ye-logo.v1.2

Нетішинець Юрій Ковальчук подав до суду на... ХАЕС

Суспільство 3122

В історії української атомної енергетики такого ще не було

Юрій Ковальчук працює на ХАЕС вже 21 рік. І жодного разу не пошкодував про свій вибір. Останні кілька років він - працівник цеху радіаційної безпеки, тому має право на додаткову відпустку за особливий характер праці.
І все б нічого. Однак цього року керівництво ХАЕС замість прописаних у трудовому договорі 24 днів додаткової відпустки надало йому лише 19... Звісно, постало питання, в чому причина. Юрій Григорович звернувся до комісії з трудових спорів (КТС), яка постановила повернути йому 5 недоданих днів до відпустки. Однак рішення залишилося невиконаним. А генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко повідомив, що “рішення КТС є незаконним і не відповідає законодавству про працю України” й подав заяву до Нетішинського міського суду про скасування рішення КТС від 20 липня 2011 року. Після розгляду справи Нетішинський міський суд прийняв рішення на користь ХАЕС.
“В позовній заяві Панащенко вказав: “Додаткова відпустка була розрахована пропорційно до фактично відпрацьованого часу відповідно “Порядку надання працівникам ВП ХАЕС додаткових відпусток від 17.12.2010 №05/53” за коефіцієнтом 0,88%”. Однак вказаний документ суду наданий не був, адже він є незаконним. А суд першої інстанції не звернув уваги на цей факт”, - розповідає Юрій Ковальчук. Тому одразу після отримання рішення подає апеляційну заяву до Хмельницького апеляційного суду, де нещодавно розглядалася справа.
За словами пана Ковальчука, адміністрація ХАЕС односторонньо вирішувала питання та приймала рішення щодо зменшення кількості днів додаткової відпустки, про що не повідомила ані профспілковий комітет, ані персонал атомної станції. Цим порушила трудове право. “Відпустка за роботу в особливих умовах праці може сягати до 35 днів. У колективному договорі чітко прописана кількість - 24 дні, - каже Юрій Григорович. - Будь-які зміни мають виноситися на розгляд трудового колективу та профспілок. А цього не сталося. І немає жодних законних документів, які підтверджують прийняття колективом змін”.
Адвокат, що захищав інтереси ХАЕС, мотивує зменшення кількості відпустки тим, що Юрій Ковальчук у 2010 році тричі знаходився у навчальній відпустці, оскільки є студентом-заочником факультету права Острозької академії. До того ж, був на лікарняному та у відпустці без збереження заробітної плати. Оскільки норма відпрацьованих днів на рік становить 221 день, але пан Ковальчук їх не відпрацював, йому й нарахували лише 19 днів відповідно коефіцієнту відпрацьованого робочого часу.
Як би там не було, Хмельницький апеляційний суд на чолі з паном Леванчуком вирішив залишити все без змін і відмовив у задоволенні позову пана Ковальчука. Тому він готує касаційну скаргу до Вищого суду України.
“Це питання принципу. Я не єдиний працівник ХАЕС, кому зменшили додаткову відпустку. Просто єдиний, хто наважився виступити проти свавілля адміністрації ХАЕС, адже інші просто бояться втратити роботу. На інших АЕС у складі НАЕК немає застосування цих норм щодо відпусток, які застосовуються у нас на ХАЕС, адже це грубе порушення норм колективного договору. Тому йтиму до кінця та добиватимуся правди”, - каже пан Ковальчук.
До слова, на ХАЕС працює 5134 людини, близько половини з них — в особливих умовах праці.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую