ye-logo.v1.2

Як будиночки гобіта: у громаді Хмельницького району з'явиться ще одне модульне укриття

Суспільство 2634
Найближчим часом мають провести торги, на яких визначать, хто реалізує проєкт
Найближчим часом мають провести торги, на яких визначать, хто реалізує проєкт. Фото: industriallv.com

Нині у Війтовецькій громаді є чотири такі захисні споруди. Для дошкільнят – їх розмальовують.

Війтовецька селищна рада Хмельницького району виділила 1,7 мільйона гривень на придбання модульного укриття для закладів освіти у громаді. Захисною спорудою забезпечать Писарівський дитячий садок та мистецьку школу, яка розташована поруч. Про це розповіла сайту «Є» заступниця селищного голови з питань діяльності виконавчих органів влади Олександра Воробйова.

За її словами, майбутнє укриття буде облаштоване відповідно до нових будівельних норм: армована споруда матиме стіни товщиною більше ніж 10 сантиметрів. Внутрішні простори ,за попереднім досвідом, облаштують усім необхідним.

«Укриття буде розраховане на понад 30 дітей. Цього має вистачити, адже у садочку наразі діти навчаються у дві зміни. Влаштування модульних укриттів практикуємо вже не вперше. Кілька таких у нас є у громаді. Вони мають вигляд будиночка гобіта», - розповідає Оксана Воробйова.

Нині у Війтовецькій громаді є чотири таких модульних укриття. Їх встановили для учнів Війтовецького закладу дошкільної освіти «Барвіночок», Писарівського ліцею, Купільського ліцею та Купільського закладу дошкільної освіти. Як зазначила посадовиця, під час повітряних тривог дошкільнята у захисних спорудах можуть продовжити навчальний процес. Забезпечені партами і стільцями також укриття для шкіл. Однак навчання на момент повітряної тривоги для школярів тимчасово призупиняють.

«Ми пішли по такому принципу: у тих закладах, де була можливість облаштування найпростіших укриттів – у сховищах, то облаштовували такі. А модульними укриттями забезпечували ті заклади, де взагалі не було ніяких. Загалом станом на сьогодні ситуація з укриттями непогана, але у планах придбати й облаштувати ще модульну споруду для Сарнівської гімназії», - зауважує посадовиця.

Аби найменші почували себе комфортно і затишно, в укритті Війтовецького дитсадка «Барвіночок» розмалювали стіни. Ось який вигляд це має:

Війтівці укриття будинок хоббіта

Всередині модульного укриття Війтовецького дитсадка "Барвіночок". Фото: надано Війтовецькою селищною радою

Читайте також: «Влітку гаряча вода буде дешевшою»: Кам'янець-Подільський отримав 4 когенераційні установки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую