни в області було зареєстровано 257 нових Статутів релігійних громад УПЦ (м), з яких 228 перейшли безпосередньо до Православної церкви України.

«Зараз на розгляді перебувають ще чотири звернення від релігійних громад Хмельниччини. Та ще близько 30 громад УПЦ (м) здійснюють підготовку відповідних документів для юридичного оформлення прийнятого рішення про перехід до ПЦУ. Загалом релігійна ситуація в області стабільна, конфліктні ситуації відсутні», - зазначила Людмила Черевченко.

Нагадаємо, що зміна конфесійної приналежності здійснюється відповідно до українського законодавства. Релігійна громада може самостійно приймати рішення до якого духовного центру вона належить та змінити своє підпорядкування. Рішення про таку зміну приймається на парафіяльних зборах не менше ніж двома третинами голосів. Та затверджується підписами членів релігійних громад.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую