ye-logo.v1.2

Як вибрати якісний кухонний ніж, та як за ним доглядати На правах реклами

Суспільство 617
Grossman – торгова марка, спеціалізація якої виробництво та продаж якісних кухонних ножів як для масового споживача, так і для професіоналів
Grossman – торгова марка, спеціалізація якої виробництво та продаж якісних кухонних ножів як для масового споживача, так і для професіоналів. Фото: grossman.com.ua

Різноманіття ножів на ринку робить вибір правильного ножа не такою вже й простою справою. У цій статті ми перелічим кілька важливих базових аспектів, знання яких може дійсно вам допомогти.

Кухонні ножі просто необхідні на кожній кухні. Якщо їх вибрати належним чином, вони можуть значно полегшити вашу роботу на кухні. У свою чергу, від поганих ножів не буде аж ніякої користі. Навпаки, вони можуть бути навіть небезпечними для того, хто ними користується.

Три ножі, які ножі найбільш корисні саме для домашньої кухні

Шеф-ніж (кухарський ніж): Справжній символ сучасної європейської кухні. Універсальний та дуже ефективний тип кухонного ножа, придатний для самих різних операцій. Цим ножем можна нарізати, подрібнювати та шаткувати овочі, зелень, рибу та м'ясо. Якщо ви багато готуєте із натуральних інгредієнтів цей великий ніж вам просто необхідний.

Зубчастий ніж для хліба: Як зрозуміло з назви, цей тип ножа має клинок оснащений гострими зубцями. Таке лезо дозволяє легко різати хліб, кондитерські вироби, соковиті фрукти та овочі. Пилка дає змогу різати не завдаючи великого тиску на продукти. Це дає змогу чисто та швидко нарізати самі різні продукти.

Малий ніж для очищення овочів та фруктів: Легкий та зручний ніж. Він ідеально підходить для очищення та нарізання фруктів. Але не тільки. Бо цей ніж гарно підходить для акуратної та тонкої роботи, для якої шеф-ніж буде завеликий.

Таким чином, ми бачимо, що існує три ножа, які допоможуть виконати більшість справ, пов'язаних з нарізанням різних продуктів та інгредієнтів. Усі інші ножі можна докупати, якщо ви маєете якісь особливі потреби (вам треба часто нарізати сир або, наприклад, ви полюбляєте готувати суші).

Матеріал леза

  • Нержавіюча сталь: Довговічна та стійка до корозії, пластична, тому не боїться ударів та падінь. Але через свою пластичність потребує більш частого підточування. Чим більш якісна (та дорога) нержавіюча сталь, тим довше ніж з неї залишається гострим. Нержавіюча сталь є найбільш популярним варіантом для виготовлення ножів для домашніх кухонь саме через свою надійність, зносостійкість та простоту використання.
  • Вуглецева сталь: Дозволяє дуже гостро заточувати ніж. Лезо з неї довго залишається гострою. Але така сталь схильна до іржі. Тому вона вимагає уважного догляду. Вуглецева сталь використовується в основному професійними шеф-кухарями, які потребують найвищої гостроти ножів.
  • Кераміка: Легка, не боїться корозії, довго залишається гострою, але крихка (ламається при ударах та падіннях). Вимагає обережного використання. Керамічні ножі дозволяють отримати надзвичайно гостре лезо, але потребують обережного з ними поводження.

Кути заточування

Зазвичай кухонні ножі мають кут від 15 до 20 градусів. Для ножів, призначених для точного нарізання та дрібної роботи, рекомендується використовувати менший кут. Для кухонних сокир та м'ясницьких кліверів рекомендований більший кут заточування.
Чим менший кут заточування леза, тим гостріший виходить ніж. Чим він більший – тим міцніше та стійкіше буде лезо.

Чим заточують кухонні ножі

  • Мусат: Все діло у тому, що під час роботи тонка ріжуча кромка ножа може зминатись (у прямому сенсі цього слова). Через це сам ніж тупиться та починає різати гірше. Для вирішення цієї проблеми використовують мусат. Це стальний або керамічний стрижень з гладкою або злегка ребристою поверхнею. Мусат використовується для “правлення” (вирівнювання) ріжучих кромок. Регулярне використання мусата дозволяє підтримувати гостроту ножа.
  • Заточні пристрої скандинавського типу: Ці пристрої мають слоти з твердосплавними та керамічними пластинами або дисками. Ніж протягують через ці слоти. Під час цього, твердосплавні елементи знімають зайвий метал з леза. Роблять ріжучу кромку знову тонкою та гострою. Подібні заточувальні пристрої дозволяють швидко відновити гостроту ножа, але можуть досить швидко зношувати лезо.
  • Точильні камені: Ці камені забезпечують акуратне заточування ножа. Зернистий абразив заточує лезо знімаючи зайвий метал. Вживання комплекту з кількох точильних каменів з різним розміром зерен абразиву дозволяє ідеально контролювати процес заточування і робити ножі дивовижно гострими. Однак, використання цього методу заточування вимагає певних навичок та часу.

Зберігання та догляд

  • Зберігайте ножі в спеціальних блоках або на магніті. Уникайте зберігання ножів у ящиках та контейнерах разом з виделками та ложками. Ножі будуть постійно стикатись із іншими столовими приборами та будуть через це псуватись.
  • Не мийте ножі у посудомийній машині, навіть якщо виробник пише, що це можна робити. Мийте ножі вручну. Як слід протирайте їх насухо після миття. Так ви значно подовжите строк їх ефективної експлуатації.
  • Оберігайте ножі від ударів та падінь. Не ріжте ножами на скляних та керамічних поверхнях.

Правильний вибір та догляд за кухонними ножами зробить вашу роботу на кухні приємною, якісною та безпечною. Сподіваємось, ця стаття допоможе вам зробити вірний вибір.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую