ye-logo.v1.2

Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр презентував сонячну електростанцію

Суспільство 916
Сонячні панелі розташовані на дахах трьох міських поліклінік
Сонячні панелі розташовані на дахах трьох міських поліклінік. Фото: автора

Це перша лікувальна установа в Україні, яка почала продавати електроенергію в зовнішню мережу.

Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр сьогодні, 19 червня, презентував сонячну електростанцію. Це перший медичний заклад України, який почав продавати вироблену електроенергію в зовнішню мережу за системою Net Billing, яка з'явилася в Україні рік тому.

За цією системою виробники електроенергії продають надлишки постачальникам за ринковою ціною, а виручені кошти зараховуються на їх особовий рахунок. Виробник може використати ці кошти для закупівлі електроенергії із загальної системи у разі нестачі власного виробництва.

Сонячна електростанція Хмельницького міського лікувально-діагностичного центру складається з трьох установок, які розташовані на дахах трьох міських поліклінік. Загалом встановлено 224 сонячні панелі, які разом генерують 100 кіловат електроенергії.

Сонячна електростанція Хмельницького міського лікувально-діагностичного центру складається з трьох установок, які розташовані на дахах трьох міських поліклінік.

Як розповідає директорка Хмельницького міського лікувально-діагностичного центру Людмила Слободяник, загальна вартість проєкту складає приблизно 4-х мільйонів гривень, які були виділені з бюджету центру. Основна мета проєкту - зменшити споживання електроенергії з зовнішньої мережі. Відтак, за її словами, користуючись сонячною генерацією річне споживання електроенергії знизиться на 10-15 відсотків.

За словами директорки Хмельницького міського лікувально-діагностичного центру Людмили Слободяник, загальна вартість проєкту складає приблизно 4-х мільйонів гривень

«Енергія використовується для споживання будівель лікувально-діагностичного центру, залишки електроенергії ми віддаємо в мережу Хмельницької міської районної електричної мережі, - розповідає інженер-енергетик Хмельницького міського лікувально-діагностичного центру Олег Чабан. - Залишків не багато, з власних аналізів з вересня 2023 року в мережу районної електричної мережі було передано 46 тисяч кіловат електроенергії. Кількість вироблення енергії залежить від погоди та пори року. Найкращий період для максимального вироблення енергії це з початку квітня і аж до жовтня, коли подача світла від сонця максимальна. Під час відключення світла сонячні електростанції не можуть видавати електроенергію в мережу. На жаль, ми виходили з бюджету комунального підприємства, тому ми поставили мережеві станції, а щоб поставити гібридні - потрібно було у два рази більше грошей. Тому під час відключення електроенергії підприємство живиться генератором, але не спільно з сонячними станціями».

Залишки електроенергії продають в мережу Хмельницької міської районної електричної мережі, розповідає інженер-енергетик Хмельницького міського лікувально-діагностичного центру Олег Чабан

Він додає, що раніше електростанція виробляла електроенергію лише для потреб центру, але з травня цього року, після встановлення автоматизованої системи контролю та обліку енергоресурсів, електроенергію почали передавати в загальну мережу. Так, у травні комунальне підприємство передало до 6 тисяч кіловат електроенергії.

Зазначають, що робота над проєктом розпочалася у 2022 році. Наразі найбільшу кількість панелей - 112 на 50 кіловат - встановлено на поліклініці №2. На даху поліклініки №1 розташовано 64 панелі, що генерують 30 кіловат, а поліклініка №4 оснащена 48 панелями, які виробляють 20 кіловат електроенергії. У перспективі — встановлення сонячної електростанції для поліклініки №3 та збільшення потужності на 20 кіловат для поліклініки №4. Очікується, що вкладені кошти окупляться протягом 4,5 років.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую