ye-logo.v1.2

«Маємо найвищий рівень показників підліткової злочинності в Україні»,

Суспільство 3514

- каже Валентин Твердохліб, виконуючий обов’язки прокурора Хмельницької області

Про це він наголосив на колегії «Про стан правозахисної діяльності щодо додержання прав дітей, попередження правопорушень, шкідливих звичок серед неповнолітніх», що мала місце минулого тижня в конференц-залі обласної прокуратури. За його словами, вперше за останні п’ять років рівень злочинності серед неповнолітніх в області значно зріс. Зокрема, за дев’ять місяців цього року підлітками вчинено 449 злочинів проти 423 за аналогічний період минулого, та втричі, з 93 до 209 осіб, зросла кількість учнів шкіл та ПТУ, які їх вчинили. На обліку в правоохоронних органах перебуває понад 300 учнів.
«Маємо найвищий рівень показників підліткової злочинності в Україні – 8,3%. Тобто, її рівень за 9 місяців поточного року зріс на шість відсотків. Злочинність помолодшала, є випадки, коли злочини вчиняють діти 1997-98 та навіть 2000 років народження. Велика проблема – вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, наркотичних засобів. Ніхто не зважає на те, що підлітки вільно купують алкогольні та тютюнові вироби у магазинах поблизу навчальних закладів, - каже Валентин Твердохліб. - Заборона продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім існує, фактично, на папері. По суті, ніхто не дотримується цього закону. Жодна міська чи районна рада не заборонили продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів поблизу навчальних закладів, жодного підприємця не оштрафували за порушення правил продажу».
До слова, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна займає перше місце в світі по вживанню алкоголю серед дітей та молоді. 40 відсотків підлітків у віці від 14 до 18 років систематично його вживають, а 63 відсотки у віці від 13 до 15 років палять.
За 9 місяців поточного року було вчинено 53 злочини підлітками у стані алкогольного сп’яніння.
На думку Валентина Твердохліба, серед причин вчинення злочинів неповнолітніми – виховання в асоціальних сім’ях, упущення профілактичної роботи органів, на яких покладено обов’язок запобігати злочинності серед дітей, недостатнє фінансування програм, що стосуються дітей та молоді. В області налічується 238 сімей, в яких вчиняється насильство, 149 дітей просять милостиню на вулицях. Правоохоронцями складено 144 протоколи по факту вчинення насильства в сім’ях , з них дев’ять – на неповнолітніх осіб.
«Законодавство України надає неповнолітнім особливі гарантії щодо забезпечення їхніх прав. Проте вони порушуються значно частіше, ніж права дорослих. А діти не можуть самі себе захистити, - каже Валентин Твердохліб. - Все це вимагає від усіх нас підвищеного відчуття справедливості та особливої уваги до долі кожного неповнолітнього, який потребує допомоги. Тільки спільними зусиллями ми зможемо попередити злочинність серед неповнолітніх, насилля в сім’ях та забезпечити краще майбутнє наших дітей».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую