ye-logo.v1.2

У Дунаївцях пенсіонер оголосив безстроковий страйк

Суспільство 4531

Цілу зиму він економив на опаленні, а в підсумку заліз у борги та залишився без газопостачання

Дунаєвчанин Василь Магера мешкає у приватному будинку разом дружиною, вона також пенсіонер. У сукупності обидві пенсії родини не перевищують 1600 гривень. Аби оплатити комунальні послуги, вирішили скористатися субсидією. Зібрали усі відповідні документи, подали до районного управління праці та соціального захисту. Отримали субсидію. Здавалося б, питання вирішене. Однак…
«Субсидію на опалювання дають на шість місяців, - розповідає Василь Магера. - Тобто на опалювальний сезон. У кожного розрахунки індивідуальні. Нам на кожен місяць виділяли 624 кубічних метри газу. Знаючи, яка на цей час склалася ситуація з тим блакитним паливом, вирішили економити. При кожній нагоді ставили опалювальний котел на мінімум. Я думав, що економлю не лише власні гроші, але й державні кошти із субсидії. А виходить, чим більше економив, тим більше отримував боргів. У результаті нас відключили від газопостачання».
«Підводний камінь» - у сплаті обов'язкової частки витрат на комунальні послуги.
«Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на їх оплату, - каже начальник управління праці та соціального захисту населення Дунаєвецької райдержадміністрації Олег Пекарський. - Крім випадків, коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги. Тоді громадяни сплачують її фактичну вартість».
Простіше кажучи, згідно з індивідуальними розрахунками (кількість жильців, площа помешкання, сукупний дохід і т. п.) у Василя та Віри Магер обов'язкова частка склала 145 гривень. Тобто, якщо вони використали газу менше, ніж на ці кошти, наприклад на 100 грн., то платять її фактичну вартість. Тобто 100 гривень. Від 145 до 307 грн. (згідно тих же індивідуальних розрахунків) оплачує субсидія. Якщо газу використано більш ніж на 307 гривень, цю різницю знову ж оплачує громадянин.
Взимку вигідніше відчиняти вікна, аніж економити
Пенсіонер і гадки не мав про подібні «підводні камені». А дізнавшись, вирішив, що його дурять.
«За субсидією мені виходить норма 624 кубічних метри газу, - каже Василь Магера. - Та я в найлютіші морози більше 515 кубів не випалював. Виходить, вигідніше відчиняти вікна, двері, і взимку гріти вулицю, аніж економити тепло. А інакше куди мені його дівати? Держава в нас багата, а головне - розумна і економна. На опалювальний сезон виділяють майже 4 тисячі кубів газу, я використав менше 2400 кубометрів. На цифрах виходить економія. А насправді зекономив так, що за борги відключили газ».
Чоловік зі скаргою звернувся до райдержадміністрації. Створена комісія, розібравшись в ситуації, прийшла до висновку, що чоловік не платив свою обов'язкову частку витрат, або фактичну вартість. Власне, через це і виник борг. Нині він складає 680 гривень. Тож йому відключили газопостачання. Однак, і тут не все так просто.
«Ви погляньте, як «газконтора» дурить людей, - обурюється Василь Магера. - У мене на лічильнику одне, а за їхніми роздруківками - зовсім інше. Наприклад, в листопаді минулого року я використав газу на 146 гривень, а по-їхньому, всього на 24. Зате в грудні спалив на 191 гривню, а по їхньому на 467 грн. І спробуй це вирахувати. Наприклад у січні цього року я використав 515 кубів газу. Це найбільша кількість за увесь опалювальний сезон. 515 множимо на вартість одного куба 72.54 коп. Виходить 374 гривні. Від цієї суми віднімаємо субсидію 307 грн., і додаємо ту обов'язкову плату у 145 грн. Виходить 212 гривень. А за їхньою роздруківкою я маю сплатити 287 гривень. За шість місяців опалювального сезону різниця складає 123 гривні. І як думаєте, на чию користь? Звісно, не на мою».
За поясненнями звернувся до «газовиків».
«У цього абонента заборгованість виникла за несплату обов'язкової частки, або фактичної вартості за надані послуги, - каже майстер служби обліку і розподілу Дунаєвецької філії ПАТ «Хмельницькгаз» Алла Підлісна. - А згідно укладеної угоди, клієнт повинен оплатити за надані послуги до 10 числа наступного місяця. Він цього не зробив. Тому в нас і показники різняться».
Однак Василя Магеру ця відповідь не задовольнила. Чоловік оголосив безстрокову акцію протесту. Тепер щодня, з 9 ранку до 12 вечора чоловік бере саморобні плакати, і виходить на центральний майдан Дунаєвець.
«Мене в газконторі і слухати ніхто не хоче, - каже чоловік. - Вони там всіх дурять. Газ відключили, а в мене хвора дружина. Але нічого. Смалець є, на хліб вистачить. Дров заготовляю. Якось перезимую. А себе більше не дам ошукати».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую