ye-logo.v1.2

У Хмельницькому шкільну навчальну програму доповнить новий предмет

Суспільство 2586
Відбулась презентація навчального посібника «Хмельницькознавство»
Відбулась презентація навчального посібника «Хмельницькознавство». Фото: facebook.com/julia.lishchyk/

Учні 8-9 класів вивчатимуть історію рідного міста.

Для хмельницьких навчальних закладів створили підручник «Хмельницькознавство». Цього року за ним будуть вивчати історію міста у межах курсу історії України. З наступного – «Хмельницькознавство» має стати окремим предметом, повідомила сайту «Є» виконуюча обов'язки директора департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська.

За її словами, нині підручник «Хмельницькознавство» розробили для учнів 8-го класу. У ньому висвітлено історію Хмельницького від першої згадки про місто до Першої світової війни. Предмет будуть вивчати в усіх навчальних закладах Хмельницької територіальної громади.

«Протягом цього навчального року посібник будуть апробовувати педагоги на уроках історії України. Після того, як Міністерство освіти і науки затвердить цю книгу та дисципліну, наступного навчального року її викладатимуть як окремий предмет. Цей посібник не тільки теорія, він має також велику частину практичного напрямку. У ньому є різноманітні завдання для того, щоб закріпити матеріал. Для того, щоб практична частина завдань була якісною та цікавою для дітей, до розробки доєднувалися вчителі», - розповідає Ольга Кшановська.

Як зазначила посадовиця, у цьому навчальному році школярі вивчатимуть історію міста за електронною версією підручника, для того, щоб його апробувати.

«Будемо дивитись як він реалізовується, враховувати корективи вчителів та міністерства, щоб допрацювати усе до ідеалу. Паперова версія буде у кожному навчальному закладі наступного навчального року», - додала вона.

Навчальний посібник з предмету «Хмельницькознавство» Фото: facebook.com/julia.lishchyk/

Над створенням підручника працювали близько 30 місцевих істориків на чолі з головною спеціалісткою відділу позашкільної освіти та виховної роботи департаменту освіти та науки міськради Наталією Камінською. Також допомагали історики-рецензенти - доктори та кандидати історичних наук.

Передбачається, що «Хмельницькознавство» вивчатимуть у 8-9 класах. Команда істориків вже почала працювати над створенням матеріалу для 9-го класу.

«У посібнику 9-го класу будуть події ХХ століття і до сьогодення. Тобто будуть включені і події російсько-української війни, і великий акцент матеріалу буде на наших Героїв, зокрема тих, хто має звання Почесного громадянина громади», - анонсувала Ольга Кшановська.

Варто зазначити, що проєкт реалізовується за кошти міського бюджету.

Читайте також: Про укриття, генератори, другу зміну: яка ситуація з навчанням в хмельницьких школах

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую