ye-logo.v1.2

На Хмельниччині намагались зареєструвати релігійну громаду УПЦ: їм відмовили через зв'язок із моспатріархатом

Суспільство 771
Хмельницька ОВА звернулась до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті за експертним висновком
Хмельницька ОВА звернулась до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті за експертним висновком. Фото: ілюстративне, Pexels

У Державній служби України з етнополітики та свободи совісті пояснили, чому реєстрація статуту цієї організації не є можливою.

У листопаді 2023 року до Хмельницької громади надійшло колективна заява, у якій просили зареєструвати новоутворену релігійну громаду Свято-Успенського храму Летичівського благочиння Української православної церкви. Релігійна експертиза виявила зв'язок із московським патріархатом. Рішення про реєстрацію статуту релігійної організації відхилили, йдеться у розпорядженні першого заступника начальника Хмельницької ОВА Сергія Тюріна від 7 лютого 2024 року.

Як пояснюється у документі, повне найменування релігійної організації, що вказане у статуті, насправді не є повним. У ньому не вказана приналежність до московського патріархату. Це суперечить вимогам частини 7 статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

«Українська православна церква не має статусу автономної Церкви, який би визнавався іншими церквами, а, отже, з точки зору еклезіології та канонічного права, є структурним підрозділом Російської православної церкви», - йдеться у висновку Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, до якої звернулась Хмельницька ОВА з проханням встановити, чи дійсно відповідає статут релігійної організації у Летичеві чинному законодавству.

Відтак, йдеться далі у розпорядженні: «релігійна організація «Релігійна громада Свято-Успенського храму Летичівського благочиння Української православної церкви» як складова частина релігійного об'єднання “Українська православна церква” входить до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України”, – йдеться в тексті документа і додається, що це суперечить чинному законодавству.

Втім, релігійна організація може оскаржити це рішення у суді.

Читайте також: На Хмельниччині утворили Кам'янець-Подільську єпархію ПЦУ та обрали архієпископа

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую