ye-logo.v1.2

Як російська пропаганда працює за кордоном та впливає на імпорт українського зерна

Суспільство 1379
Польща підготувала звіт про російську пропаганду
Польща підготувала звіт про російську пропаганду. Фото: espreso.tv

У Польщі підготували звіт щодо роботи російської пропаганди.

Російська пропаганда намагається створювати маніпуляції та фейки навколо будь-якої актуальної теми, щоб нашкодити Україні. Проблеми з імпортом українського зерна не стали виключенням.

Як пропаганда створює проблеми для імпорту українського зерна

Проблему з імпортом українського зерна до Болгарії створила російська пропаганда. Про це заявив міністр транспорту Тодор Гвоздейков, пише видання euractiv.com.

Чиновник заявив після того, як болгарські виробники зерна, які вимагають заборонити імпорт сільськогосподарської продукції з України, перекрили ключові дороги країни. . Міністр нагадав, що є рішення Єврокомісії та болгарського парламенту дозволити український імпорт.

«Коли імпорт був дозволений у 2022 році, болгарські виробники зерна отримали прибуток понад 1,25 мільярда євро. У 2021 році прибуток був менший, але цей протест зараз має політичну мету. Вони намагаються дестабілізувати чіткий (проєвропейський геополітичний) напрям Болгарії», – сказав Тодор Гвоздєйков bTV.

«Болгарії нема чого втрачати. Ми даємо коридор солідарності, порт, через який можна експортувати зерно з України. І Болгарія від цього виграє», – додав міністр.

Варто зазначити, що у соціальних мережах розгорнулася потужна дезінформаційна кампанія, спрямована проти українського сільськогосподарського виробництва в Болгарії. Найпопулярнішою фейковою новиною стало те, що українська їжа забруднена важкими металами і навіть ураном. Болгарська влада провела сотні перевірок українського зерна та продуктів харчування, але не виявила жодної подібної проблеми.

Прем'єр-міністр Ніколай Денков оголосив, що реальних проблем з імпортом української сільськогосподарської продукції немає, оскільки Болгарія має право визначати, яку кількість вона хоче приймати.

Нагадаємо, що у травні Євросоюз ввів заборону на імпорт зерна з України в сусідні країни. А 15 вересня ця заборона закінчилася і ЄС не став її продовжувати після обіцянки української влади вжити заходів щодо посилення контролю над експортом в сусідні країни. Питання з українським зерном особливо чутливе в Польщі, де в жовтні пройдуть вибори і де фермери складають ключовий електорат. 15 вересня Польща, Словаччина та Угорщина оголосили, що збережуть обмеження на імпорт українського зерна.

Російська пропаганда активно поширює маніпуляції щодо відносин України з сусідами в усіх перелічених країнах.

Російська пропаганда використовує медійників в різних країнах світу.

“Агент впливу” зі Швеції

Так, цього тижня шведський аналітик Магнус Стенлунд заявив, що підхід Заходу до війни в Україні є «абсолютно абсурдним» і що це «кривавий, трагічний цирк», влаштований США, повідомляє Центр протидії дезінформації.

Таку заяву він зробив в ефірі шведського каналу SwebbTV. За його словами, росія має «величезну перевагу у війні», тому Україна майже «не має шансів» на перемогу.

«Ви знаєте, що ви не зможете завоювати ці рубежі, які ви атакуєте. Замість цього вони шукають цілі, які можна захопити без найменшого стратегічного значення, але які можна донести в пресрелізі на Захід, де це можна подати громадськості як вирішальну перевагу, що виправдовує продовження цього трагічного цирку», – заявив Стенлунд.

Він додав також, що дехто на Заході зараз починає «прокидатися», але не шведські політики, які говорять про відправку винищувачів JAS 39 Gripen в Україну.

“Такі заяви перегукуються з наративами російської пропаганди, спрямованими на дискредитацію України та зниження підтримки її західних партнерів”, - зазначають в ЦПД.

Варто зазначити, що Стенлунд в 2021 році на запрошення росії приїздив на Кубань, висвітлювати вибори в російську Держдуму.

Американський фейк про сурогатне материнство

Американський подкаст Redacted, який веде подружня пара Клейтон та Наталі Морріс поширив фейк, який потім просували російські пропагандисти, пише видання “Стоп Фейк”.


Так, під час чергового подкасту ведучі розповіли неймовірну історію про те, як українки народжують дітей на продаж у спецбункерах Швейцарії. Такі заяви супроводжуються відеорядом — зйомкою бомбосховища, де розміщено дитячі ліжечка та перебувають діти, медичний персонал.

Клейтон Морріс був телеведучим на Fox News Channel, а також займався інвестуванням у нерухомість, де був звинувачений в аферах з інвесторами та шахрайських продажах. Після багатьох колективних судових позовів Морріси переїхали до Португалії, де також почали вести свій подкаст. Навіть поверховий аналіз вмісту подкасту Redacted свідчить, що ведучі поширюють конспірологічні теорії (наприклад, про «наркотик адренохром»), недостовірну інформацію про вакцинації та про те, як США «окупують планету» тощо. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в контенті подкасту з'явилися і передачі, присвячені Україні, але які транслюють наративи російської пропаганди (наприклад, про те, що війну розв'язав Захід, а Росія та Китай прагнуть миру — прим.ред.).

StopFake за допомогою пошуку зображень виявив, що в подкасті було використано відео української фірми BioTexCom, яка пропонує послуги сурогатного материнства (і яка отримала безліч звинувачень у підробці документів, шахрайстві та навіть торгівлі дітьми — прим.ред.). Справді, з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія обладнала окреме бомбосховище для немовлят та матерів. Це бомбосховища і було показано на відео. Про жодні «швейцарські спецбункери» не йдеться. До того ж у Швейцарії сурогатне материнство заборонено.

Наразі сурогатне материнство легалізоване в Україні, і компанії, які надають такі послуги, продовжують працювати і під час воєнного стану в країні. Передбачено низку умов для проведення процедури сурогатного материнства — так, сурогатна мама не повинна мати безпосереднього генетичного зв'язку з дитиною, повинна мати своїх дітей, отримати дозвіл чоловіка тощо. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в парламенті розглядали пропозицію заборонити іноземцям користуватися послугами сурогатного материнства на період дії воєнного стану та трьох років після його завершення. Але цей законопроєкт було відхилено та знято з розгляду. Також правозахисники постійно порушують питання недостатнього захисту прав сурогатних матерів в Україні і говорять про необхідність чіткішого законодавства та жорсткого контролю цієї сфери.

Польській звіт про російську пропаганду

У польському уряді підготували звіт, у якому описали російську систему брехні, повідомляє Західінформ.

Про це повідомив на державному порталі урядовий уповноважений з питань безпеки інформаційного простору Республіки Польща Станіслав Жарин.

«Інформаційно-психологічна діяльність російської федерації суворо підпорядкована реалізації стратегічних інтересів режиму у кремлі, - йдеться у звіті. – Отже, влада в Росії доручає їх планування, виконання та нагляд апарату спецслужб, що має навички, досвід, ресурси й агресивний менталітет.

За словами Станіслава Жарина, інструменти цього впливу включають створені, керовані або контрольовані службами інтернет-портали, аналітичні центри, організації, асоціації тощо. Вони ведуть спілкування та діяльність багатьма іноземними мовами, особливо англійською.

Їх назви, логотипи, зовнішній вигляд і веб-дизайн сайтів і залучення людей із Заходу створюють у тамтешніх споживачів такої інформації відчуття демократичних стандартів і підходів. Проте насправді таким способом росія формує впливи та просуває свої інтереси, послідовно інфікуючи інформаційний простір вільного світу.

Різноманітні форми та кількість інформаційних структур, якими керує росія, забезпечують її мережеву діяльність, довіру до повідомлення та вибір заходів для цілей інформаційних операцій. Це робить російську діяльність більш ефективною.

У спеціальній доповіді польський уряд подав характеристики вибраних інформаційних структур, які створила та підтримує російська система впливу за керівної ролі репресивного апарату спецслужб.

У загальному вигляді інформаційно-психологічні операції кремля базуються на трьох видах пропаганди.

Біла пропаганда. Це насамперед урядові ЗМІ (у випадку російської федерації, наприклад, Sputnik і RT), а також політичні, державні, релігійні й інші інституції, аналітичні центри та фонди, які були офіційно створені для здійснення такого роду діяльності, але не приховували свої наміри й ідеологію. Їх основне завдання – завоювати довіру серед одержувачів.

Сіра пропаганда. ЗМІ подають інформацію без зазначення джерел, яка є або може бути неправдивою. «Сірий піар» використовують для того, щоби заплутати опонента та поставити під сумнів його правдивість, достовірність, компетентність, чесність тощо. Чудовим прикладом інструментів «сірого піару» є резонатори дезінформації у вигляді соціальних мереж та інтернет-порталів.

Чорна пропаганда. Характеризується використанням неправдивого джерела інформації, за якими ховається справжній відправник, який поширює дезінформацію, плітки, чутки, міфи, сфабриковані листи, графіті та листівки або представлені як творіння організації «підпілля» чи «опозиції». У випадку описаних тут порталів, це, наприклад, News Front, South Front, Strategic Culture Foundation, New Eastern Outlook, Oriental Review, InfoRos.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую