ye-logo.v1.2

Басейни Хмельницького

Суспільство 35015
Фото: з архіву

Купаємося, не зважаючи на погоду

Хоча в українських „моржів” сезон холодних купелей уже розпочався, затягнути у воду не екстрималів - важко. І доки одні, розпрощавшись з річково-морськими процедурами аж до наступного року, терпляче чекають настання тепла і купання, інші не припиняють себе тішити, навіть у найлютіші морози. Басейн – ідеальна альтернатива.
З медичної точки зору плавання – найкраща профілактика серцево-судинних захворювань та хвороб опорно-рухового апарату. Водолікування дуже важливе під час фізичної реабілітації при переломах верхніх та нижніх кінцівок, особливо для людей літнього віку. У плавців краща постава та краще розвинений плечовий пояс рухового апарату. Відвідувати басейн рекомендують при остеохондрозах, лордозах, ціфозах, особливо сколіозах. Процес плавання зміцнює м’язи спини, грудної клітки, черевної порожнини, підвищує загальний тонус людини та її настрій.
Дехто скаже, що кількість басейнів у місті можна перерахувати на пальцях однієї руки. Але знаючі люди впевнені, однієї руки у підрахунках точно буде недостатньо. Рахуймо разом: в обласному центрі фізичного виховання учнівської молоді на Пилипчука, у спортивно-розважальному комплексі “СВ”, НВК №10, НВК №7, НВО №1, ліцеї-інтернаті поглибленої підготовки в галузі науки, школах №29 і №8, у дитсадках №54 і №57... І це не враховуючи басейнів у саунах, лікувальних закладах і приватних будинках.

Обласний центр фізичного виховання учнівської молоді
Вулиця Пилипчука, 41
Саме цей центр, який у народі ще величають спортивною школою, називає більшість хмельничан, відповідаючи на запитання, де у нас можна поплавати. Тут є два басейни: дитячий і дорослий. Останній – оновлений і реконструйований, відкрили роки два тому. Він має стандартний розмір - 25 метрів та вісім доріжок.
Як розповідає адміністратор обласного центру фізичного виховання учнівської молоді, в приміщенні оновленого басейну зроблені нові роздягальні, душові кабіни, а сама вода за допомогою нових технологій фільтрації за складом наближена до питної.
Басейн працює без вихідних з 8.00 до 22.00.
Вартість одного заняття тривалістю 45 хвилин для дітей – до 20 гривень, для дорослих – 45 гривень.

Навчально-виховний комплекс №10
Вулиця Водопровідна, 11
Капітальний ремонт цього басейну тривав майже два роки, але результати перевершили очікування навіть невиправних оптимістів. Чиста прозора вода, температура якої у найлютіші морози не падає нижче +30 градусів, дозволяє плескатися у ньому навіть малечі. Довжина басейну 13,5 метра, ширина – 8 метрів, а найбільша глибина – 1,5 метри. Іонізатор, завдяки якому вода не лише очищується, але й поліпшує свої якості, нові роздягальні й душові – пишатися є чим.
Як розповідає адміністратор басейну НВК №10 Тетяна Лепницька, школярі під час уроків фізкультури займаються тут безкоштовно. Не вмієте – навчимо, не захочете – примусимо, каже народна мудрість. Але пані Тетяна запевняє, що її вихованців стосується лише перша частина приказки. Адже примушувати тут нікого не треба. На літні канікули більшість діток ідуть, уже вміючи плавати. Одночасно у басейні можуть перебувати до 16 школярів, або 10-14 дорослих. У басейні працює два інструктори з плавання й один викладач аквааеробіки. Відчинені двері акваторії й для хмельничан, котрі до НВК №10 не мають жодного відношення. „Особливо популярні так звані „корпоративні години”, - каже адміністратор. – Приміром приходить сім’я з 4-5 осіб і за годину перебування у басейні платить лише 65 гривень – за всіх”.
Басейн працює без вихідних з 8.00 до 22.00.
Вартість годинного заняття з тренувального плавання для дітей - 25-35 гривень, аквааеробіка для жінок – 30-40 гривень.

Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня №8
Вулиця Пілотська, 125
У басейні довжиною 12 метрів, шириною 6,5 метрів і глибиною до 1,6 метра залюбки плавають школярі усіх навчальних закладів мікрорайону Ракове. Особливу увагу приділяють тут для дітям з особливими потребами.
Як розповідає інструктор з плавання Наталя Койота, відвідування їхнього басейну в основному спрямоване на оздоровче плавання. Хоча у майбутньому, за наявності відповідної кількості бажаючих, можливо і впровадження занять з аквааеробіки. У басейні одночасно можуть плавати до 10 учнів. „Якщо дорослі, - каже пані Наталя, то звісно ж, трохи менше”.
Басейн працює по буднях. Понеділок і середа: з 12.30 до 17.25, вівторок і четвер з 16.30 до 20.00, п’ятниця з 12.30 до 14.55.
Вартість одного заняття тривалістю 45 хвилин для дітей – 15 гривень, для дорослих – 25 гривень.

Спортивно-розважальний комплекс „СВ”
Вулиця Свободи, 1а
Басейн європейського рівня „Каліпсо” збудований за новітніми інноваційними технологіями півтора року тому. Він має 4 доріжки довжиною 25м. Дві - глибиною 1метр 60 сантиметрів, і дві – 1метр 40 сантиметрів. Сучасна система очищення (кварцування та іонізація), кондиціювання, підлога з підігрівом, музичний супровід – тут є все для комфортного і корисно проведення часу. За словами директора „СВ” Віктора Вікарчука, на чотирьох доріжках одночасно зможуть займатися плаванням до 20 відвідувачів. „Ми працюємо з сьомої години ранку. Адже деякі люди надають перевагу раннім відвідування басейну для того, щоб зарядитися енергією та піти працювати повний робочий день. Якщо людина не встигла поснідати зранку, то можна замовити сніданок у нас. І доки вона буде плавати, його для неї приготують”.
У басейні постійно працюють інструктори, які за бажанням відвідувачів проводять індивідуальні заняття з плавання. Також тут проводяться заняття з аквааеробіки.
Басейн працює без вихідних з 7.00 до 22.00.
Вартість заняття тривалістю 45 хвилин – 45 гривень. При покупці місячного абонементу: 8 занять (двічі на тиждень) – 280 гривень і 12 занять (тричі на тиждень) – 420 гривень.

Навчально-виховний комплекс №7
Вулиця Курчатова, 4/3
Інструктор з плавання НВК №7 Анатолій Тодосійчук працює тут від початку створення басейну. А це, вже 25 років! З висоти свого чвертьстолітнього досвіду, каже, що навчитися плавати можливо навіть тим дорослим закорінілим „неплавцям”, які давним-давно поставили хрест на своїх спробах навчитися це робити і називають себе „сокирками”. „Головне захотіти, - каже Анатолій Васильович. – І звісно ж, дорослій людині найкраще відвідувати індивідуальні заняття, а не групові. Останні взагалі орієнтовані на школярів. У нашій школі учні будь-якого класу мають 8 годин безкоштовних занять з плавання у рамках навчальної дисципліни „фізкультура”.
Басейн працює по буднях з 8.00 до 19.00.
Вартість заняття тривалістю 45 хвилин для учнів 1-5 класу – 10 гривень, 6-11 класу – 15 гривень, для дорослих (у вечірній час) – 30 гривень. За умови купівлі місячного абонементу – знижки.

Що потрібно мати з собою
Медична довідка від терапевта або педіатра і дерматолога, шапочка для плавання, змінне взуття, рушник і звісно ж, купальний костюм або плавки. Приходити слід за 15-20 хвилин до початку заняття, аби встигнути переодягнутися і прийняти душ. У деяких басейнах пропуск заняття без поважних причин не переноситься на наступний раз (лише за наявності медичної довідки з лікарні або відрядження), але жінкам один раз на місяць „пробачається”. Поняття „басейн працює до 22-ї години” означає, що о цій порі закінчується останній „заплив”, а не розпочинається останній водний сеанс.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую