ye-logo.v1.2

Аква-аеробіка піднімає настрій та не має вікових обмежень

Суспільство 6685
Фото: Євгенія Дорофєєва

Кореспондент газети «Є» продовжує випробовувати на собі різні методики фізичних навантажень на організм.

Цього разу я прямую до басейну в спортивно-оздоровчий комплекс “Аторіс”, аби спробувати що таке аква-аеробіка. Вона поєднує у собі елементи пілатесу, різних видів танцю, фізичних вправ тощо. Іншими словами, це оздоровчі заняття з елементами танців та фізичних навантажень, які виконують під музичний супровід у воді. Здавна відомо, що вода має здатність очищувати людський організм від негативного впливу. До того ж, ми більше, ніж на 80%, складаємося з води. Фахівці з фітнесу радять випивати зранку, замість чаю чи кави, склянку води натщесерце, адже це сприяє очищенню організму та гарній роботі травного тракту. А ще варто відвідувати басейн хоча б 1-2 рази на тиждень.
Отже, 9 ранку. Група дівчат, серед яких автор цих рядків, переодягнені у купальники та шапочки для душу, занурюються у басейн. Інструктор з аква-аеробіки та гімнастики для вагітних Катерина Ковальчук вмикає музику і - поїхали. Звісно, на перший погляд все виглядає просто: ти маєш повторювати усі вправи за інструктором, і все. Однак є суттєва різниця: ти перебуваєш у воді, а інструктор - ні. Тому наші спроби продублювати все, що вона робить, виглядають наче сповільнене відеовідтворення. За словами пані Катерини, вода ніби сама допомагає тобі робити різні фізичні вправи, тому не відчувається навантаження на організм. “А ще заняття аква-аеробікою розслабляють та заспокоюють нервову систему, що призводить до покращення настрою та є засобом профілактики депресій”, - каже вона.
Мені, як людині, яка до цього спробувала тренажерку та займається стрип-пластикою, думалося, що все буде легко. Але не тут-то було. Одна річ, коли ти відчуваєш навантаження і можеш його регулювати. Інша - коли ти у воді, яка, з одного боку, все полегшує, і ти щосили намагаєшся виконувати вправи на рівні з іншими. А з іншого боку, ти не можеш контролювати силу рухів, адже в повній мірі не відчуваєш її. Та й стояти у воді по шию прямо, з постійно розправленими плечима та втягнутими животом та стегнами доволі важко, адже вода тебе ніби заколисує, наче шепоче “розслабся”, і ти мимоволі піддаєшся цій спокусі.
Перша половина тренування мені, однак, далася більш-менш нормально. А от коли треба було притиснутися до стіни басейну усім тулубом та підіймати ноги догори то прямі, то зігнуті, наче присідання навпаки, то тіло саме тягнулося доверху, і втримати його було важко. Та й качати прес, лежачи на воді, справа не з легких, його й на підлозі не завжди вдається правильно качати. Тому інструктор для мене, як для новачка, трохи спрощувала деякі вправи, аби я геть не видихалася до кінця заняття. На завершення ми “сідали” у воді на шпагат, тримаючись стопами за спеціальні плавзасоби.
Щодо користі фізичних занять у воді, то на перше місце інструктор ставить стовідсоткове задоволення від тренувань. “Аква-аеробіка часто застосовується як реабілітаційна програма при різноманітних переломах кісток, захворюваннях вен, хребцевих грижах, адже не навантажує вени, суглоби та хребет. А ще вона доволі корисна для вагітних і породіль, оскільки заняття сприяють тренуванню м’язів малого таза та швидшому скороченню м’язів живота. Тому нині аква-аеробіка набуває дедалі більшої популярності. Є навіть група для вагітних “Аква-мама”, де ми виконуємо вправи, підібрані спеціально для жінок у цікавому стані, – продовжує пані Катерина. – До того ж, немає вікових обмежень для занять аква-аеробікою: нею можуть займатися усі, хто має довідку для відвідування басейну, яка свідчить про відсутність шкірних та венеричних захворювань. Однак, не бажано йти до басейну, якщо на тілі є рани або коли у жінки сильні місячні”.
Відвідувати заняття з аква-аеробіки Катерина Ковальчук радить хоча б двічі на тиждень, аби досягти бажаних результатів. Як і під час інших тренувань, необхідно виробити режим праці та відпочинку, дотримуватися раціонального та здорового харчування (продукти мають містити багато клітковини та білків). А ще займатися необхідно у спеціалістів, які мають відповідні професійні знання.
Зазначу, що після годинного ранкового тренування у мене виникло непереборне бажання прийти додому, впасти у ліжко та проспати до вечора. Однак робота - діло святе, тому до вечора я щосили намагалася кавою відігнати від себе Морфея, який постійно до мене підкрадався. Та й м'язи спини боліли через надмірні старання. Хоча настрій справді був, те що треба.
Проте, як на мене, на аква-аеробіку варто ходити ввечері, після робочого дня, аби добре розслабитися та зі спокійною душею і без докорів сумління прийти додому та одразу лягти спати. Аж до ранку.

На замітку:
Для занять аква-аеробікою варто придбати суцільний купальник, в якому зручніше виконувати вправи. Або ж, принаймні, максимально закритий.
Прихопіть із собою в'єтнамки, гумову шапочку чи хоча б чепець для душу (щоб волосся не намокло), а також великий рушник та мило чи гель для душу.
В холодну пору року після занять варто деякий час зачекати, перш ніж виходити на вулицю. Або ж тепліше одягатися.
Якщо у вас є невеличкі рани на шкірі, висока температура тіла чи ви підхопили інфекцію - побудьте вдома та підлікуйтеся.
Не варто відвідувати басейн, якщо ви тільки-но зробили татуювання. Краще зачекати 10-14 днів, доки не зникне рубець.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую