ye-logo.v1.2

Оксамитовий сезон в Одесі

Суспільство 3274
Фото: автора

Хоча вересневі дні невпинно збігають один за одним, але шанс побувати цього року на морі все одно залишається.

Перлина біля моря за 7 годин їзди від Хмельницького гарантує мелодійне хлюпання хвиль на будь-якому з численних міських пляжів, цілюще повітря, недорогий шопінг на «Привозі», історичні цікавинки та купу специфічного одеського гумору, який чатуватиме на вас на кожному кроці. Вирушаючи до Одеси, обов’язково прихопіть із собою карту міста. Справжні одесити охоче розкажуть дорогу будь-куди, але на одне і теж саме запитання, зазвичай, можуть вказувати протилежні напрямки.
«До Одеси можна поїхати на один день, – розповідає директор туристичної агенції «Осика-тур» Ніна Осика, – а можна замовити і дводенний тур з кількома екскурсіями. Ціна квитка в обидва боки з постільною білизною в плацкарті обійдеться у 190 гривень. Вартість одноденної поїздки автобусом з екскурсією (без вхідних квитків до історичних місця) – до 200 гривень з людини. Дводенної – 470 гривень, адже в середньому 250 гривень доведеться заплатити за ночівлю в готелі. Найпопулярніші серед наших клієнтів – оглядові екскурсії. Але, якщо ви їдете з ночівлею, раджу зробити екскурс храмами міста і неодмінно замовити екскурсію «Весела Одеса». За звичай туристи проводять з екскурсоводом близько трьох годин. Цього часу достатньо, аби оглянути найпопулярніші місця і не пересититися інформацією. Потім – вільний час».
Просто у центрі міста розташований морський вокзал. Тут чимало пам'ятників архітектури й історії міста, розважальних закладів, і просто гарних морських пейзажів з теплоходами і яхтами. За 15-20 хвилин повільної ходи від нього нескладно дістатися до серця Одеси – вулиці Дерибасівської і Грецької площі. Щоправда перед тим слід піднятися Потьомкенськими сходами, що з’єднують морський порт з гаванню і містом. Якщо вам не сила подолати 192 сходинки, можете скористатися фунікулером... Зробивши це, ви потрапите на Приморський бульвар просто в обійми Дюку Рішельє. Оспіваний у піснях пам'ятник втілює у собі щось значно більше, ніж просто символ Одеси – він її талісман. До речі, тут усі охочі загадують бажання, які потім неодмінно здійснюються. Ще один улюблений одеський «герой» – «Дванадцятий стілець». На нього можна сісти і сфотографуватися. Але найкраще – стати поряд, тоді стільця буде видно як найкраще. Погулявши Деребасівською, Міським Садом, Грецьким і Соборним майданами, обов’язково завітайте на ринок «Привоз». Кажуть, що тут можна купити все, що існує у природі, і навіть більше. Відкритий щодня, окрім понеділка «Привоз» приємно потішить ще й цінами. Окрім того тут багато колоритних одеських жебраків, які до перехожих звертаються не інакше як «джентльмени!», на додачу, обдаровуючи туристів потоком одеських жартів. «Ще одне помпезне місце перлини біля моря – «одеське метро», – розповідає Ніна Василівна. – Це сотні кілометрів підземних доріг, які утворилися 200 років тому в період будівництва міста, коли з шахт добували будівельний камінь. Сьогодні тут знаходиться підземний музей. Неодмінно слід пройтися і одним з найдовших мостів у місті, що називається «Тещин міст» (довгий, як мова тещі!). З нього видно місто – з одного боку і море – з іншою. За легендою його побудував один із колишніх мерів Одеси, аби можна було без швидше дістатися до матері своєї дружини».
Покінчивши з «обов’язковою» екскурсійною програмою для душі – вирушаєте за розвагами для тіла на котрийсь з численних одеських пляжів. Як запевняють тамтешні журналісти (а вони, хоча й одесити, але в силу своєї роботи – не брешуть!), найчистіший із них – Аркадія. Тут до пізньої осені можна слухати живу музику, замішану на шумі прибою, ласувати стравами одеської кухні, розважатися на дискотеках і всіляких атракціонах, які працюють до ранку.
Допомогу у створенні матеріалу надала директор туристичної агенції «Осика-тур» Ніна Осика.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую