ye-logo.v1.2

Кімнатні вітаміни

Суспільство 4248

Зелень, якої так не вистачає в холодну пору року, можна виростити і взимку

Медики кажуть, що починаючи з середини зими більшість населення масово страждає від нестачі вітамінів у організмі (авітамінозом). Найпростіший спосіб - пожувати "зелень" : цибулю, петрушку та кріп. Звичайно зараз все це можна придбати в найближчому супермаркеті. Але краще виростити на своєму маленькому імпровізованому городі. Скажімо, на підвіконні. Для цього знадобляться нехитрі навички, кілька горщиків з грунтом і насіння. До речі, останні іноді треба вибирати спеціальні – для вирощування в домашніх умовах.
Два способи вирощування цибулі
Вирощувати в кімнаті цибулю дуже просто. Щоб отримати свіжу зелень, на добу замочіть цибулину в теплій воді, а потім відріжте шийку і посадіть у вологу землю. Для цього вам знадобиться: низенький вазон, такий, щоб міцно стояв на підвіконні, та спеціальний грунт, придбаний у магазині. Насипаєте землю у вазон, висаджуєте цибулини щільно одна до одної корінням у землю. Пам'ятайте, що перед тим, як висаджувати цибулини, необхідно ножицями підрізати у них верхівку. Це сприяє кращому проростанню молодих стріл. Поливати цибулю слід два рази на тиждень. Перші зелені пір'.їни з'являться вже через два тижні.
Ще один спосіб вирощування цибулі на воді. На ємності, заповненій чистою водою, розмістіть фанерку або картон з отворами за розміром цибулин. Щоб цибуля не загнивала, її коріння має ледь торкатися води. До появи корінців воду бажано змінювати вранці і ввечері, а коли з'явиться перо – раз на день.
Петрушка, крес-салат і селера
Крес-салат може зростати на підвіконнях в затінених куточках, на північному та північно-західному боці. Висаджувати насіння потрібно знову ж таки у спеціальну грунтову суміш, якою наповнюють горщики на 10 см. Відстань між борозенками зазвичай вказують на пакеті. У домашніх умовах фахівці радять посадку загустити. Після посіву насіння присипати непотрібно. Через 5-7 днів насіння зійде, а через 2-3 тижні з'явиться листя. Добрива після посіву не потрібні, необхідний рясний полив. Листя салату зрізують, і після підгодівлі мінеральними добривами вони виростають заново. Для вирощування на підвіконні рекомендують сорти крес-салату: "Звичайний", "Перцевий", "Офіціантка".
Як розповіла нашому виданню продавець-консультант хмельницького магазину із продажу сільськогосподарського реманенту та насіння, щоб швидко виростити петрушку з насіння перед посівом його бажано витримати близько півгодини під струменем проточної теплої води, загорнувши в декілька шарів марлі, і потім замочити на добу. Воно любить багато світла. Після появи сходи петрушки проріджують, залишаючи на відстані приблизно 4 см один від одного тільки найсильніші рослини. Підгодовують петрушку через 2-3 тижні після проріджування, використовуючи для цього квіткову суміш. Урожай можна отримати через шість тижнів, при цьому на кожній рослині залишають приблизно половину листя. Багато зелені дають сорти "Цукрова" та "Врожайна".
Кріп
Кріп у домашніх умовах вирощувати дуже просто. Для вирощування у квартирі продавцi специализованого магазину рекомендують використовувати сорти "Каскеленський", "Вірменський-269", "Узбецький-243" та інші, які допустимі для домашнього вирощування.
Для отримання зелені протягом всієї холодної пори року рекомендується проводити ступінчасті посіви з інтервалом 30-40 днів. Насіння висівають на поверхню вологого ґрунту, зверху присипають торф'янистим до 1 см і злегка його ущільнюють. У невеликий ящик розміром 15х40 см рекомендують сіяти мінімум 3 г насіння. З появою сходів рослини проріджують, залишаючи на 2-3 см одну від одної. Пам'ятайте, що кріп потрібно рясно поливати, особливо в період проростання насіння і зростання молодих рослин.
У скільки це обійдеться?
Пакетик спеціального насіння коштує від 1,5 до 5 гривень. А якщо купуєте цибулю на ринку, то її ціна не більша двох гривень за кілограм. Спеціальний збагачений грунт для посіву – від чотирьох до 10 гривень за кілограм. Підкормка обійдеться вам від двох гривень за половину кілограма. Від п'яти гривень коштуватимуть контейнери для зелені. Та при бажанні їх можна зробити з підручних засобів, що знайдуться вдома. Скажімо, використовуючи порожні пластикові пляшки, розрізані навпіл.

Декілька порад
1. Не використовуйте для посадки садову або городню землю, вона може бути заражена личинками комах і містити насіння бур'янів.
2. Для гарного росту рослин потрібне світло, більшість з них краще розташовувати на південних, західних і південно-східних підвіконнях, особливо це важливо для плодових культур.
3. Поливайте рослини регулярно по мірі підсихання ґрунту. У горщиках або контейнерах повинні бути дренажні отвори, щоб не відбувалося застою вологи.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую