ye-logo.v1.2

Хмельницький зупинився у хвилині мовчання, аби вшанувати пам'ять Героїв Небесної Сотні

Суспільство 1173

Біля пам'ятника Героям Небесної Сотні пройшла щорічна тиха акція «Ангели пам'яті».

20 лютого в Україні відзначають День пам'яті Героїв Небесної Сотні. В умовах війни, яка триває вже десять років.  Зранку в середмісті Хмельницького люди на мить зупинилися, аби вшанувати пам'ять загиблих під час Революції Гідності та усього Небесного воїнства.

Цього дня хмельничани збиралися відразу на трьох локаціях: на Проскурівській, біля пам'ятника Героям Небесної Сотні та Стели пам'яті Героїв Небесної Сотні та учасників російсько-української війни. Рух на головних автошляхах міста на кілька хвилин завмер. Традиційно, о 9-ій годині ранку пройшла хвилина мовчання, а після – з духових інструментів залунала мелодія. На Проскурівській розтиналися звуки композиції «Шана», а біля пам'ятника Героям Небесної Сотні та Стели пам'яті Героїв Небесної Сотні – «Плине кача».

День Героїв Небесної Сотні

На трьох локаціях Хмельницького зібралися хмельничани, щоб вшанувати пам'ять загиблих під час Революції Гідності та усього Небесного воїнства. Фото: автора

Рух у середмісті Хмельницького призупинився. Фото: автора

Після хвилини мовчання залунала мелодія. Фото: автора

Згодом біля пам'ятника Героям Небесної Сотні пройшла щорічна тиха акція «Ангели пам'яті», до якої доєдналися і школярі, і дорослі. У пам'ять про загиблих вони розвісили на деревах біля меморіалу понад сотню білих паперових ангеликів.

«Ця дата дуже важлива для кожного українця, тому що рівно 10 років тому почалася наша боротьба за Свободу і Незалежність. Піднялися справжні українці, патріоти, й віддали життя, щоб ми могли жити у вільній, демократичній країні. На жаль, продовжується російсько-українська війна і ми продовжуємо відстоювати свою Незалежність. Продовжуємо боротись. Тому дуже важливо вшановувати всіх, хто загинув, і шанувати всіх, хто бореться», - зазначила головна спеціалістка відділу позашкільної освіти та виховної роботи Департаменту освіти та науки Хмельницької міськради Наталія Камінська.

Анголи пам'яті

Заходи вшанування пам'яті продовжаться панахидою за Героями. Також 20 лютого в обласному драмтеатрі Старицького відбудеться прем'єра третьої постановки від театру-студії «Безмеж» - «Монологи рідного дому».

У пам'ять про загиблих на деревах біля меморіалу розмістили білі паперові ангели. Фото: автора

Протягом дня кожен може прийти до пам'ятника та залишити свого паперового ангела на згадку про загиблих Героїв. Фото: автора 

Читайте також: У Волочиській громаді запровадили грошову допомогу для захисників

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую