ye-logo.v1.2
12 Серпня, 2020

На Хмельниччині оштрафовано вісім керівників лісництв

Суспільство 2186

Такі результати перевірок суб’єктів господарювання лісового господарства проведені фахівцями територіального управління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області.

Встановлено, що лісництвами не отримано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство», КП «Летичівський спецлісгосп»). Майже усі перевірені підприємства допускають порушення щодо змісту карти технологічного процесу, яка не відповідає вимогам ГОСТ 3.1120-83 ЕСТ. Зокрема, в карті не визначено місце обрубування гілок та сучків, місце розкряжування дерев та не включена інформація й рішення, що впливають на безпеку праці, не зроблено опис безпечних способів праці на підготовчих та основних роботах під час проведення лісосічних робіт.
Типовим порушенням для лісогосподарських підприємств є те, що до лісосічних робіт допускаються особи без фахової (професійної) підготовки. Керівником лісосічних робіт щоденно не перевіряється комплектність бригади, наявність і справність бензопилки та допоміжних звалювальних засобів. Допускається одиночне звалювання дерев лісорубами без використання гідроклина чи гідродомкрата, двох клинків або звалювальної лопатки. За межами небезпечної зони не працює інший працівник, який має спостерігати за роботою вальника тощо.
Довідка: 
Перевірки проведено у виробничих підрозділах (лісництвах) ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство», Віньковецькому районному спеціалізованому лісогосподарському підприємстві, КП «Летичівський спецлісгосп , ФОП Якубець С.І., ФОП Равчук В.М. Ізяславського району, ФОП Мох С.В., ФОП Коломієць В.В.Славутського району, ФОП Дигодюк В.І., ФОП Профіус С.М. Шепетівського району.
2011 року в лісництвах Хмельниччини сталося два нещасних випадки. Згідно аналізу виробничого травматизму більший відсоток нещасних випадків у лісових господарствах трапилися через недотримання вимог безпеки під час валки лісу. Так, минулого року під час проведення лісосічних робіт, в одному із лісництв Славутського лісового господарства було важко травмовано помічника лісничого внаслідок падіння зрізаного дерева, яке зачепило поряд стоячу гнилу березу, остання зламалась і впала на потерпілого. Через недотримання вимог безпеки при валці дерев в 2007 році загинуло двоє працівників лісових господарств (ПП Романюк, ДП «Хмельницьке лісове господарство»), які отримали смертельні травми, внаслідок падіння гілки із сусіднього дерева та падаючого дерева. 

http://moyagazeta.com/

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую