ye-logo.v1.2

У Хмельницькому створюють адаптивний одяг для поранених

Суспільство 1158
Один із зразків адаптивного одягу на липучках
Один із зразків адаптивного одягу на липучках. Фото: скриншот з відео

Його почали розробляти на базі вишу.

У Хмельницькому національному університеті започаткували ініціативу з пошиття адаптивного одягу для військових з ураженими кінцівками. Крій зробили таким, щоб можна було легко вдягатись та комфортно себе відчувати, йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Кожна окрема одиниця гардероба складається з двох частин, по боках - липучки, які й з'єднують їх в єдине ціле. Перед тим, як почати шити, команда провела дослідження: опитували бійців, спілкувались з ними в госпіталях та знімали на відео їхнє повсякденне життя. Так дійшли висновку, що оптимальним варіантом застібки, з-поміж кнопок, зв'язок та липучок, буде саме останній.

«Адаптивний одяг допомагає відкрити ту ділянку тіла, яка пошкоджена. Вона може бути деформована, на ній можуть бути різноманітні конструкції. Відповідно адаптивний одяг дозволяє почуватися достатньо комфортно. Їм потрібно, щоб він був ширший, їм потрібно, щоб він застібався і ці застібки можна було не відчувати», - каже доцентка кафедри Індустрії та моди ХНУ Людмила Буханцова.

Автор експериментального зразка - Дмитро Ковальчук. Нині разом з викладачами вишу розробили крій двох комплектів адаптивного одягу: кофти зі штанами та шортів з футболкою.

У майбутньому планують започаткувати стартап, думають про залучення інвестицій. Також для виготовлення адаптивного одягу небайдужих хмельничан просять приносити тканину в Хмельницький національний університет.

Читайте також: Хмельницька АЕС отримала перші партії американського ядерного палива

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую