ye-logo.v1.2

«Віддайте наші гроші!»

Суспільство 2562

Городоцький молочноконсервний комбінат заборгував селянам більше трьохсот тисяч гривень. Зневірившись добитися правди на підприємстві, люди другий тиждень поспіль приходять під стіни Городоцької райдержадміністрації

Півтора десятка сільських заготовачів молока з усього району вже півтора місяці оббивають пороги молочного підприємства, яке боргує сотням сімей гроші за здане молоко. Аби якось владнати це питання, нині вони шукають допомоги від влади району та обласних депутатів.

«Щодня до мене приходять люди і питають коли будуть гроші за молоко, - каже заготовач молочної сировини в селі Скіпче Жанна Фіда. - Щодня здавали молоко близько восьмидесяти людей. Завод з нами не розрахувався за півтора місяці. А це ж тисячі гривень! Звонимо до директора, їздимо на завод мало не щодня, а нас лише обіцянками годують. А тепер взагалі й на поріг не пускають. Люди перед святами залишилися без грошей. Де правди шукати — не знаємо».

Селяни бідкаються, що й так віддають молоко на завод майже за безцінь.

«У жовтні брали по 2 гривні 70 копійок за літр, а в листопаді почали приймати вже на 20 копійок дешевше! - розповідає Жанна Миколаївна. - Де це таке бачено, щоб на зиму молоко в ціні падало?! Це ж не ціна, а знущання! А тут і цих копійок людям не віддають... Ми п'ять років поспіль здавали молоко на Дунаєвеський масло завод і ніяких проблем не виникало. Гроші за здане молоко люди отримували вчасно. На Новий рік — від підприємства були дітям подарунки, на травневі свята — ветеранам по кілька пачок масла... А тепер, перед святами, не маємо за що дітям солодощів купити. Кожна ж сільська сім'я тільки з тієї корови і живе...»

«У мене донька — інвалід, копійку до копійки складаємо на лікування, а тут я за свої ж гроші, зароблені потом, мушу оббивати чиновницькі пороги», - ледь стримує сльози жіночка з Бубнівки.

Селяни зізнаються, що здавати молоко на Городоцький молочноконсервний комбінат їх фактично примусили.

«Приїжджали представники з району і настійно «рекомендували» припинити віддавати сировину за межі району, - каже заготовач молока з Великого Карабчієва. - Деякі наші люди, почувши що їхнє молоко забиратиме Городок, відмовилися його здавати взагалі, бо пам'ятають, як раніше постійно завод боргував селянам. В деяких селах ті колишні борги і досі «висять». Ми ж не проти підтримати наше підприємство, розуміємо, що це — робочі місця для городоччан, податки до районної казни... Але ж те, що ми маємо, це звичайне шахрайство, а не партнерські відносини. Ну нас бачите як: не заплатиш за газ — нараховують пеню, а не віддаєш селянам зароблені гроші — усе сходить з рук...»

Зневірившись у тому, що керівництво та власники Городоцького молочноконсервного комбінату нарешті розрахуються з селянами за молоко, заготовачі сировини вирішили шукати підтримки в районної влади.

«Ми знаємо про проблему розрахунків за молоко цим підприємством, - запевнила під час зустрічі з селянами заступник голови Городоцької райдержадміністрації Неоніла Андрійчук. - На жаль, нині склалася така ситуація, коли власники підприємства повели себе не досить порядно перед селянами. А тому ведемо перемовини з власниками та дирекцією заводу, щоб вирішити це питання позитивно вже цього тижня. Ми впевнені, що такої ситуації в районі не повинно бути, а тому будемо ставити питання перед керівництвом молочноконсервного комбінату щодо зміни управлінських механізмів, які, як бачимо, не на користь ані підприємству, ані селянам».

Втім, ані минулого тижня, ані цього, обіцяних грошей так і не побачили.

«Власне така проблема існує у всій області, - каже депутат обласної ради Ігор Сабій, який приїхав підтримати селян. - Але на Городоччині вона особливо гостра, адже тут місцеве молокопереробне підприємство не лише знизило ціни на молочку сировину, але й не розраховується за неї із селянами. Я, як депутат обласної ради приїхав підтримати людей, адже вони безпосередньо мені скаржилися на те, що чиновники, до яких вони до цього зверталися по допомогу, вказували їм на двері. Разом із ними я домагатимуся виконання зобов'язань підприємства та влади району, яка має підтримувати селян».

Самі ж селяни, доведені до відчаю, обіцяють, якщо до кінця тижня завод з ними не розрахується, то підуть на крайні заходи і блокуватимуть його роботу. У вівторок більшість із заготовачів молока вже написали заяви до прокуратури. Вони побоюються, що якщо й далі чекатимуть обіцяного, то не побачать грошей взагалі, оскільки ходять чутки, що з наступного року завод вкотре перепродадуть.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую