ye-logo.v1.2

У нацпарку на Шепетівщині зацвіла орхідея, занесена до Червоної книги України

Суспільство 3121
Квітки запилюються нічними метеликами, яких рослина приваблює ароматом
Квітки запилюються нічними метеликами, яких рослина приваблює ароматом. Фото: Нацпарк "Мале Полісся"

Популяції цього виду вкрай нечисельні і зазвичай складаються з 2-3 особин.

На території Національного парку «Мале Полісся» зацвіла ще одна червонокнижна рослина - любка зеленоквіткова. Це один із рідкісних видів багаторічної орхідеї. Разом із тим, цей вид вдалось зберегти багатьом українським паркам і заповідникам, розповідають співробітники нацпарку «Мале Полісся».

Любка зеленоквіткова зазвичай росте заввишки 30-60 сантиметрів. У неї пряме й міцне гранчасте стебло, знизу - еліптичні листки. Суцвіття цього виду багаторічної орхідеї має вигляд негустого колосу, на якому розпускається біля одного-двох десятків квіток.

Квітки запилюються нічними метеликами, яких рослина приваблює ароматом, що посилюється вночі, а також специфічною формою квіток, яка нагадує метелика, що начебто вже сидить на суцвітті.

Популяції цього виду вкрай нечисельні і зазвичай складаються з 2-3 особин. Природному відтворенню рослин заважають господарська діяльність, лісові пожежі та зміна біотопів, розповіла Суспільному кандидат біологічних наук Вікторія Осипенко.

«Любка зеленоквіткова занесена до Червоної книги України. Це означає, що вона потребує нашого захисту і дбайливого ставлення. Зберігаючи її природне середовище, ми допомагаємо зберегти цю красу для майбутніх поколінь. Раді бачити, що ця рідкісна орхідея квітне на території багатьох установ ПЗФ України, що свідчить про успіхи у збереженні та охороні нашої природної спадщини», - зазначають у нацпарку «Мале Полісся».

Читайте також: Рідкісного мисливця на комах «спіймали в об'єктив» у Нацпарку на півночі Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую