ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

КРИТична точка осені

Суспільство 3687
Фото: mytripolog.com

Синє-синє море, білі будиночки під блакитними дахами, краєвиди, що потопають у розкішній зелені, неприступні скелясті узбережжя, які поступово змінюються піщаними і гальковими пляжами, а ще – територія з чи не найкращою екологією у Європі, і все це можна сказати скромна характеристика найбільшого ос

Очевидно, колись найкращий архітектор природи створив його саме для відпочинку та насолоди.

Чисте задоволення
На острові відсутнє будь-яке виробництво, окрім фабрик з вичавлювання ароматної оливкової олії та виноробень, де виготовляють відоме грецьке вино. До того ж, клімат – один із найкращих і м’яких у Європі, що гарантує прекрасну погоду протягом усього сезону відпочинку. Та не лише клімат вабить на острів туристів з досвідом і тих, хто лише починає відкривати для себе світ. Маленькі поселення, віддаленні одне від одного, руїни старовинних храмів і палаців із сучасними готелями і чудернацькими бухтами, які гармонійно поєднані між собою – все це примушує серце стискатися, коли доводиться з раю повертатися до буденного життя по закінченні відпустки. Проте не варто засмучуватися, адже розвиток туристичної індустрії не припиняється, а Кріт чекає на вас щодня протягом року.
На гостини до Геракла і Мінотавра
Якщо ви вже побували у багатьох заморських країнах, але ніколи не плавали на справжній яхті під вітрилами, то на острові ви точно не встоїте перед спокусою відчути на собі попутний вітер, солоне повітря, майже невідчутне гойдання яхти, купання у закинутій бухті, прохолодне вино і смажені на грилі креветки. Ну, що ще потрібно? Голова відпочиває, тіло засмагає, а очі насолоджуються красотами, що їх залишили по собі стародавні цивілізації Криту. У спадок грекам дісталися унікальні пам’ятки архітектури. Головним визначним місцем Криту є всесвітньо відомий пам’ятник старовини – Кносський палац, побудований ще чотири тисячоліття тому – лабіринт царя Міноса, де був ув’язнений Мінотавр. Руїни цього архітектурного ансамблю – один з найбільш відвідуваних туристами археологічних музеїв під відкритим небом. Знамениті фрески палацу Кноссос, вази і письмена на глиняних табличках – свідоцтва культури миролюбного, світлого і прекрасного народу. Варто також подивитися міста-палаци Фестос, Закрос, Маллія, візантійські церкви з розкішною мозаїкою, венеціанські фортеці в Ретімно. Не даремно ж Кріт згадується у давньогрецьких міфах. До прикладу, Зевс, якщо вірити міфам, виріс в одній із печер острова. Досі місцеві жителі з гордістю показують печеру, де народився головний з богів Олімпу, яку вони перетворили на храм.
До речі, туди ж, нібито, Зевс привіз і викрадену ним прекрасну Європу. Особливо допитливі можуть податися на екскурсію до дрібних поселень, що розташовані на узбережжі. В одному із них, що називається Гортина, росте тисячолітній платан, поблизу якого Зевс і спокусив Європу.
Поміж двох цивілізацій
Для тих, кого на відміну від історії та міфології приваблює сучасна розкіш – клуби, бари, ресторани, сувенірні крамнички, шопінг і нічне життя – пропонуємо відвідати місто Іракліон – столицю острова. Місто назвали на честь легендарного Геракла. Навколо Іракліона розгорнулися курорти з розвиненою інфраструктурою, чистим морем, пляжами і комфортабельними готелями на будь-який смак і гаманець.
Любителям активного відпочинку та батькам з дітьми неодмінно потрібно відвідати один з п’яти аквапарків острова Крит: аквапарки «Aqua Splash», «Water City», «Star Beach» в районі Херсоніссоса (Східний Крит); «Limnoupolis» в районі Ханьї (Західний Крит) і аквапарк в Ієрапетра (південне узбережжя острова) на території готелю «Petra Mare». Аквапарк «Water City» знаходиться в горах недалеко від туристичного центру Коккін – Хані, звідки відкривається прекрасний вид на узбережжя. На величезній зеленій території зосереджені всі найбільш захоплюючі атракціони: ви відчуєте захоплення і жах гори «Камікадзе» і «Чорної труби», прокотитеся «Ледачою річкою» серед стрімкої води та бризок фонтанів. В аквапарку на вас чекає велика кількість водних гірок, відкритих і закритих труб з сильним потоком води, гідромасаж, басейни зі штучними хвилями і дитяче водне містечко. Відвідування аквапарку стане однаково цікавим і для дорослих, і для дітей.
Не забудьте також здійснити прогулянку під вітрилами, спробувати морську риболовлю, джип-сафарі, завітати на острівці дикої природи, що зберегли свою первозданну красу, закриті поселення, що й досі живуть за стародавніми законами. А також можна відвідати пастухів-мільйонерів, які варять найсмачніший сир в домашніх умовах, дозволяють туристам заради задоволення доїти їхніх кіз чи спробувати себе у ролі сировара. До речі, саме на острові знаходяться Білі гори і Самар’їнська ущелина, де водяться знамениті кози крі-крі. Подорожуючи островом, маєте унікальну можливість спробувати себе у ролі не лише сировара, але й винороба, гончара, склодува і навіть кондитера. Адже майже кожна екскурсія має у своїй програмі хоча б один майстер-клас.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую