ye-logo.v1.2
20 Лютого, 2020

Влада хотіла реорганізувати Грицівську районну лікарню №2

Суспільство 3704
Фото: автора

Люди вважають «реорганізувати», значить «закрити». Тому виступили проти

Схід селища Грицева на Шепетівщині відбувся у будинку культури. На порядок денний винесли лише одне питання: «Реорганізація Грицівської райлікарні №2 у Грицівську дільничну лікарню загальної практики і сімейної медицини». Люди почали сходитися хвилин за сорок до відкриття сходу селища. Натовп гудів, мов роздратований вулик.
«Ми не розуміємо оцієї реорганізації, - каже Галина Чабанюк. - Бетонний завод, кар'єр, хлібзавод, консервний, три цегляних заводи також свого часу «реорганізовували». А де вони нині? Усе вирізали на металобрухт. А тепер хочуть «реорганізувати» нашу районну лікарню. Не дамо! Перекриємо трасу! Підемо в Київ! Дійдемо до Президента, а закрити, по-їхньому це називається – реорганізувати, не дамо».
Грицівський будинок культури був переповнений. Кому не вистачило місця у залі, змушені були товпитися на сходах та біля дверей. На схід приїхав головний лікар Шепетівського району, голова райдержадміністрації. Посадовці намагалися пояснити усі плюси реорганізації. Їхні доводи потонули у морі обурених вигуків.
«За цілим дивіться, - кричить Дмитро Лимар. - Раніше ліквідували район, все розікрали».
«Замість того, аби змінити вивіску, нехай до лікарні проведуть газ, - обурюється Таїсія Білецька. - Хворі там під трьома ковдрами мерзнуть. Ніхто в Шепетівку лікуватися не їздитиме. По-перше, далеко. А по-друге, там тільки гроші давай».
Грицівська районна лікарня обслуговує 19 сіл, 10 шкіл та 2 училища. Загалом, понад 10 тисяч населення.
Але ж ніхто з керівництва району не говорив про закриття лікарні. Якраз навпаки, розповідають лише про плюси. Але про які? Люди так і не зрозуміли.
Чому слово «реорганізація» перетворилося на «закриття», стало відомо трохи згодом.
«Нам на добу дають 10 літрів бензину, - каже фельдшер швидкої допомоги Грицівської райлікарні Ірина Смущінська. - А до села Марківці, які ми обслуговуємо, 35 кілометрів. А за добу менше 10 викликів не буває. Старенький «УАЗ» бере 12 літрів на 100 кілометрів. Ми не маємо змоги виїжджати у віддалені села. То про яку реорганізацію йдеться…».
«Реорганізація у галузі медицини як пілотний проект нині відбувається лише у трьох областях України, - розповідає депутат райради Михайло Ганаба. - У Донецькій, Дніпропетровській, Вінницькій областях та у Києві. Я цим питанням цікавився, тож виходячи з відгуків на цю реорганізацію, можу сказати. Оскільки вона проводиться безсистемно і без належного фінансування, то до покращення не призводить. А громаді незрозуміло, для чого міняти назву лікарні».
Незрозумілі ці дії і самим лікарям.
«Реформування у галузі здоров'я, безумовно, потрібні, - каже головний лікар Грицівської райлікарні №2 Анатолій Поліщук. - Але має бути досвід, з котрого мусимо робити певні висновки. Тому вважаю цю реорганізацію передчасною. Поламати легко, а збудувати... Профіль дільничної лікарні передбачає менше фінансування і менший штат.
Усі крапки над «і» розставив один із місцевих мешканців.
«Вчора головний лікар району зібрав грицівських лікарів, і наказав готуватися на скорочення, - розповідає Василь Ільченко. - Ось і вся «реорганізаці». А лікарі просто бояться вам про це розповідати».
Нині у Грицівській районній лікарні працює 92 працівники. Лікарня на 30 ліжок стаціонарного лікування.
Присутні на сході села одноголосно проголосували проти реорганізації Грицівської районної лікарні №2 у Грицівську дільничну лікарню загальної практики і сімейної медицини.
Юрій Лінник, заступник голови Шепетівської районної державної адміністрації, не розуміє обурення мешканців Грицева: «Будь-які зміни – це природний процес, і медична галузь не виняток. Сам статус лікарні «районна» – застарів. Жителів з самого початку неправильно поінформували: реорганізація Грицівської районної лікарні ніяким чином не мала погіршити умови медичного обслуговування. Думаю, найзацікавленіші у відсутності змін – працівники цієї лікарні. Хоча ніякого скорочення у планах не було. Оскільки жителі села проголосували проти реорганізації, це питання знято з порядку денного. У всякому разі, на наступну сесію районної ради його не винесли».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую