ye-logo.v1.2

Як відомі хмельничани реагують на хамство

Суспільство 6671
Віктор Савчук, депутат Хмельницької міської ради
Віктор Савчук, депутат Хмельницької міської ради. Фото: з архіву редакції

У стародавньому міфі Прометей, звертаючись до Юпітера, сказав: «Юпітере, ти сердишся? Значить ти не правий». Сучасні психологи стверджують, що роздратування, і як наслідок хамство – це підсвідоме визнання поразки.

Щоб захистити своє вражене самолюбство людина діє за правилом «найкращий захист – це напад». Дуже часто ми страждаємо лише через те, що хтось має поганий настрій чи інші суб’єктивні причини, і змінити ситуацію чи, тим більше, людину ми не в силі. Проте кожен може сформувати власне ставлення до хамства в цілому і до кожного агресора конкретно.
«А як Ви реагуєте на хамство?», – запитали ми у публічних осіб Хмельницького.

Віктор Савчук, депутат Хмельницької міської ради:
«Реагую дуже по-різному. Якщо дозволяє ситуація і хамство не впливає на щось серйозне, то намагаюся не звертати уваги. Та коли хтось хамить жінці, навіть незнайомій, чи боронь Боже, моїм близьким, то реагую обов’язково. У більшості випадків вдається поглядом чи мімікою поставити хама «на місце», а іноді доводиться діяти і більш радикально. Бували випадки, коли справа доходила не просто до суперечки, але й до бійки. На жаль, у повсякденному житті доводиться часто зустрічатися з таким паскудним явищем».

Володимир Сікало, голова Хмельницької міської організації Комуністичної партії України:
«Я завжди можу поставити на місце людину, мені це легко вдається у будь-якій ситуації. Якщо допомагають слова то, звичайно – це найперший аргумент. За допомогою кількох речень у більшості випадків вдається або владнати ситуацію, або заспокоїти нахабу. Якщо ж слова безсилі, то… в маршрутці, до прикладу, можу «випадково» і сильно наступити на ногу людині, яка хамить, чи ще якось «присадити». Якщо хтось неадекватно себе поводить у магазині, то в пригоді стає юридична освіта: два-три «розумних» вислови і цитати із законодавства, і все – людина змінює поведінку одразу».

Людмила Черевченко, керуюча справами хмельницької міської ради:
«До хамства ставлюся, звичайно ж, негативно, а реагую по-різному. Людина, яка хамить, найперше принижує сама себе. Зазвичай, у таких випадках, я спокійно роблю зауваження. На слова не реагують лише неадекватні люди, тому таких, як правило, ігнорую. Не можна відповідати агресією на агресію, бо це породжує нові її прояви. Потрібно завжди залишатися Людиною і не принижувати свою гідність. У нас у місті я нечасто зустрічаюся з хамством. Але минулого року їздила до Білорусі, на батьківщину чоловіка, то в повній мірі відчула на собі радянську епоху. Одразу у кількох магазинах мене «обрахували» і нахамили. Після спокійного зауваження ситуація тільки погіршилася: у них продавець завжди правий, навіть якщо це не так! Після того я з гордістю відзначила, що у нас культура спілкування набагато вища».

Олег Певнєв, директор регіональної філії ДП «Укрспецзем»:
«На жаль, хамство – це риса, яка властива сьогоднішньому суспільству. Брак виховання породжує агресію. Людям, які виховані у 60-70 роках, така поведінка менш притаманна, бо вони виростали в абсолютно іншій системі цінностей. Коли хамство торкається мене чи моїх близьких, то я завжди роблю зауваження у різній формі, розповідаю людині, як потрібно себе поводити і правильно спілкуватися з людьми. Хоча, завжди «даю скидку» на вік, умови виховання, або, швидше, його відсутність. Своїх трьох дітей виховую у любові, повазі, щоб вони завжди залишалися людьми».
Костянин Жданов, директор музею-студії фотомистецтва.
«Я реагую дуже просто: наступаю на ногу і уважно дивлюся в очі! Якщо реакція нормальна і людина розуміє, що так не варто себе поводити, значить ми порозумілися. А якщо такий метод не допомагає, то залежить від того, де мені нахамили, якщо, до прикладу, в маршрутці, то … на найближчій зупинці ми вже виходимо разом і «домовляємося» про гарну поведінку (сміється – авт.). Хоча, найчастіше я реагую з гумором, бо то найкращий метод, щоб мирно привести людину до тями. Проте, кожен із нас протягом життя коли не коли і сам хамить і отримує порцію хамства від інших. Таке життя».

P.S. Хамство лікується ввічливістю. Щоправда, як кажуть у народі: «для хама немає храму». А тому іноді їх корисно «ставити на місце». Та пам’ятайте, що спосіб «Око за око» – це найкоротший шлях опуститися до хама і негідника. На хамство також можна відповідати усмішкою з виразом обличчя «Ха! Ну ти і дурень». Це викличе у хама бурю емоцій, які вас можуть ще більше розсмішити. Можна також «включити повний ігнор». Хамства у світі стільки, що його потрібно просто ігнорувати.
А головне – завжди посміхайтеся і будьте щасливі – усіх це страшенно дратує!

ДО РЕЧІ, А ЯК ВИ РЕАГУЄТЕ НА ХАМСТВО? Розкажіть в коментарях.

Коментарі:

Язва 07.11.2011 10:53

Залежить від настрою: найчастіше просто віджартовуюся, іноді можу "зязвити")))), а іноді й лекцію прочитати, чому так не варто себе поводити. Буває, що й осварююся, але після того настрій кепський.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую