ye-logo.v1.2

Сучасні кімнати та смартквартири: як у Хмельницькому перевтілили житло для переселенців

Суспільство 1976
Так оновили верхні поверхи будівель на Інститутській та Кам
Так оновили верхні поверхи будівель на Інститутській та Кам'янецькій. Фото: автора

Найближчим часом тут оселяться близько двох сотень людей.

У Хмельницькому завершили облаштування оновленого житла для людей, яким довелося покинути свої домівки через війну. Невдовзі ключі від 22 смартквартир та 53 кімнат гуртожиткового типу отримають родини, які його потребують. У рамках реалізованого спільно з ЄС проєкту, новий вигляд тепер мають верхні поверхи будівель на Інститутській,12/1 та Кам'янецькій,74.

Так на Інститутській зробили капітальний ремонт частини гуртожитку, у якому вже мешкали переселенці – тут оновили п'ятий, а також половину четвертого поверху. У помешканні замінили інженерні комунікації, систему опалення, виконали утеплення даху та встановили сонячні панелі. Матимуть майбутні мешканці і свою пральню. У кожному із приміщень – сучасні меблі. Є необхідна техніка та посуд. 

Оновлені житлові простори на Інститутській. Фото: автора

На сучасне житло також перетворили 4, 5 та половину 3 поверху будівлі на Кам'янецькій. У рамках проєкту споруду реконструйовували, оскільки раніше вона була нежитловою й використовувалась як офісна. Перепланування передбачало облаштування кімнат гуртожиткового типу, однокімнатних та двокімнатних смартквартир, кожна з яких має свій санвузол та кухню.

Такий вигляд має одна із смартквартир. Фото: автора

Кожна смартквартира має свій санвузол та кухню. Фото: автора

Загалом в оновлених приміщеннях зможуть оселитися близько 220 людей. За словами Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, заселення відбуватиметься на рейтинговій основі.

«Першочергово право на заселення мають ті родини, в складі яких є діючі військовослужбовці, учасники бойових дій. Таких людей насправді багато. Далі рейтинг визначається за кількістю дітей, також люди з інвалідністю тощо. Наразі на черзі стоїть у нас близько тисячі осіб, хто потребує житла. На жаль, поки зможемо забезпечити не усіх, але побудуємо ще два будинки і житло отримає ще суттєва кількість людей», - зазначив Олександр Симчишин.

Проєкт оновленого житла реалізовували впродовж 1,5 року. Його загальна вартість склала 1,487 мільйона євро. Ці кошти отримало місто як грант у рамках Програми «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні». Програма фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО).

Житлові приміщення забепечили посудом та необхідною технікою. Фото: автора

За словами Олександра Симчишина, нині спільно з НЕФКО втілюють також третій проєкт.

«Зазначу, що це два реалізовані проєкти. Зараз у нас триває третій. Це теж кошти Європейського Союзу, які ми виграли через конкурсний відбір, як, до слова, і ці проєкти. Наразі маємо оголошений 27 березня тендер. 24 квітня він завершується. Маємо 5 учасників, які пройшли перекваліфікацію. Очікуємо подання документів і 24 квітня оголосимо переможця – підрядника, який будуватиме нове житло. Це буде два багатоквартирних житлових будинки. Наприкінці травня плануємо розпочинати будівельні роботи», - розповів міський голова.

Більше фото: 

 

Читайте також: «Проєкти для перемоги»: у Хмельницькому розпочався прийом заявок громадських ініціатив

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую