ye-logo.v1.2

Ведмідь Балу з хмельницького зоокуточка поїхав у «Синевир» (ФОТО та ВІДЕО)

Суспільство 2457

Сьогодні його забрали працівники Національного природного парку, який розташований на Закарпатті.

Балу, який народився в хмельницькому зоокуточку шість років тому, 27 листопада вирушив до Національного природного парку «Синевир».

«Там є напіввільні умови, 12 гектарів, лісовий масив, водойма. Тварина вже мешкатиме там», - розповів Ярослав Бундзяк, керівник реабілітаційного центру бурих ведмедів НПП «Синевир», який нині завітав у Хмельницький, щоб забрати Балу на Закарпаття.

За словами лікаря ветеринарної медицини реабілітаційного центру бурих ведмедів НПП «Синевир» Михайла Маслея, сьогодні фахівці хотіли заманити ведмедя різними смаколиками в спеціальну клітку для транспортування, але не вийшло. «Тому провели седацію (ввели у сноподібний стан – прим.авт.)», - каже Михайло Маслей.

Перші десять днів Балу в «Синевирі» буде на карантині – перебутиме в клітці. «Ми будемо проводити усі ветеренарно-санітарні заходи, після чого буде другий етап – знайомство, - продовжує Михайло Маслей. – Тварину привчаємо до інших тварин, разом годуємо, щоб вони не відчували конкуренцію за їжу. Третій етап – привчання до дії електроогорожі, оскільки в нас немає кліток. Вже потім випускаємо тварину на площу в 2 гектарів». До слова, нині в «Синевирі» 30 бурих ведмедів. Балу буде 31-иш.

27 листопада представники НПП "Синевир" приїхали в Хмельницький, щоб забрати бурого ведмедя Балу

27 листопада представники НПП "Синевир" приїхали в Хмельницький, щоб забрати бурого ведмедя Балу.

Щоб безпечно транспортувати тварину, довелося її тимчасово приспати

Щоб безпечно транспортувати тварину, довелося її тимчасово ввести у сноподібний стан.

Балу помістили в спеціальну клітку для транспортування

Балу помістили в спеціальну клітку для транспортування.

Чи залишиться вольєр Балу в парку Чекмана, чи може там хтось оселеться? «Поки зима, весна прийде, тоді й будемо думати», - каже виконуючий обов'язки директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького » Тарас Панасюк. На запитання чи може знову в зоокоточку буде мешкати якийсь ведмідь, пан Панасюк відповідає: «Ні».

Нагадаємо, влітку цього року перевірку умов проживання бурого ведмедя Балу в зоокутку в парку Чекмана ініціювали в у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, відреагувавши на скарги зоозахисників. Згодом комунальне підприємство «Парки і сквери міста Хмельницького», на утриманні якого знаходиться Балу, звернулося до Хмельницької міської ради з клопотанням надати дозвіл на те, щоб передати ведмедя у Національний природний парк «Синевир». 10 листопада міська рада проголосувала «за». Сьогодні, 27 листопада, Балу вирушив на Закарпаття.

Ведмідь Балу вирушив на Закарпаття

Ведмідь Балу вирушив на Закарпаття.

Додамо, раніше у парку Чекмана жили також батьки ведмедя Балу – ведмеді Аліса і Тімка. Восени 2019 року їх відвезли з Хмельницького до реабілітаційного центру в Запорізький області. А потім перевезли до центру реабілітації бурих ведмедів у Румунію.

З вольєра, де мешкав 6 років ведмідь Балу, вже зняли табличку "Обережно хижак"

З вольєра, де мешкав 6 років ведмідь Балу, вже зняли табличку "Обережно хижак".

Ведмідь Балу

Відтепер Балу мешкатиме на Закарпатті й не в клітці.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую