Гаряча тема:
- Війна
«Суттєво ускладнить роботу»: у Хмельницькому проведуть громадські слухання щодо законодавчих змін про волонтерський рух
Волонтери піднімуть питання доцільності Постанови №953, яка вступає у дію 1 грудня.
Волонтерський штаб «Українська команда» Хмельниччини ініціює 21 листопада громадські слухання щодо Постанови Кабміну №953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану» – вона передбачає низку змін у діяльності волонтерських організацій.
Йдеться про скасування спрощеного режиму ввезення гуманітарної допомоги та встановлення додаткових вимог до звітності і обліку гуманітарної допомоги. Ухвалений законодавчий акт вступає в дію 1 грудня 2023 року.
Як розповів сайту «Є ye.ua» Микола Моцний, представник волонтерського штабу, мета громадських слухань полягає у тому, щоб запобігти проблемам, які з'являться у волонтерських організацій внаслідок Постанови, а також заявити про своє ставлення до таких змін: «позиція «Української команди» - скасування даної Постанови. Це по принципу: хочеш меншого, вимагай більшого. Безумовно, регламентування повинно бути, але так само механізм має бути максимально дієвим».
За його словами, законодавчий акт суттєво ускладнить роботу усім волонтерським організаціям й зумовить затримки у наданні гуманітарної допомоги: «в кінцевому результаті це може призвести до того, що надана гуманітарна допомога може виявитись нікому не потрібною. Крім того, ця регламентованість зумовлює те, що і на кордоні, і закордоном будуть деякі моменти, які можуть коштувати поставників та відправників гуманітарної допомоги».
Організатори заходу очікують, що на громадських слуханнях місцеві волонтери сформують єдину позицію щодо ухваленого законодавчого акту та доєднаються до низки інших волонтерських організацій, що написали звернення до Кабміну, аби механізм спростили.
«У кожної громадської організації свої сфери надання допомоги: хтось плете сітки, хтось робить свічки, а хтось купує автомобілі. А постанова стосується абсолютно усіх. Щоб бути почутими, і щоб мати право бути почутими, ми розуміємо, що це має бути не лише наша позиція. Ми готуємо такий кейс з оглядом на ситуацію в Україні, тому що до Кабміну вже є багато звернень від потужних волонтерських організацій та індивідуальних звернень від волонтерів з досвідом від 2014 року, які можуть порівняти «було-стало».
Крім того, на громадських слуханнях хочемо отримати відповіді на певні питання та, за можливості, перейняти досвід. Буває, що виникають певні складнощі, але дехто вже навчився їх долати і розробив певну систему, яку можуть також застосувати інші», - розповідає Микола Моцний.
У Волонтерському штабі кажуть, що прозорість надання допомоги повинна бути, однак механізм можна зробити значно простішим, а головне – питаючи думки самих волонтерів.
Читайте також: Все про пенсійне забезпечення: відбудеться пряма лінія для внутрішньо переміщених осіб
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: