ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Батьки, рідні і навіть учні твердять, що 14-річна Марина Кашпрук накинула на шию зашморг через знущання у школі

Суспільство 6359
Фото: автора

Вранці 26 січня Марина Кашпрук з села Грицики на Красилівщині збиралася до школи. Дівчина через хворобу пропустила кілька днів навчання. Тож перед школою пішла до фельдшерки по медичну довідку. Тоді її востаннє і бачили живою...

Хвилин через 20 батько пішов до хліва. Чоловік каже, що його ніби щось туди потягнуло. Донька висіла біля входу на одній з дерев’яних балок. Дитина повісилася на поясі від куртки.

«Вранці почув, як Василь кричить, - розповідає брат матері Марини Олександр Данилюк. – Я до хліва, а вона висить. Василь піднімає тіло, я розв’язую вузла. Прибігла мати. Маринки молодший брат. Ми її в хату, давай робити штучне дихання. Масаж серця. Безрезультатно».

Майже півгодини рідні намагалися повернути дитину до життя. Марно. Згодом оперативники встановлять, що дев'ятикласниця не пішла за медичною довідкою, як сказала батькам. Дитина усе спланувала. Школярка вийшла з хати, і щоб її не помітили з вікна, обійшла хлів (про що свідчать сліди на снігу). Потім залізла туди через невеличке віконце. Принаймні, правоохоронці не мають сумнівів, що дитина покінчила життя самогубством. Питання лише одне: “Чому?”

«У школі казали, що у Марини воші»

Марина Кашпрук вчилася непогано. Особливо їй давалися гуманітарні науки. Брала участь у всіх шкільних конкурсах. Мріяла стати лікарем. Та останнім часом дівчина чомусь стала пропускати школу.

«Марина того дня збиралася до школи. Навіть поклала книжки в сумку. А в школу йти не хотіла. Якось чоловік відвіз її на навчання, а за годину вона прийшла додому. Василь насварився. То вона сказала, що її болить живіт. Три дня знову не ходила. Усе почалося з місяць назад. Після того, як в школі перевіряли дітей на педикульоз. Кажуть, що в неї знайшли воші. Вся школа дізналася. Вона заходить в клас, а на неї: «Вошива шльондра». Дитину домучили в школі. Особливо знущався один однокласник. А вона така, що ніколи нікому не скаже. Терпелива. Все мені допомагала. Все»…, - каже мати загиблої Наталія Кашпрук. Жінка не стримується. Починає плакати.

Про те, що в дитини знайшли воші, говорила вся школа.

«Марина була така, що ніколи нікому не поскаржиться, – каже 12-річна Аня Фреюк. - Нікому не поплачеться. Останнім часом в школу не ходила. Мені казали, що в Марини воші, й з нею краще не дружити. Але я тому не вірила. Коли мені сказали, що Марина повісилася, я їхала в автобусі. А я ще подумала: «Ненормальні якісь, її в школі немає, а таке кажуть». Я ж того ранку з Мариною говорила. Вона казала, що піде в школу. Марина постійно стоїть у мене перед очима».

На очах у дитини виступають сльози. За словами матері Ані, дівчинка донині не може змиритися зі смертю Марини. Погано спить. Майже не їсть. З дитиною навіть працював психолог.

«То щоденник закинуть, то її сумкою футбол грають»

Про знущання над Мариною розповідає інший школяр.

«Марина була одна дівчинка у класі, - розповідає 12-річний Віктор Давидун. – І вісім хлопців. Вони їй то щоденник закинуть на дерево, то її сумкою футбол грають. А Маринка мовчала. Вона така, що нікому не пожаліється».

У класі з восьми хлопців і однієї дівчинки класним керівником був також чоловік.

«Я в цьому класі класним керівником п’ятий рік, - каже викладач фізкультури Печеської загальноосвітньої школи Віктор Микитюк. – Про якісь знущання мені ніхто нічого не казав. Діти вже дорослі. Можливо, хлопці так хотіли привернути до себе увагу».

Директор категорично заперечує будь-які знущання над Мариною.

«Шкільний психолог не помітила якихось відхилень у поведінці Марини. Її ніхто не ображав. Ми такою інформацією не володіємо. У школі справді була перевірка на педикульоз. Марині медсестра повідомила про це в індивідуальному порядку. Дитина лікувалася вдома», - розповідає директор школи Тетяна Паращук.

Щоправда, так і не відомо, хто ж розповсюдив інформацію, що у дитини воші. Та й чи були вони?

«Маринку зацькували – каже її тітка Раїса Кашпрук. – Над нею постійно збиткувалися і глузували, бо вона з бідної сім’ї. Перевіряли на воші. Знайшли у п’ятьох дітей, а назвали тільки її прізвище. Діти не могли про це дізнатися самі. А як з’ясувалося, у неї і вошей не було. Уявляєте, як їй було прикро. А ще той хлопець. Пішла дитина фотографуватися, а він їй колготки порвав. Її молодшого брата побив. Дівчина стала замкнутою. Не хотіла йти до школи. А тут ще ті воші. Не всякий дорослий таке витримає».

Марину поховали поряд з рідною сестрою

Родина Кашпруків живе небагато.

«Я думаю, у смерті дитини винні всі, хто її оточував, - розповідає начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей Хмельницької області Олександр Розізнаний. - Батьки хоч і спиртним не зловживають, але в сім’ї не було нормальних взаємовідносин. У школі просто фіксували, що дитина пропускає навчання. Щоправда, ніхто не запитував: чому. Така відсторонена політика і призвела до подібних наслідків. Дитина залишилася на самоті з власними проблемами».

У Печеській загальноосвітній школі нині навчається 82 учні. У жодному класі більше немає одного хлопця або однієї дівчини.

Поховали Марину на сільському кладовищі. Батюшка не відспівував покійницю. Дитину поховали поряд з могилою рідної сестри, котра померла ще до народження Марини.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую