ye-logo.v1.2

Люди, гроші, вибори

Суспільство 2145

Тиждень, що минув, видався багатим на різноманітні події. Щоправда, деякі з них не принесли позитивних емоцій ані українцям, ані світовій спільноті

«Титанік-2»

Подія номер один, яку обговорюють не лише за кордоном, а й в Україні, сталася в Італії. Там, як відомо, «потонув» круїзний лайнер «Коста Конкордіа». У багатьох засобах масової інформації цю морську аварію вже назвали «Титаніком-2»: на борту «Конкордії» знаходилося більше 4,2 тисячі людей. Судно отримало пробоїну - близько 70 метрів в довжину і 2 метрів у висоту - нижче ватерлінії і стало швидко тонути. На щастя, повністю повторити долю «Титаніка» (який, до речі, потонув рівно 100 років тому і теж 14 числа - але не січня, а квітня). Але без жертв не обійшлося: загинуло щонайменше семеро людей, три десятки людей вважаються зниклими безвісти. За словами капітана лайнера, судно налетіло на скелі, які не були вказані на навігаційній карті. Ми ж вирішили згадати й інші трагедії в морі, які сталися останнім часом.

Так, у 2011 році загибель російського річкового круїзного судна «Булгарія» стала однією з найгучніших трагічних подій. У результаті аварії загинуло 122 людини, у тому числі 28 дітей, яких за кілька хвилин до трагедії зібрали в музичному залі на виставу.
А ось трагедія порому «Естонія» у вересні 1994 року стала найбільшою корабельною аварією в Європі в мирний час: 95 загиблих, 757 зниклих безвістиі і лише 137 врятованих. При цьому обставини катастрофи й досі невідомі! Офіційно трагедія сталася через недоліки конструкції і відрив носового візора (підйомна надводна частина на носі порома, через який забезпечується проїзд транспорту на борт). Однак експерти в достовірності цієї версії сумніваються досі.

Джоржіо Фанчулі, італійський журналіст:
«Острів, біля якого сталася трагедія – це зовсім маленьке містечко. У сезон - 800 жителів, а зараз вдвічі менше. І ви уявляєте, як сюди нахлинули чотири тисячі! Вся площа була забита людьми. Ми відвозили їх куди могли: до церкви, до школи, по домівках. Кожен прихистив кілька людей. Я бачив тут російську дівчинку років 15. Вона шукала своїх батьків. Не знаю, чи знайшла. А господар бару просто відкрив двері і всіх пригощав. Він роздав людям 400 літрів молока».
Розпродаж енергетики

Держава продала частки в «Донецькобленерго» (постачання та генерація) і в енергогенеруючій «Дніпроенерго». За 17 хвилин «Донецькобленерго» дісталася найбагатшій людині в Україні та енергетичному магнату Рінату Ахметову. До конкурсу Ахметов володів в компанії 30,827%, після нього він отримав у своє розпорядження більше 70%. Понад 40 відсотків акцій «Донецькобленерго» були продані йому за 467,6 мільйона гривень - майже за стартову ціну.

За 8 хвилин була продана частка і генеруючої компанії «Дніпроенерго». На 25% акцій підприємства не було інших претендентів, крім «ДТЕК». Стартова ціна становила 1,174 млрд гривень. При відсутності конкурентів Ахметов запропонував на 100 тисяч гривень більше.
Отже, за останні місяці Ахметов отримав за однією і тією ж схемою вже чотири енергокомпанії. До цього були придбані «Київенерго» та «Західенерго». Зовні схема виглядає так: ціна продажу лише трохи перевищує стартову, в конкурсі реально бере участь тільки підприємство олігарха, а конкурентів або немає, або вони суто технічні, тобто, не претендують на перемогу і, скоріше, допомагають Ахметову, оскільки конкурувати з ним в нинішніх умовах не хоче ніхто.

Олександр Бондар, колишній глава Фонду державного майна, в ефірі «Українського радіо»:

«Вся генерація буде знаходитися в одних руках. В тих же руках буде знаходитися вугільна галузь і частина обленерго. А тепер відповідь на питання, чи будуть підвищені тарифи? Безумовно, будуть. Тому що це природний недержавний монополіст, який буде диктувати не тільки ціни, а взагалі політику в цій галузі. Тобто, сам вугілля видобуваю, даю його генерації, яка передає обленерго, що знову постачають енергію на вугільні шахти. Я не знаю, хто може зламати цю схему. Таких людей сьогодні в Україні немає».
Віртуальне продовження

Мустафа Найєм, журналіст Інтернет-видання «Українська правда», продовжує на «Фейсбуці» свої опитування, щодо політичних уподобань українців. Цього разу Мустафа вісім днів цікавився парламентськими перегонами, запитавши: «За яку партію Ви проголосували, якби вибори відбулися сьогодні»?

Як зазначає сам автор такого дослідження, результати голосування не є соціологічним дослідженням та не несуть репрезентативності. Однак демонструють, як мінімум, певні симпатії власників акантів у соціальній мережі «Фейсбук».

Отже, якщо в опитуванні про президентські перегони взяли участь 5116 користувачів, то в парламентських – 14556, що майже втричі більше! Список «кандидатів» був сформований за результатами останнього опитування Центру імені Разумкова, в якому навели відсотки семи політичних сил. Але Найєм додав ще три варіанти: «Проти всіх», «Не піду голосувати» і «Свій варіант», для тих, котрі не знайшли в списку свою політичну силу. І результати стали несподіваними для багатьох. Перемогла партія «Батьківщина», яка набрала 26,8 відсотка, друге місце - «Свій варіант» (19,6%), третє – «Свобода» (18,2%). Четверту та п’яту сходинку посіли партії «Удар» та «Фронт змін». А ось Партія регіонів набрали лише 2,5 відсотка. Менше тільки в комуністів та «Сильної України».

Наступне опитування по виборах до Верховної Ради Мустафа Найєм проведе з 4 по 12 лютого. Натомість з 30 січня по 6 лютого буде запитувати про уподобання на президентських виборах.

Мустафа Найєм, з блогу на «Українській правді»:
«Абсолютним фаворитом коментарів користувачів виявилася «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка. Вона і буде включена в список варіантів на наступне голосування. Крім того, наступного разу буде виключений варіант «Проти всіх». Таким чином, наступний список для голосування виглядатиме так: «Батьківщина», «Свобода», Комуністична партія України, Партія регіонів, «Удар», «Сильна Україна», «Фронт змін», «Громадянська позиція», «не піду голосувати» та «свій варіант». У користувачів, які не знайшли свою політичну силу в списку, як і раніше залишиться можливість вказати її в коментарях.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую