ye-logo.v1.2

Вимоги оформлення людини до будинку престарілих в Україні Новини від компаній

Суспільство 3731
Догляд за вашими старенькими з любовью і турботою бере на себе приватний дім престарілих
Догляд за вашими старенькими з любовью і турботою бере на себе приватний дім престарілих. Фото: ridnyj-dim.com.ua

Будинок для престарілих – це спеціалізований заклад для проживання людей літнього віку, де створено всі умови для їх комфорту та безпеки. В Україні існують як державні, так і приватні установи.

Останні дають змогу проживати не тільки постійно, але й тимчасово – коли є потреба у догляді за стареньким родичем, а сім'я не має для цього часу чи можливостей. Щоб оформити літню людину до будинку престарілих, потрібна не тільки її згода та особисті документи.

Державна установа: як туди потрапити?

Варто зазначити одразу, що державний будинок літніх людей не є безкоштовним – це помилкова думка. Проживаючи тут, підопічні віддають закладу частину своєї пенсії. Безкоштовно потрапити до будинку престарілих може тільки декілька категорій : інваліди першої групи, особи, які не мають родичів (зазвичай це сироти), люди похилого віку, які мають інвалідність 2 та 3 груп, а також володіють доходом, який менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатної особи.
Щоб отримати дозвіл на безкоштовне проживання, потрібно звернутися до органів соціального захисту, маючи при собі документи, які підвереджують вищесказане. У інших же випадках людину оформлять до пансіонату тільки за наявності вільних місць і тільки платно, відраховуючи певний процент від пенсії.

Приватний будинок літніх людей: вимоги до оформлення

Щоб поселити літню людину до приватного закладу, потрібна лише її згода та мінімум документів. Головна відмінність у тому, що тут не треба проходити комісію та доводити, що у вас немає можливості постійно доглядати за родичем. Тому не доведеться стикатися із бюрократичними процедурами, прискіпливою увагою службовців. Сама процедура оформлення не вимагає багато часу. Рекомендуємо ознайомитись про процедуру оформлення у приватні будинки престарілих за посиланням https://ridnyj-dim.com.ua/oformlennya-v-budinok-prestarlikh.

Достатньо вибрати бажаний заклад, приїхати туди для знайомства та на «екскурсію». І, якщо все влаштовує, можна підписувати договір про надання послуг. Звісно, перед цим потрібно отримати згоду самого родича.

Пакет документів для поселення у приватний заклад значно менший, ніж при зверненні до державного. Зазвичай треба паспорт літньої людини та її представника, а також медична документація – картка, флюорографія, медичні рецепти та рекомендації. Все це зазвичай родина і так має. Але зверніть увагу, що кожен заклад може мати свої вимоги до документів для заселення, тому їх список варто уточнити заздалегідь. Детальніше про необхідні документи для будинку для літніх людей можна ознайомитися на сайті https://ridnyj-dim.com.ua/dokumenti-do-budinku-prestarlikh.

Збираючись поселити старенького до будинку літніх людей, не забувайте підготувати його особисті речі, які він залюбки візьме із собою. У цьому випадку ніяких обмежень немає. Є тільки вимоги щодо потрібних ліків, засобів особистої гігієни та аксесуарів, без яких не обійтись: протези, окуляри, слухові апарати. Радимо заздалегідь скласти список, щоб нічого не забути.

Ще одна перевага приватного закладу у тому, що сюди можна без перешкод приїхати для знайомства із умовами проживання стареньких. Такий заклад являє собою щось середнє між готелем та санаторієм. І тут залюбки приймають відвідувачів, які хочуть ознайомитися із територією та самим закладом, персоналом. Тому спочатку можна приїхати сюди на день або декілька, а якщо все влаштовує – залишитись на тривалий термін.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую