ye-logo.v1.2

У Полонному археологи розпочали розкопки: що досліджують

Суспільство 4254
Орієнтовно археологічні дослідження триватимуть місяць. Очолює їх та є куратором проєкту кандидат історичних наук Павло Нечитайло
Орієнтовно археологічні дослідження триватимуть місяць. Очолює їх та є куратором проєкту кандидат історичних наук Павло Нечитайло. Фото: надані Тетяною Ярославською

Наразі команда археологів працює в історичному ареалі пам'ятки Національного значення - костелу святої Анни.

Минулого тижня у Полонному археологи розпочали археологічні дослідження. Експедиція науковців наразі працює в історичній частині міста.

Ці розкопки стали продовженням тих досліджень, які відбуваються в Полонному далеко не вперше. Зокрема, у 2019 році в місті працювала літня археологічна школа, під час якої виявили та дослідили унікальні підземні галереї ХVIII століття. А в 2021 році тут досліджували ділянку, відведену під забудову, та натрапили на унікальний рідкісний для України артефакт – свинцеву грамоту ХІІ століття. Її текст науковці вже розшифрували та назвали першим побутовим листом Давньоруського часу, знайденим на теренах колишнього Київського князівства.

Як розповіла сайту «Є» Тетяна Ярославська, керівниця відділу культури та туризму Полонської міської ради, цьогоріч археологічні розкопки проводяться в рамках гранту від Українського культурного Фонду Міністерства культури та інформаційної політики «Археологічна школа «Літописне місто Полонне».

У Полонному археологи розпочали археологічні дослідження

«Наразі команда археологів досліджує ділянку в історичному ареалі пам'ятки Національного значення - костелу святої Анни. Це практично поруч з тим місцем, де розкопки проводилися у 2021 році, під час яких вдалося віднайти свинцеву грамоту. Нині, проаналізувавши історичні першоджерела, археологи прагнуть дослідженнями підтвердити те, що саме тут було городище ХІІ-ХІІІ століття та перша полонська фортеця», - розповідає Тетяна Ярославська.

Очолює дослідження та є куратором проєкту кандидат історичних наук Павло Нечитайло

Орієнтовно археологічні дослідження триватимуть місяць. Очолює їх та є куратором проєкту Павло Нечитайло, кандидат історичних наук, завідувач відділом регіональних досліджень Державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології Національної академії наук України.

Команда археологів досліджує ділянку в історичному ареалі пам'ятки Національного значення - костелу святої Анни

Під час розкопок археологи також проводять практичні заняття для молоді. По заверенні досліджень планують організувати виставку артефактів та провести конференцію, на якій науковці розкажуть про результати досліджень.

Орієнтовно археологічні дослідження триватимуть місяць

Археологи прагнуть дослідженнями підтвердити інформацію з історичних першоджерел

По заверенні досліджень планують організувати виставку артефактів та провести конференцію

Ці розкопки стали продовженням тих досліджень, які відбуваються в Полонному далеко не вперше

Під час розкопок, також проводять заняття для молоді

Нагадаємо, восени 2021 року під час масштабних археологічних досліджень в історичній частині Полонного, археологи віднайшли свинцевий сувій з прокресленими на ньому кириличними літерами. З огляду на унікальність знахідки науковці зробили висновки, що цей артефакт - справжнє історичне відкриття.

Восени 2021 року під час масштабних археологічних досліджень в історичній частині Полонного, археологи віднайшли свинцевий сувій з прокресленими на ньому кириличними літерами. Фото: надане Павлом Нечитайлом

Аби розгорнути п'ять щільних шарів свинцевої пластини, реставрувати її та прочитати текст, науковцям знадобився майже рік. Відтак, ця унікальна знахідка отримала назву «Грамота къ Мичеви». Науковці її атрибутували як визначну пам'ятку писемності ХІІ століття. Вона містить близько 130 знаків, понад 30 слів та 5 речень живої мови стародавнього населення Київського князівства. Яку таємницю зберігає це, свого роду послання з минулого, - читайте у матеріалі «Свинцева грамота часів Русі: науковці розгадали текст унікальної знахідки з Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую